2014 01 15 /2014 01 16

Dešimtame greičio ruože įsibėgėjęs Benediktas Vanagas finišavo 23-ioje vietoje, Antanas Juknevičius prasibrovė iki 39-os pozicijos

Dešimtajame Dakaro greičio ruože dalyviai privalėjo įveikti 686-ių kilometrų distanciją Čilės teritorijoje. Etapas buvo padalintas į dvi apylyges dalis. Pirmojoje ekipažai turėjo nuvažiuoti 231-ą kilometrą, o po neįskaitinio pervažiavimo jų laukė dar 215-a kilometrų.
„General Financing - Autopaslauga” ekipažas finišuoja
„General Financing - Autopaslauga” ekipažas finišuoja / Gedmanto Kropio nuotr.

Lietuviai pirmojoje etapo dalyje sparčiai kopė į viršų

Dešimtą greičio ruožą Benediktas Vanagas ir Andrejus Rudnickis pradėjo 47-oje vietoje, o nuvažiavęs pusę distancijos ekipažas jau buvo klasifikuojamas 32-oje pozicijoje.

Dar sparčiau į viršų kopė Antanas Juknevičius su Vytautu Obolevičiumi. Duetas, startavęs 64-oje vietoje, įpusėjus greičio ruožui pakilo net per 22 vietas.

Lietuviai pirmąją distancijos pusę įveikė be didesnių kliūčių. Benediktas Vanagas trasoje sugaišo 4 val. 8 min. 14 sek. Nuo etapo lyderio Nassero Al-Attiyaho ekipažas atsiliko kiek daugiau nei pusantros valandos.

Antano Juknevičiaus ir Vytauto Obolevičiaus tandemas po pusės greičio ruožo nuo lyderio atsiliko beveik 2 val. 12 min.

Benediktas Vanagas prasibrovė į 23-ią vietą

Benediktas Vanagas antrąją dešimtojo greičio ruožo dalį taip pat važiavo stabiliai ir galiausiai finišą pasiekė būdamas aukštoje 23 pozicijoje. Nuo greičio ruožą laimėjusio katariečio Nassero Al-Attiyaho lietuvis atsiliko 2 val. 2 min. 51 sek. ir trasą įveikė per 6 val. 26 min. 26 sek.

Tomo Tumalovičiaus nuotr./Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio ekipažas Dakare

Antanas Juknevičius - 39-oje vietoje

Benediktui Vanagui finišavus, Antanas Juknevičius vis dar skynėsi kelią finišo link. Aštuntajame kontrolės punkte lietuvis užfiksavo 41-ą rezultatą, dešimtame – 39-ą, o preliminariais duomenimis išlaikęs pastarąją poziciją sėkmingai finišavo. Tautietis trasoje nuo lyderio atsiliko 3 val. 1 min. 15 sek.

Tomo Tumalovičiaus nuotr./„Žalvaris-Dakar“ komanda

Automobilių įskaitoje iš kovos pasitraukė vienas iš lyderių

Automobiliais važiuojančių dalyvių gretose dešimtame greičio ruože dar vieną pergalę iškovojo katarietis Nasseras Al-Attiyahas. Jis nuotolį įveikė per 4 val. 23 min. 35 sek.

Antrąją vietą užėmė Stephane`as Peterhanselis. Jis lyderiui pralaimėjo beveik 4 minutes.
Trečias finišavo Nani Roma, kuris, panašu, praranda lyderio pozicijas. Ispanas nuo Nassero Al-Attiyaho atsiliko beveik 14 minučių.

Iš kovos dėl Dakaro nugalėtojo vardo apmaudžiai pasitraukė Carlosas Sainzas. Jis patyrė avariją ne greičio ruože, o neįskaitiniame pervažiavime iš pirmosios etapo dalies į antrą. Vairuotojas ir šturmanas buvo negabenti į ligoninę, o jų automobilis liko gerokai apdaužytas.

Marcas Coma neskubėjo

Motociklų klasėje ir toliau stabiliai važiuoja ispanas Joanas Barreda Bortas. Jis dešimtą greičio ruožą pabaigė pirmoje vietoje ir tam sugaišo 4 val. 42 min. Nuo jo aštuoniomis minutėmis atsiliko Helderis Rodriguesas. Trečioje vietoje finišavo 9 min. 40 sek. lyderiui pralaimėjęs Cyrilas Despres.

Marcas Coma šiame etape buvo konservatyvus ir niekur neskubėjo. Jis finišavo nuo Juano Barreda Borto atsilikęs 15 min. 8 sek., etape užimdamas penktą vietą.