Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kuršių nerijoje norima plėtoti keliones elektromobiliais

Elektromobilis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Elektromobilis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Japonai siūlo po Kuršių neriją keliauti elektromobiliais ir taip saugoti unikalią, UNESCO saugomą gamtos kampelį. Elektromobilių nuomos punktą norima įrengti Klaipėdoje, o Nidoje ir Juodkrantėje – po stotelę jiems įkrauti.

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis trečiadienį susitiko su Japonijos ambasadore Kazuko Shiraishi. Susitikimo metu daugiausiai kalbėta apie galimybes Neringos kurorte plėtoti elektromobilių infrastruktūrą.

Kaip teigė viešnia,  pagrindinė siūlomo įgyvendinti projekto idėja – kurorto lankytojų keliavimas po Kuršių neriją elektromobiliais. Anot jos, UNESCO saugomomis kultūrinio Kuršių nerijos kraštovaizdžio vertybėmis garsėjantis Neringos kurortas galėtų tapti puikiu racionalaus gamtos išteklių panaudojimo pavyzdžiu.

„Siūloma, kad pagrindinis elektromobilių nuomos punktas būtų įrengtas Klaipėdos mieste. Čia turistai įprastus automobilius galėtų iškeisti į išsinuomotas ekologiškas transporto priemones, kuriomis keliautų po Neringą, pasiektų lankytinas vietas. Pirmoji įkrovimo stotelė galėtų būti įrengta Juodkrantėje, antroji – Nidoje. Taip keliaudamas turistas prisidėtų prie Kuršių nerijos gamtos tausojimo, neterštų ir galėtų kvėpuoti švariu oru“, - siūlomą įgyvendinti projektą apibendrino viešnia.

Anot ambasadorės, šis projektas galėtų būti realizuotas bendradarbiaujant Neringos savivaldybei, Japonų kompanijai „Hitachi“ ir AB LESTO. Panašus projektas jau yra įgyvendintas viename Estijos regione. Japonijos kompanija „Hitachi“ turi patirties įgyvendinant analogišką projektą Japonijoje, Okinavos saloje bei Havajuose.

Meras D. Jasaitis išreiškė palaikymą šiai iniciatyvai bei informavo, kad praėjusiais metais Neringos savivaldybėje buvo svarstoma galimybė įsigyti kelis aplinką tausojančius hibridinius automobilius.

Anot jo, elektromobiliams galėtų būti netaikomas vietinės rinkliavos mokestis už įvažiavimą į Neringą. Šių ekologiškų transporto priemonių nuomos punktas, galbūt, galėtų būti įrengtas ir ties pasieniu su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi.

Visgi, meras D. Jasaitis atkreipė dėmesį į tai, kad elektromobiliai Lietuvoje yra naujovė, todėl reikia įvertinti daugiau aplinkybių – kokios būtų projekto sąnaudos, šių automobilių patikimumą,  taisymo galimybes bei kaštus.

„Visuomet palaikome naujoves, ypač prisidedančias prie aplinkos tausojimo. Neringa ypatingai tinkama alternatyvioms transporto priemonėms. Manau, kad tai galėtų būti ir naujos galimybės verslui“, - teigė meras.

Meras D. Jasaitis ir ambasadorė K. Shiraishi sutarė, kad detaliau elektromobilių infrastruktūros plėtojimo galimybes kurorte bus galima aptarti susitikimo su bendrovės „Hitachi“ atstovais metu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie Gazas