Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Mirties keliu“ pramintoje magistralėje „Via Baltica“ surengtas masinis policijos reidas

Reido akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Reido akimirka
Šaltinis: gazas.lt
7
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį viename avaringiausių šalies kelių – magistralėje „Via Baltica“ policijos pareigūnais surengė reidą. Šį priemonė – projekto EDWARD (Europe Day Without A Road Death) dalis. Šio projekto tikslas, jog šiandien visos Europos keliuose nežūtų nei vienas žmogus. Prie Europos kelių policijos tinklo inicijuoto reido prisijungė ir Lietuvos kelių policijos tarnybos, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato bei Latvijos pareigūnai.

Jau nuo ankstyvo ryto reidą kelyje „Via Baltica“ pradėjo Panevėžio kelių policijos ekipažai. Pareigūnai vairuotojus tikrino devynioliktame atkarpos Panevėžys-Pasvalys kilometre, ties rajonų susikirtimo riba.

Iki 10 val. vykusi vairuotojų kontrolė Panevėžio policijos pareigūnus maloniai nustebino.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Reido akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Reido akimirka

Per beveik tris valandas patikrinus 472 automobilių vairuotojus nenustatyta nė vieno, kuris prie vairo būtų sėdęs girtas. Alkoholio buvo vartojęs vienas vienintelis asmuo, kuriam nustatytas leistinas 0,09 promilių kiekis.

Reido metu policija taip pat tikrino ir vairuotojo pažymėjimus. Šio dokumento negalėjo pateikti viena vairuotoja, tad už tokį užmaršumą jai įteiktas protokolas, nes vairuotojas šį dokumentą pareigūnui pateikti privalo.

VIDEO: Projekto EDWARD reidas kelyje „Via Baltica“
Projekto EDWARD reidas kelyje „Via Baltica“

Panevėžio apskrities VPK komisariato veiklos teritorijoje kelią „Via Baltica“ sudaro magistraliniai keliai A8 (Panevėžys-Aristava-Sitkūnai), A17 (Panevėžio aplinkkelis) ir A10 (Panevėžys-Pasvalys-Ryga). Bendras šių kelių ilgis – apie 120 kilometrų.

Šiemet kelyje „Via Baltica“, Panevėžio apskrities VPK teritorijoje įvyko 18 eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės. 5 žmonės žuvo, 20 buvo sužalota. Pernai per tą patį laikotarpį įvyko 11 avarijų. Tuomet žuvo 5 asmenys, o sužalota buvo 12.

Panevėžio policija, išanalizavusi avarijų priežastis nustatė, kad pagrindinės avarijų priežastys – transporto priemonių lenkimas neįsitikinus, kad yra saugu, įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą, saugaus greičio nepasirinkimas, leistino greičio viršijimas.

Ne ką rečiau nei automobilių vairuotojai, kelyje nesaugiai elgiasi ir pėstieji. Jų žūčių priežastimi dažniausiai tampa reikalavimo tamsiu paros metu dėvėti atšvaitus ar turėti prožektorių nepaisymas bei girtumas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Reido akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Reido akimirka

Kelyje „Via Baltica“ tarp Panevėžio ir Latvijos pasienio dirbo ir Lietuvos kelių policijos tarnybos ekipažai. Jie darbą pradėjo pasienio ruože, kur susitiko su kolegomis iš Latvijos.

Čia taip pat buvo tikrinamas vairuotojų blaivumas, vairuotojo pažymėjimai, tikrinami keliaujančių asmenų dokumentai ir vykdoma kita kontrolė.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Reido akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Reido akimirka

Vėliau kievienos šalies policijos pareigūnai pasuko į savo pusę – latviai vykdė kontrolę magistralės „Via Baltica“ kryptimi link Bauskės, LKPT pareigūnai nuvyko link Pasvalio.

Iki popietės Lietuvos kelių policijos pareigūnai, dirbę ne tik atkarpoje Panevėžys-Latvijos pasienis, bet visoje magistralėje „Via Baltica“, jau buvo nustatę 38 pažeidimus.

Kalbant apie visos šalies ir visų miestų policijos padalinius, iki trečiadienio popietės Lietuvoje užfiksuota 150 kelių eismo taisyklių pažeidimų. Tačiau džiugina tai, jog iki popietės visoje šalyje neįvyko jokia avarija, kurios metu būtų sužeistų asmenų.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Reido akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Reido akimirka

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, Visoje Europoje pernai eismo įvykių metu žuvo 26 tūkstančiai žmonių, o tragiškų avarijų sumažėjo tik 0,6 proc. Tuo metu Lietuvoje užfiksuota net 19 proc. mažiau žūčių keliuose nei ankstesniais metais.

Europos kelių policijos tinklo iniciatyva surengtas EDWARD projektas šiandien vykdomas ir kitose šalyse. Trečiadienį, nuo 8 iki 17 val. sustiprintą eismo kontrolę vykdo ir Lenkijos, Estijos bei Švedijos kelių policijos padaliniai.

Komentarai: 7
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Gazas