2016 01 08 /2016 01 09

Finišas: Benediktas Vanagas ilgiausiame Dakaro etape neišvengė problemų

Penktadienį Dakare – ilgiausias greičio ruožas, trunkantis net 542 km. Aplink Ujunio druskos ežerą Bolivijoje sudėliota trasa ne visiems lietuviams buvo palanki – Antano Juknevičiaus ir Mindaugo Slapšio bei Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažai aukštyn kilo dešimtimis pozicijų, tačiau Benediktui Vanagui su Sebastianu Rozwadowskiu pasisekė mažiau.
Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowski

Stabiliai ir užtikrintai pirmoje penktadienio greičio ruožo dalyje važiavęs Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio ekipažas, startavęs iš 22-os pozicijos, po dešimties kontrolės punktų (viso jų 13) užėmė 25-ą poziciją, vėliau neišvengė problemų.

Pakeliui į 11-ą kontrolės punktą ekipažas prarado apie 15 minučių. Atkarpą, kurią varžovai įveikė maždaug per 25-29 minutes, B.Vanagas nuvažiavo per 44-ias. Tai lenktynininkui kainavo 7 pozicijas – jis nukrito į 32-ąją.

Toje pačioje kelių dešimčių kilometrų atkarpoje daug laiko prarado ir Robby Gordonas, Sheldonas Creedas bei dar keli greičiausiųjų dvidešimtuke važiavę lenktynininkai. Kaip po finišo sakė pats B.Vanagas, jis nulėkė nuo kelio ir automobiliui pramušė tris ratus.

Sunku nupasakoti, kokio ilgio distancija yra 543 km. Mūsų atveju, 6 valandos nuolatinės koncentracijos

Preliminariais duomenimis, B.Vanago ir S.Rozwadowskio ekipažas šeštame Dakaro etape užėmė 32-ą vietą.

„Prieš startą nusiteikėm – greitai, bet švelniai. Labai jau ilgas greičio ruožas. Ten tiek visko gali nutikti. 70 km nuo starto pramušėm ratą. Stojom keisti. Greitas sustojimas, bet 2 dalyvius praleidom.

Sunku nupasakoti, kokio ilgio distancija yra 543 km. Mūsų atveju, 6 valandos nuolatinės koncentracijos. Kai kiekvieną milisekundės dalį turi puikiai žinoti, ką darai, ir priiminėti sprendimus.

Likus 90 km iki finišo ratu kabinau uolą ir atlikau milžiniškų uolų pilnos pievos inspekciją. Kol numušiau greitį, praradom 3 ratus. Atsarginiai likę buvo tik 2. Šiam incidente praradom apie 15 min.“, – įspūdžius po finišo bėrė B.Vanagas.

Antanas Juknevičius su Mindaugu Slapšiu sėkmingai įrodė, kad ketvirtadienio nesėkmė buvo atsitiktinė. Jau pirmame kontroliniame punkte šovę iš 70-os vietos į 44-ą, jie ir toliau pamažu kilo aukštyn bei finišą pasiekė 34-oje vietoje.

Likus vos 60 km iki greičio ruožo finišo vėl praradome vairo stiprintuvą, todėl likusią dalį įveikėme tikrai ne savo greičiu

Jiems ketvirtadienis taip pat nebuvo rožėmis klotas – viduryje greičio ruožo sugedus „Toyota Hilux“ vairo stiprintuvui, lenktynininkai bandė jį sutvarkyti. Remontui nepavykus, iki finišo jie važiavo lėčiau nei galėtų sveiku automobiliu, tačiau penktadienį į trasą pajudėjo techniškai tvarkingu „Toyota Hilux“ visureigiu.

„Startavus iš rikiuotės galo pirmus 100 km mums teko be galo daug dulkių. Nepaisant to, per šį atstumą sunkiomis sąlygomis aplenkėme daugiau nei 20 lėčiau važiavusių automobilių. Turėdami laisvesnę trasą pagavome savo ritmą ir važiavome tikrai geru tempu. Tiesa, likus vos 60 km iki greičio ruožo finišo vėl praradome vairo stiprintuvą, todėl likusią dalį įveikėme tikrai ne savo greičiu“, – po finišo sakė A.Juknevičius.

Gedmanto Kropio nuotr./Antanas Juknevičius/Mindaugas Slapšys

Šuolį aukštyn padarė Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas, važiuojantis „SEAT Leon Dakar“. Jie po pirmojo kontrolės punkto (iš 13) buvo 88-oje pozicijoje, nors startavo tik 96-i. Po keturių kontrolės punktų ekipažas pakilo į 71-ią poziciją, o po 11-os buvo klasifikuojamas 48-oje vietoje, kurioje išsilaikė iki pat finišo.

Itin prastai pabaigę ketvirtadienio greičio ruožą ir finišavę paskutiniai, SEAT važiuojantys lietuviai, panašu, panoro atsigriebti už diena anksčiau prarastas septynias valandas tvarkant automobilį viduryje trasos (plačiau skaitykite paspaudę čia).

Dakaro šeštojo etapo rezultatus galite sekti žemiau esančioje lentelėje.

Rezultatų šaltinis: Rally-video.eu

„Scanpix“ nuotr./Penktas Dakaro ralio etapas: lenktynininkai finišavo Bolivijoje

Automobiliai

Jeigu pastaruosius metus Dakaro automobilių įskaitos nugalėtojai vairuodavo MINI, tai šiemet britų-vokiečių gamintojas pasitraukė į antrą planą ir užleido vietą „Peugeot“. Dviejų prancūzų ir ispano trijulė, vairuojanti tris „Peugeot 2008 DKR“ automobilius, dominuoja jau ne pirmame greičio ruože bei yra bendrosios automobilių įskaitos lyderiai.

Tai trijulė, kurios pavardės ir titulai daro įspūdį: 11 kartų Dakaro nugalėtojas Stephane'as Peterhanselis, 9-kart Pasaulio ralio čempionate (WRC) nugalėjęs Sebastienas Loebas ir dukart WRC čempionas Carlosas Sainzas.

Šeštame Dakaro etape nugalėjo S.Peterhanselis, visą 524 km distanciją įveikęs per 5 val. 1 min. 7 sek. Nuo jo vos 17 sekundžių atsiliko C.Sainzas. Dakaro naujokas S.Loebas lyderiui pralaimėjo daugiau nei 8 minutes ir nukrito į antrą vietą bendroje automobilių įskaitoje – S.Peterhanselis per šešis Dakaro etapus trasoje sugaišo 18 val. 26 min. 20 sek. ir aplenkė S.Loebą 27-iomis sekundėmis.

Motociklai

Automobiliams dar tik judant finišo link, motociklų klasės lyderiai 542 km žymą jau kirto. Čia greičiausias buvo Toby Price'as iš Australijos, pusės tūkstančio kilometrų trasą bekelėmis įveikęs per 5 val. 51 min. 48 sek.

Antras liko jo tautietis Matthiasas Walkneris, atsilikęs vos daugiau nei minute, o trečias liko portugalas Paulo Goncalvesas, nuo antrosios atsilikęs tik 7 sek.

Bendroje motociklų įskaitoje pirmą vietą užima P.Goncalvesas (trasoje užtruko 20 val. 23 min. 7 sek.), vos 35 sek. atsilieka T.Price'as, o kiek daugiau nei dvi minutes – M.Walkneris. Šioje įskaitoje nusimato dar labai įdomi kova.

Pimuose Dakaro etapuose lyderių gretose važiavusį Joaną Barreda Bortą persekioja nesėkmės. Penktadienį jis sustojo 302-am kilometre ir nebegalėjo užvesti savo „Honda“ motociklo.

Keturračiai

Keturračių įskaitoje jau įprasta, kad greičiausiųjų penketuke būna argentiniečiai broliai Partonelli. Šeštame etape jie užėmė pirmas dvi vietas ir sugebėjo taip atitolti nuo varžovų, kad bendroje keturračių įskaitoje taip pat iškoptų į pirmaujančių pozicijas.

Marcosas Patronelli buvo greičiausias keturračio vairuotojas, trasą įveikęs per 6 val. 53 min. 39 sek., o brolis Alejandro nuo jo atsiliko kiek mažiau nei 7 minutėmis.

Sunkvežimiai

Sunkiasvorių kategorijoje Dakare greičiausias buvo olandas Hansas Stacey, 295 km trasą (ji sunkvežimiams trumpesnė nei kitų įskaitų dalyviams) įveikęs per 2 val. 55 min. 35 sek. Jis išsaugojo ir lyderio poziciją bendroje sunkvežimių įskaitoje.

Antroje vietoje penktadienio etape finišavo Gerardas de Rooy'us, nuo savo tautiečio atsilikęs vos 7 sekundes. Trečią vietą užėmė Pieteris Versluisas, atsilikęs dar minute.

Įdomu, kad sunkvežimių įskaitoje dominuoja olandai. Šeštame etape visas tris prizines vietas laimėjo lenktynininkai iš Olandijos, o bendroje sunkvežimių įskaitoje olandai užima 1, 2 ir 4 pozicijas.