Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Halls Winter Rally 2010“ triumfavo latvių lenktynininkai (video, nuotraukos)

Žiemos ralio dalyvis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Žiemos ralyje - 70 ekipažų
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiandien Utenos apylinkėse vyko didžiausia žiemos sporto šventė – Lietuvos ir Latvijos ralio čempionatų pirmasis etapas – „Halls Winter Rally 2010“. Šįkart jame geriausiai sekėsi lenktynininkams iš Latvijos.

Šių metų žiemos ralyje startavo net 70 ekipažų ne tik iš Lietuvos, tačiau ir iš Latvijos, Estijos, Rusijos, Suomijos, Lenkijos. „Halls Winter Rally 2010“ vyksta dvylikoje greičio ruožų, išsidėsčiusių netoli Utenos. Pirmasis jų startuoja pusę devynių ryto, o ralis finišuoja 16 valandą popiet.  Ralio automobiliu tradiciškai tapo „Subaru Legacy“, gavęs ir prestižinį metų automobilio titulą.

Šios tradicinės žiemos lenktynės į Utenos regioną sutraukia per 50 tūkstančių žiūrovų iš visos Lietuvos ir aplinkinių valstybių. Žiemos ralis Lietuvoje šiemet vyks jau 16-tą kartą. Jau trečius metus iš eilės šios varžybos taps įžanginiu Lietuvos bei Latvijos automobilių ralio čempionato etapu.

Po antrojo greičio ruožo pirmoje vietoje yra Janis Vorobjovs su  Guntars Zicans, važiuojantys automobiliu Mitsubishi EVO IX. Jų vidutinis greitis 122.7 km/h. Antroje vietoje Maris Neikšans ir Raivis Jansons, važiuojantys Mitsubishi EVO IX, jų greitis 122.58 km/h, trečioje vietoje Jānis Feldmanis ir Andrijs Jesse su Mitsubishi EVO X, jų greitis 121.24 km/h.

GR1 virto A.Gimžausko/K.Girštauto ekipažas (”Mitsubishi Lancer Evo IX”). Žiūrovai atvertė automobilį ir ekipažas tęsė lenktynes.

P trečiojo greičio ruožo pirmoje vietoje lieka Janis Vorobjovs su  Guntars Zicans, važiuojantys automobiliu Mitsubishi EVO IX. Jų vidutinis greitis 115.69 km/h. Antroje vietoje Maris Neikšans ir Raivis Jansons, važiuojantys Mitsubishi EVO IX, jų greitis 114.92 km/h, trečioje vietoje Jānis Feldmanis ir Andrijs Jesse su Mitsubishi EVO X, jų greitis 114.83 km/h.

15min.lt/Eriko Ovčarenko nuotr./`eatadienį Utenos apylinkėse vyksta didžiausia žiemos sporto aventė  Lietuvos ir Latvijos ralio čempionatų pirmasis etapas  Halls Winter Rally 2010.
15min.lt/Eriko Ovčarenko nuotr./Šeštadienį Utenos apylinkėse vyksta didžiausia žiemos sporto šventė – Lietuvos ir Latvijos ralio čempionatų pirmasis etapas – „Halls Winter Rally 2010“.

Po ketvirtojo ruožo lyderių trejetukas nepasikeitė, tačiau į antrąją vietą išsiveržė Jānis Feldmanis ir Andrijs Jesse su Mitsubishi EVO X. Nuo lyderių jie atsilieka 00:03 min. Tuo tarpu ketvirtoje vietoje važiuoja Rokas Lipeikis ir Inga Lipeikytė su Mitsubishi EVO VIII. Jų greitis yra 112.20 km/h.

Štai kelios lenktyninkų mintys, išsakytos ralio portalui www.hallswinterrally.lt. Rokas Lipeikis: Pirmuosiuose greičio ruožuose neveikė centrinis diferencialas. Važiuoti startuojant iš pirmosios starto pozicijos sudėtinga, tačiau vėliau tempas pagerėjo.

Vytautas Švedas: Labai tikiuosi praleistą laiką atkovoti – virtus A.Gimžauskui teko stipriai pristabdyti, nes žmonės trasoje stabdė automobilius. Tikimės, kad komisarai į tai atsižvelgs.

Ramūnas Čapkauskas: Sekėsi neblogai, tačiau nėra privalumo startuoti tretiems, nes sukibimas minimalus. Už mūsų startuojantys gauna pranašumą, nes ten trasa nuvaloma iki ledo, todėl savo darbą geriau atlieka padangų dygliai. Rezultatu esame patenkinti.

Maris Neikšanas: Esame trečioje vietoje absoliučiai, manome, kad tai yra puiku. Ralis kol kas sekasi išties gerai. Gaila, kad mano brolio Andžio automobilis sugedo prieš ralį, kuo esame labai nusivylę, tačiau tai yra automobilių sportas, todėl kartais pasitaiko nesklandumų.

Po penktojo greičio ruožo pirmoje vietoje atsidūrė Jānis Feldmanis ir Andrijs Jesse su Mitsubishi EVO X, jų greitis 110.84 km/h. Antroje vietoje Maris Neikšans ir Raivis Jansons, važiuojantys Mitsubishi EVO IX, jų greitis 110.92 km/h, nuo lyderių jie atsilieka 00.03.1 min. Trečioje vietoje Rokas Lipeikis ir Inga Lipeikytė su Mitsubishi EVO VIII. Jų greitis yra 109.75 km/h. Nuo pirmosios vietos jie atsilieka 00:13.3 min.

Nesėkmės: Ne visiems ekipažams šis ralis vyksta sėkmingai. Penktajame ruože į medį atsitrenkė D.Butvilo/R.Vaitkevičiaus ekipažas. Pirminiais duomenimis sportininkai nenukentėjo.

Dėl techninių problemų iš ralio pasitraukė V.Švedo ir Ž.Sakalausko ekipažas. Preliminariai sportininkų “Lancer Evo IX” sugadinta važiuoklė.

Antrame greičio ruože apvirto E.Michalausko/T.Baltramiejūno ekipažas. Sportininkai nenukentėjo.

Dėl techninių problemų GR4 iš ralio A.Ežerskio/G.Nomeikos ekipažas.

15min.lt/Eriko Ovčarenko nuotr./Į Halls Winter Rally 2010 Utenos apylinkėse suplūdo daugybė žiūrovų.
15min.lt/Eriko Ovčarenko nuotr./Į „Halls Winter Rally 2010“ Utenos apylinkėse suplūdo daugybė žiūrovų.

Po aštuntojo greičio ruožo trapia persvara pirmauja Latvijos sportininkų ekipažas – Janis Feldmanis/Andrijs Jesse pilotuojantys „Mitsubishi EVO X“, nuo jų vos 2 sekundėmis atsilieka Maris Neikšans/Raivis Jansons „Mitsubishi EVO IX“. Trečią vietą užima praėjusių metų Latvijos ralio čempionai Aivis Egle su Martinsu Jerumsu nuo lyderių jie atsilieka 5,4 sekundėmis, ketvirtoje vietoje ir pirmi tarp Lietuvių Rokas Lipeikis su dukra Inga, nuo lyderių jie atsilieka jau mažiau nei 9 sekundes. Po automobilio gedimo ketvirtajame greičio ruože nukritęs į devintąją vietą, sparčiai aukštyn kopia Sauliaus Girdausko Audrius Šošo tandemas, šiuo metu jie užima penktąją vietą ir yra antri tarp Lietuvių.

Nemažiau atkakli kova vyksta ir tarp dviem ratais varančių automobilių, iki tol pirmavęs Martyno Samsono ir Mindaugo Varžos ekipažas po aštuntojo ruožo į priekį užleido kur kas naujesnę ir pranašesnę techniką pilotuojančius Estijos sportininkų ekipažus, tačiau persvara tarp dalyvių gana trapi ir tik paskutiniuose ruožuose spręsis ralio nugalėtojas. Šiuo metu pirmauja Martinas Kanguras su Silver Kuttu „Honda Civic Type-R“, nuo jų vos 0.2 sekundės dalimis atsilieka Siim Plangi/Marek Sarapuu, trečią vietą užima uteniškiai Martynas Samsonas su Mindaugas Varža jie nuo lyderio atsilieka 3,8 sekundėmis.

Po dvyliktojo, paskutinio greičio ruožo paaiškėjo, kad, kaip ir viso ralio metu, šįkart triumfavo lenktynininkai iš Latvijos. Pirmieji Janis Vorobjovs ir Guntars Zicans su Mitsubishi EVO IX, jų laikas 01:03:55.3. Antri – Maris Neikšans Raivis Jansons su Mitsubishi EVO IX, jų laikas 01:04:20.5. Treti – Aivis Egleir Martins Jerums su Mitsubishi EVO IX, jų laikas 01:04:24.8. Ketvirti liko Saulius Girdauskas ir Audrius Šošas su Mitsubishi Colt, kurių bendras laikas 01:04:26.7.

Visi rezultatai - rally-live.lt.

Po finišo sportininkai dalinosi mintimis apie lenktynes su portalu hallwinterraly.lt.

Raimonds Strokš: „Keturis metus nevažiavau ralyje, šturmanas – vienerius metus, todėl buvo išties sudėtingas ralis.“

Edvinas Pagirskas: „Labai įdomus ralis, tačiau važiavome gana netvarkingai. Paradoksas, kad užsidėjome naujas padangas, prie kurių nebuvome pratę.“

Rolandas Menesis: „Labai geras ralis, būtinai atvyksime į Lietuvą dar kartą.“

Martynas Samsonas: „Sekėsi gerai, buvome užklimpę, tačiau neblogai “pasikapojome” su estais. Panašu, kad laimėjome dviem ratais varančiųjų įskaitoje.“

Iveta Slaboševičiūtė: „Nors pirmą kartą startavome bendrame ekipaže, tačiau nesėkmių viso ralio metu pavyko išvengti.“

Vilius Rožukas: „Ralio tikslas buvo finišas. Sulėtėjusį tempą lėmė pertrauka, naujas automobilis ir naujas šturmanas.“

Artemijus Nazarovas: „Labai geri organizatoriaus ir lenktynininkų santykiai, šiemet dar planuojame dalyvauti “Aukštaitijos” ralyje.“

Giedrius Kriptavičius: „Po greičio ruožo finišo apvirtome ir apgadinome automobilį.“

Informaciją apie žiemos ralį galite rasti specialioje naujienų portalo 15min.lt rubrikoje bei oficialiame ralio tinklapyje:  www.hallswinterrally.lt.

Taip pat neužmirškite nufotografuotas įsimintiniauskas „Halls Winter Rally“ akimirkas siųsti  15min@15min.lt. Visas skaitytojų nuotraukas sudėsime į atskirą galeriją ir išrinksime geriausią kadrą. Geriausio kadro autoriaus laukia prizas – sportiniai bateliai iš www.kedai.lt !

15min.lt skaitytojo Audriaus video:

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Gazas