Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje pristatyta technologija, skirta kovai su spūstimis keliuose

„Yanosik“
„Altas“ nuotr. / „Yanosik“
Šaltinis: gazas.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Yanosik“ sukūrė didžiausią vairuotojų bendruomenę ir CB radijo stotelių alternatyvą – eismo informavimo sistemą. Panaudojus mobiliųjų įrenginių potencialą, sukūrė technologiją, skirtą kovai su spūstimis keliuose. Eismo informavimo sistemos programėlė išmaniesiems telefonams yra viena iš dažniausiai atsisiunčiamų programėlių ir atsisiuntimų skaičius sparčiai artėja link 2 mln. Dabar pradedama plėtra į užsienį. Populiariausias Lenkijoje vairuotojo asistentas „Yanosik“ – atvyko į Lietuvą.

Bendrovė Altas, dirbanti jau 22 metus, papildo savo teikiamų paslaugų spektrą nauju sprendimu. Įmonė Altas, siūlanti moderniausias kelionių saugos sistemas, pakvietė bendradarbiauti Lenkijos įmonę Neptis SA. Būtent ši bendrovė sukūrė sistemą „Yanosik“ – komunikatorių vairuotojams, kuris informuoja vairuotojus apie situaciją keliuose, taip padidindamas komfortą ir kelionės saugumą. 

„Yanosik“ tai interaktyvaus socialinio tinklo projektas. Jis leidžia vairuotojams informuoti vienas kitą apie eismo situaciją ir pranešti apie įvykius, kurie apsunkina ar blokuoja eismą arba kelia pavojų.

Vairuotojas, pastebėjęs eismo įvykį kelyje, stacionarius fotoradarus ar policijos ekipažą, vienu mygtuko paspaudimu nusiunčia pranešimą sistemai, tuo pačiu pažymėdamas savo buvimo koordinates. Kitas vairuotojas, važiuojantis link pažymėtos vietos, gauna išsamų pranešimą apie pavojų kelyje ir turi laiko sureaguoti.

„Yanosik“ veikia GPS signalų ir GPRS duomenų perdavimo pagalba, tokiu būdų sistemoje kaupiami duomenys apie esamą eismo situaciją. Realaus laiko navigacija yra specialiai sukurta pagal SmartTraffic technologiją, kuri leidžia sutaupyti laiko ir išvengti spūsčių keliuose. 

Didelė bendruomenė – didelis efektyvumas

Patys sistemos vartotojai, naudodamiesi „Yanosik“, pagerina šią sistemą. Tokiu būdu daugėja naujų narių, kurie padidina informacinių pranešimų skaičių, ir sistema toliau savarankiškai auga. Lenkijoje nėra jokių panašių sprendimų, kurie turėtų tokią didelę vartotojų bendruomenę kaip „Yanosik“.

Programėlę išmaniajam telefonui per penkerius metus atsisiuntė daugiau kaip 1,8 mln vartotojų ir šis skaičius nuolat didėja. Kiekvieną mėnesį „Yanosik“ sistemą naudoja daugiau nei pusė milijono unikalių vartotojų, kurie nuvažiuoja daugiau nei 200 milijonų kilometrų per mėnesį. Bet kuriuo metu su „Yanosik“ važinėja vidutiniškai kelios dešimtys tūkstančių vairuotojų. Šis skaičius pakankamai didelis, kad kelyje jaustumėtės saugiai ir eismo įvykio metu turėtumėte galimybę tikėtis pagalbos. 

Lenkijoje ir Lietuvoje vairuotojo asistentas „Yanosik“ yra siūlomas kaip nemokama programėlė išmaniesiems telefonams, bei specialus įrenginys, kuris prijungiamas prie 12V elektros lizdo automobilyje. Lietuvoje šiuo metu prieinama nemokama programėle „Android“ operacinei sistemai (netrukus taip pat bus iOS ir Windows Phone operacinėms sistemoms), o įrenginį bus galima įsigyti jau nuo rugpjūčio mėnesio. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas