Benediktas Vanagas ir Antanas Juknevičius pasiekė tikslą – įveikė Dakaro maratoną

Po ilgų ir permainingų beveik 10 tūkst. kilometrų Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio bei Antano Juknevičiaus ir Vytauto Obolevičiaus ekipažai kirto Dakaro ralio finišo liniją. B.Vanagas paskutiniajame greičio ruože užėmė 25 vietą, o bendroje įskaitoje liko 35-as, A.Juknevičius etape užėmė 52 vietą, o bendroje įskaitoje liko 56-oje. Dakaro ralio nugalėtoju automobilių klasėje tapo ispanas Nani Roma.
Antanas Juknevičius ir Benediktas Vanagas
Antanas Juknevičius ir Benediktas Vanagas / Gedmanto Kropio nuotr.

Paskutiniajame 157 km ilgio greičio ruože N.Roma, vairuojantis MINI automobilį, sugebėjo išlaikyti šaltesnius nervus nei komandos draugas Stephane'as Peterhanselis. Vos 26 sekundėmis nuo prancūzo atsilikinėjęs N.Roma šešiomis minutėmis aplenkė S.Peterhanselį ir tapo tik trečiuoju žmogumi, kuriam pavyko Dakarą laimėti važiuojant ir motociklu, ir automobiliu.

Motociklu N.Roma buvo greičiausias 2004-aisiais – tada dar Afrikoje vykusiose varžybose jis vairavo KTM. 2014-aisiais ispanui pavyko pasiekti tai, ko siekė pastaruosius trejus metus MINI komandoje – 2012 m. jis buvo antras, 2013 – ketvirtas.

Paskutiniajame, tryliktajame Dakaro ralio greičio ruože, greičiausias buvo Ginielis de Villiersas iš Pietų Afrikos Respublikos, trasą įveikęs per 1 val. 57 min. 7 sek. Jis bendroje įskaitoje liko ketvirtas.

„Sveikinu Benediktą sėkmingai įveikus Dakarą, – sakė Antanas Juknevičius, – šiais metais jis važiavo solidžiai. Būdamas „Astana“ vadovu iš arti mačiau jo lenktyniavimą praėjusiame Dakare. Palyginus su pernykščiu, šiais metais Benas padarė didelę pažangą savitvardos, savikontrolės prasme. Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio duetas veikė šauniai. Sveikinu juos abu!”

Kaip visada Antanas nesiliovė pokštavęs: „Ne viskas pasisekė ir mums patiems. Štai Vytautas taip ir nepamatė smėlio kopų dienos metu, – juokavo Antanas, – reikės sugrįžti į Dakarą vėl“, – užbaigė lenktynininkas.

Motociklai

Paskutiniajame greičio ruože motociklų klasėje greičiausias buvo ispanas Joanas Barrera Bortas, važiuojantis „Honda“ motociklu. Jis trasą įveikė per 1 val. 59 min. 44 sek. Tai neturėjo įtakos jo pozicijai galutinėje ralio įskaitoje – jis liko septintas.

Pirmoje vietoje šioje klasėje jau prieš kelias dienas buvo įsitvirtinęs kitas ispanas Marcas Coma. Paskutiniame greičio ruože jis finišavo 18-as, nuo lyderio atsiliko daugiau nei 10 minučių, tačiau anksčiau sukauptos persvaros užteko ketvirtai pergalei Dakare. M.Coma jau yra nugalėjęs šiame maratone 2006, 2009 ir 2011 metais.

Keturračiai

Šioje įskaitoje, kaip ir motociklų, lyderis buvo atitolęs nuo persekiotojų daugiau nei valanda. Ignacio Casale iš Čilės nemažino tempo ir paskutinę Dakaro dieną – tryliktąjį greičio ruožą jis įveikė pirmas, užtrukęs 2 val. 11 min. 37 sek. Bendrojoje įskaitoje jo persvara prieš artimiausią persekiotoją – beveik pusantros valandos.

Antras tryliktajame greičio ruože finišavo Sebastianas Husseini iš Olandijos, nuo I.Casale atsilikęs 54 sek. Trečias – lenkas Rafalas Sonikas, lyderiui pralaimėjęs 3 min. 7 sek.

Sunkvežimiai

Šioje įskaitoje trapią persvarą išsaugojo rusas Andrejus Karginovas, vairuojantis „Kamaz“. Paskutiniame etape jis užėmė septintą vietą, tačiau bendroje įskaitoje liko pirmas ir prieš antroje vietoje likusį olandą Gerardą de Rooy'ų laimėjo 3 min. 11 sek.

Tryliktame Dakaro ralio etape sunkvežimių įskaitoje nugalėjo čekas „Tatra“ vairuojantis Alesas Loprais. Bendroje ralio įskaitoje jis liko šeštoje vietoje.