Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Galvos skausmas būsto nuomininkams – kaip dabar įregistruoti automobilį?

Žmonės prie „Regitros“ Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Žmonės prie „Regitros“ Vilniuje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Liepos 1-ąją įsigaliojusios Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisos vis dar pateikia staigmenų, kurios sukelia nepatogumų gyventojams. Rugsėjo pabaigoje daugiau nei 800 tūkst. transporto priemonių buvo automatiškai išregistruota, o pastarosiomis dienomis paaiškėjo, kad naujo automobilio neįregistruosi, jei negali dokumentais pagrįsti tikrosios gyvenamosios vietos.

Nuo liepos 1-osios žmonės, kurie yra registruoti prie savivaldybės, o ne tuo adresu, kur gyvena, registruodami transporto priemonę privalo pateikti Registrų centro pažymą apie tikrąją gyvenamąją vietą.

Toks reikalavimas nėra naujas – jis įvestas dar prieš 15 metų. Transporto priemonė yra padidinto pavojaus šaltinis, galintis padaryti didelę žalą asmeniui ir aplinkai, todėl valstybės institucijoms būtina žinoti jos valdytojo gyvenamąją vietą.

Taisyklė – dėl saugumo

„Toks reikalavimas nėra naujas – informaciją apie gyvenamąją vietą pateikti reikia jau daugiau kaip 15 metų. Transporto priemonė yra padidinto pavojaus šaltinis, galintis padaryti didelę žalą asmeniui ir aplinkai, todėl valstybės institucijoms būtina žinoti jos valdytojo gyvenamąją vietą“, – komentavo „Regitros“ atstovė spaudai Laimutė Užupė.

Asmens gyvenamosios vietos deklaravimo duomenys el. būdu gaunami tiesiai iš Gyventojų registro, tad daugumoje atvejų jokių pažymų ar dokumentų apie deklaruotą gyvenamąją vietą pareiškėjams pateikti nereikia.

Tačiau nuo šių metų liepos 1-osios reikalavimas kiek pakito. Žmonės, kurių gyvenamoji vieta deklaruota savivaldybės adresu ar turintys laikiną leidimą gyventi Lietuvoje, registruodami automobilį turi pateikti Registrų centro išduotą dokumentą apie tikrąją gyvenamąją vietą. Būsto nuomininkams tai gali tapti problematiška – jeigu ir turi nuomos sutartį, ne kiekvienas nuomotojas gali sutikti, kad jo patalpose kažkas deklaruotų gyvenamąją vietą.

„Nuomos sutartis nėra įrodymas. Taisyklės reikalauja pateikti Registrų centro išduotą dokumentą apie gyvenamojo būsto išsinuomojimo fakto įregistravimą“, – sakė L.Užupė. 

Juodoji nuomos rinka yra didelė, tačiau net ir legaliai būstą nuomojantis žmogus paprastai nenori į tai veltis.

Nuomininkų laukia problemos

Nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt vadovas Evaldas Narbuntovičius teigė, kad problemos sprendimo būdų yra.

Jo manymu, nuomininkui deklaruoti gyvenamąją vietą nuomojamame būste yra sudėtinga ne tik dėl papildomų procedūrų, bet ir dėl dažnos nuomininkų kaitos.

„Juodoji nuomos rinka yra didelė, tačiau net ir legaliai būstą nuomojantis žmogus paprastai nenori į tai veltis – nuomininkų kaita yra didelė ir, jam pasikeitus, vėl laukia daug procedūrų žmogų išregistruojant“, – pasakojo nekilnojamojo turto specialistas.

Jis greitai rado tokios problemos sprendimą – didmiesčiuose butus nuomojantys žmonės deklaruoti gyvenamąją vietą gali gimtinėje ar pas artimuosius. E.Narbuntovičiaus teigimu, tai – pats paprasčiausias būdas nuomininkams išvengti kiekvieną kartą keičiant būstą vykstančių gyvenamosios vietos deklaravimo procesų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Gazas