-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Vagys iš automobilio sugebėjo išlupti įrangos už 9,5 tūkst. eurų

Automobilių savininkai Lietuvoje vis dar negali jaustis saugiai naktį palikdami savo automobilius stovėjimo aikštelėse ar požeminiuose garažuose. Draudikų teigimu, net ir dienos metu gatvėse, gerai matomose vietose pastatyti automobiliai dažnai tampa ilgapirščių taikiniu, o savininkams tenka skaičiuoti nuostolius dėl pavogtų detalių ir jas išiminėjant apgadintos nuosavybės.
„Fiat 500X“
„Fiat 500X“ / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovo Raimondo Bieliausko teigimu, per šiuos metus užregistruoti jau 260 automobilių detalių vagysčių atvejai, dėl kurių gyventojams jau išmokėta ir dar bus atlyginta nuostolių už daugiau kaip 170 tūkst. eurų.

Didžiausia automobiliui ilgapirščių padaryta žala šiemet siekė beveik 9,5 tūkst. eurų. Tuo atveju iš automobilio buvo išmontuotas vairas, valdymo skydelis ir veidrodėlių stiklai. Pernai didžiausia draudimo kompensacija už pavogtas automobilio oro pagalves, vairą ir priekinius žibintus siekė net 16,5 tūkst. eurų.

R. Bieliauskas pastebi, kad nusikaltėlių prioritetai, kalbant apie jų siekiamą grobį, šiek tiek keičiasi, o vienu dažniausiai vagiamų įtaisų tampa automobilinė navigacijos įranga.

Šiuo metu mažiau vagiamos automobilių apdailos detalės, o katalizatorių ir žibintų vagysčių atvejai pasireiškia bangomis

„Navigacijos įranga jau nebėra prabangos prekė, ją automobiliuose įsirengia vis daugiau vairuotojų, o tokių prietaisų paklausa yra gana didelė, vagys pakankamai nesunkiai gali tokį grobį realizuoti. Visa tai lemia augantį navigacijos įrangos populiarumą tarp vagių“, – sako R. Bieliauskas.

Anot jo, be navigacijos įrangos vagysčių šiemet taip pat pasitaikė ir kitų gana tipinių atvejų, kai iš automobilių pavagiama multimedijos įranga, veidrodėliai ar jų stiklai, ratų gaubtai ir patys ratai, žibintai, firminiai ženkliukai, katalizatoriai, taip pat transporto priemonės valstybiniai numeriai bei oro pagalvės. Dažniausiai nuo vagių nukenčia „BMW“ ir „Audi“ markių automobiliai.

„Pastebime, kad šiuo metu kiek mažiau vagiamos automobilių apdailos detalės, o katalizatorių ir brangių automobilių žibintų vagysčių atvejai pasireiškia savotiškomis bangomis. Paskutinė jų buvo aiškiai juntama prieš pora mėnesių, kai sulaukėme tikrai daug kreipimųsi dėl išmontuotų žibintų – dažniausiai priekinių. Dabar tiek katalizatorių, tiek žibintų vagysčių banga galbūt kiek atslūgusi, tačiau brangesnių automobilių savininkai vis tiek turėtų išlikti budrūs“, – sako R. Bieliauskas.

Esminis dalykas, kurį turėtų atsiminti transporto priemonių savininkai – visuomet nukentėjus nuo vagių būtina nedelsiant informuoti policiją

Draudimo eksperto teigimu, tokių automobilio detalių kaip žibintai vagystės šeimininkams dažniausiai brangiai atsieina ne tik dėl pavogtų detalių vertės, bet ir todėl, kad stengdamiesi žaibiškai jas išmontuoti ilgapirščiai automobilio nesaugo ir dažnai stipriai apgadina jo kėbulą, įvairias detales. Dažnai profesionalūs vagys, pasak R. Bieliausko, turi sofistikuotą techninę įrangą, leidžiančią nešvarų darbą atlikti nepastebimai ir greitai, tačiau neretai savo grobį bando išlupti ar išpjauti ir pačiu primityviausių būdu, taip pridarydami gerokai daugiau nuostolių nei kainuoja pavogta detalė. Pavyzdžiui, vogdami veidrodėlių stiklus nusikaltėliai dažnai nukerpa jų pašildymo laidą, todėl savininkams tenka keisti brangiai kainuojančias laidų pynes.

„Esminis dalykas, kurį turėtų atsiminti transporto priemonių savininkai – tai, jog visuomet nukentėjus nuo vagių būtina nedelsiant apie nusikaltimą informuoti policiją. Mūsų praktikoje dažnai pasitaiko atvejų, kai Kasko draudimu transporto priemones apdraudę vairuotojai nukentėję nuo vagių pirmiausiai grįžta namo, apžiūrinėja automobilį patys, skambina draudimo bendrovei. Vis tik pastebėjus, kad prie automobilio pasidarbavo vagys, pirmiausiai telefone turėtų būti renkamas numeris 112“, – pabrėžia R. Bieliauskas.

Pasak draudimo eksperto, apie vagystę būtina pranešti policijai, nes priešingu atveju draudimo bendrovė neturi galimybės išmokėti draudimo išmokos net, jei automobilis apdraustas Kasko draudimu.

„Atvirose stovėjimo aikštelėse ar gatvėje paliktiems automobiliams grėsmę kelia ne tik ilgapirščiai, bet ir chuliganai. Neseniai fiksavome atvejį, kai sostinės centre vienoje stovėjimo aikštelėje palikto automobilio stogą stipriai apgadino savo energiją ant jo šokinėdami išlieti nusprendę asmenys. Šiuo atveju automobiliui buvo padaryta 2,5 tūkst. eurų žala“, – sako R. Bieliauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius