-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2014 01 10 /23:54

Sėkminga reabilitacija šeštame Dakaro etape: lietuviai vėl įgauna pagreitį

Po prastai susiklosčiusio ketvirtadienio etapo Dakaro ralyje penktadienis lietuviams – gerokai sėkmingesnis. Nuo pat greičio ruožo pradžios lenkę vieną sportininką po kito, abu lietuvių turintys ekipažai pakilo po kelias dešimtis pozicijų. Benediktas Vanagas su Andrejumi Rudnickiu finišą pasiekė 33-oje vietoje, Antanas Juknevičius su Vytautu Obolevičiumi paskutiniame įskaitiniame punkte prieš finišą buvo 52.
Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio ekipažas Dakare
Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio ekipažas Dakare / Tomo Tumalovičiaus nuotr.

B.Vanagas trasą įveikė per 3 val. 27 min. 22 sek., nuo lyderio atsilikdamas 44 min. 24 sek. Ketvirtadienį finišavęs tik naktį ir paryčiais grįžęs į bivuaką, B.Vanagas su A.Rudnickiu beveik be miego pajudėjo į penktadienio greičio ruožą. Nuovargis nesutrukdė ekipažui lėkti tarsi ant sparnų – jau po pirmojo įskaitinio punkto jie pakilo į 46 vietą, o vėliau aplenkė dar keliolika varžovų ir finišą pasiekė 33-ioje pozicijoje.

Sparčiai į priekį veržėsi ir A.Juknevičius – startavęs 70-as, po pirmo įskaitinio punkto jis buvo 65-oje, po antro – 59-oje pozicijoje. Po truputį kapstydamasis į priekį ir nepamiršdamas tausoti technikos, jis nukeliavo iki 51-os pozicijos (23:53 Lietuvos laiku, finišavus 63 dalyviams). Trasą jis įveikė per 3 val. 47 min. ir buvo lėtesnis už B.Vanagą 20 min.

Automobilių įskaitoje visą penktadienį pirmos vietos neužleido vienuolika kartų Dakare triumfavęs Stephane'as Peterhanselis, trasą įveikęs per 2 val. 42 min. 58 sek. Šis rezultatas nepagerino jo pozicijų bendroje įskaitoje – jis liko trečias ir nuo lyderio Nani Roma atsilieka 33 min. 23 sek.

Šeštame Dakaro etape antras buvo katarietis Nasseras Al-Attiyah, nuo S.Peterhanselio atsilikęs 2 min. 43 sek., trečias – antrą vietą bendroje įskaitoje užimantis Orlando Terranova. Automobilių įskaitos lyderis N.Roma liko šeštas.

Automobilių įskaitos šešto etapo „Top 10“:

Vieta Starto pozicija Vairuotojas (valstybė)

Motociklai

Greičiausias motociklininkas penktadienį Dakare – prancūzas Alainsas Duclosas su „Sherco“ motociklu. Jis pirmavo visą šeštąjį Dakaro etapą ir trasą įveikė per 4 val. 21 min. 34 min. Ši pergalė padėjo jam pakilti į trečią vietą bendroje įskaitoje.

Antrą vietą šiame etape užėmė bendrosios įskaitos lyderis ispanas Markas Coma. Jis nuo prancūzo atsiliko 1 min. 15 sek., trečias liko Michaelas Metge, nuo lyderio atsilikęs 1 min. 49 sek. Ketvirtas šiame etape liko antras bendroje įskaitoje žengiantis ispanas Joanas Barrera Bortas, nuo A.Ducloso atsilikęs 2 min. 22 sek.