Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Baudos balai už KET pažeidimus – tobulesnė sistema ar didėjanti korupcija?

Viskas, kas didina saugumą keliuose, yra labai gerai, taip vyriausybės pritarimą baudos balus skirti už pakartotinius kelių eismo taisyklių pažeidimus komentuoja Vairuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo mokyklų asociacijos prezidentas Darius Lesickas. „O šiaip manau, kad visi įstatymai, nurodymai ir nuostatos skirti geriems žmonėms. Blogiems žmonėms nėra nei tvorų, nei ribų“, – kritikuojantiesiems naujus siūlymus sako jis.
Reido akimirka
Reido akimirka / Marijampolės apskrities VPK nuotr.

O nuogąstavimai, kad dabar suklestės korupcija, D.Lesicko nuomone, nepagrįsti. Jo pastebėjimu, policijoje dirba nauja pareigūnų karta, kurios požiūris į darbą kitoks, nei buvo prieš 20 metų.

– Tokia sistema jau buvo. Ar logiška prie jos grįžti?

– Viskas, kas didina saugumą, yra į gera. Manau, kad ankstesnė sistema nebuvo tiek tobula, kiek dabar, nes tada nebuvo diferencijuojama – buvo 10 balų, ir viskas. Dabartinė sistema gerokai patobulinta, atsirado ir papildomi mokymai, t. y. po dvejų metų žmogui reikia keisti teises, todėl šiuo atveju diferenciacija irgi į gera. Taigi mūsų nuomonė yra teigiama.

– Kultūros ministras per Vyriausybės posėdį teigė, kad tai gali paskatinti korupciją: jei žmogus turi devynis balus ir jam gresia likti be teisių, jis bus linkęs pareigūnui duoti kyšį.

Visi įstatymai, nurodymai ir nuostatos skirti geriems žmonėms. Blogiems žmonėms nėra nei tvorų, nei ribų. Todėl manytume, kad žmogus iš anksto pamąstys, ar apskritai tai daryti.

– Šito nesustabdysi, žmones reikia auklėti. O šiaip manau, kad visi įstatymai, nurodymai ir nuostatos skirti geriems žmonėms. Blogiems žmonėms nėra nei tvorų, nei ribų. Todėl manytume, kad žmogus iš anksto pamąstys, ar apskritai tai daryti.

Pavyzdžiui, Vokietijoje ir Olandijoje yra panaši sistema, ir tai yra būtina, nes vis dėlto žmogaus elgtis teisingiau kitų atžvilgiu šitie įstatymai nepriverčia.

– Mūsų laidos klausytojas sako, kad geriau už pakartotinius pažeidimus baudas dvigubinti. Ką manote jūs?

– Piniginės baudos turi labai didelį poveikį. Sakykim, kai 2009 m. nuobaudų sistemos kartelė buvo labai pakelta, rezultatas buvo labai didelis. Tik gaila, kad mažokai šiuo metu apie tai informuojama, nes baudos pakankamai didelės. Tarkim, JAV didžioji dalis visų reikalavimų susiję su pinigais. Tai labai pasiteisino, gal pasiteisins ir pas mus.

– Čia, matyt, svarbūs du aspektai – baudos dydis ir jos neišvengiamumas. Taigi baudos padidintos, bet ar su neišvengiamumu viskas padaryta?

– Manau, labai stipriai judame į priekį, palyginti su tuo, kas buvo prieš 20 metų (kalbu apie kyšius). Šiuo metu pareigūnai visai kitokie, atėjo nauja karta, jie kitaip žiūri. Viskas pasikeitė gana smarkiai. Todėl tikimybė, kad neišvengiamumas didės, irgi yra. Čia labai geras požymis.

– Kelios pastarosios savaitės buvo kupinos kraupių, žmonių gyvybę nusinešusių įvykių. Statistika rodo, kad, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, avarijų skaičius išaugo 16 proc., yra 11 žuvusiųjų daugiau. Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius tikisi, kad baudos balų grąžinimas gali padėti spręsti situaciją.

– Galbūt, tikėkimės. Ir mes taip galvotume. Beje, patirtis rodo, kad kasmet, baigiantis mokslo metams, išauga avaringumas. Abiturientai nuo knygų pereina prie pramogų, o pramoga kol kas laikomas automobilis. Todėl kyla didžiulių avarijų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius