Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Duobė kelyje ir prakirsta automobilio padanga. Kas kaltas?

Duobė H.O.Minkovskių gatvėje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Duobė kelyje
Šaltinis: „Tauragės kurjeris“
17
Skaitysiu vėliau
A A

Duobės keliuose ir gatvėse visada buvo ir, ko gero, dar ilgai bus vairuotojų galvos skausmas. Nuo Skaudvilės link Tauragės važiavęs vairuotojas, nepastebėjęs kelio duobės, kuri prakirto automobilio padangą, kelionės tęsti nebegalėjo, kol ją pakeitė. Du amžini klausimai: kas dėl to kaltas ir ką reikia daryti, kad tokių nemalonumų būtų išvengta?

Bėdos kelyje ne visada įmanoma išvengti, net jei automobilis sutvarkytas, o vairuotojas renkasi saugų greitį. Į redakciją užsukęs vairuotojas (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) pasakojo, kad ankstų rytą važiuodamas į darbą greičio tikrai neviršijo – važiavo net lėčiau nei leidžiama, o duobės kelyje netoli Antegluonio kaimo tiesiog nepamatė – buvo dar tamsu. O ir padangas prieš prasidedant žiemai pirko naujas, kokybiškas.

„Kol sėdėjau automobilyje laukdamas pagalbos, prie manęs stabtelėjo kaimynas. Pasirodo, ir jis toje pat vietoje patyrė nemažų nuostolių – jam buvo prakirstos iškart dvi padangos. Kelionės tęsti jis nebegalėjo, kol jam iš namų atvežė dar vieną padangą – juk bagažinėje vežiojamės tik po vieną“, – pasakojo vyriškis.

Paskambinęs policijai, kad įvykis būtų užfiksuotas, jis kreipėsi ir į valstybės įmonę Tauragės regiono keliai. Papasakojus situaciją atsakymas buvęs trumpas: „Mes niekuo negalime padėti...“

„Suprantu, kad niekas nepuls tų duobių asfaltuoti, tačiau gal galima prie duobių pastatyti laikinuosius ženklus, perspėjančius apie kelio nelygumus. Juk duobėtais keliais ir gatvėmis važinėjantiems vairuotojams neįmanoma atspėti, kur slepiasi pavojus. Kartais duobės neįmanoma išvengti net važiuojant atsargiai ar ją pastebėjus, nes staigiai stabdydamas arba išsukdamas į kitą eismo juostą sukelsi pavojų eismo saugumui“, – mintimis dalijosi nuostolių patyręs vairuotojas.

Tačiau „Tauragės kurjeriui“ laikinai einantis Tauragės regiono kelių direktoriaus pareigas Stasys Būrė paaiškino, kad atvirkščiai – duobės keliuose remontuojamos nuolat.

Bėdos kelyje ne visada įmanoma išvengti, net jei automobilis sutvarkytas.

„Užvakar dirbo trys brigados, vakar dvi – viena juda nuo Kryžkalnio link Tauragės, kita priešpriešiais. Kasdien tas duobes taiso. Tačiau orai tokie, kad jų nuolat atsiranda vėl. Taip jau atsitiko, kad būtent tos duobės dar buvome neužtaisę“, – teisinosi S.Būrė, tuo pačiu primindamas, kad laikinieji perspėjantys kelio ženklai statomi tuomet, kai vyksta darbai.

Pasak jo, šį kelio ruožą numatyta rekonstruoti – jo būklė tikrai prasta. Projektas parengtas ir kai tik bus gautas finansavimas, darbai bus pradėti.

„O kol kas duobių reikia saugotis, važinėti atsargiai ir itin atidžiai. Ir, žinoma, būti apsidraudusiam. Mūsų įmonė yra apsidraudusi „Kasko“ draudimu, ir jei nepatogumų patyrę vairuotojai prieitų iki teismo, išlaidas padengtų draudimas“, – sakė S.Būrė. 

„Tauragės kurjeris“
Komentarai: 17
Šioje istorijoje Duobėtos gatvės, Tauragė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Gazas