-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Svarbiausia informacija ralio žiūrovui

Visiems, besiruošiantiems vykti stebėti ralio varžybų, rekomenduojame skirti šiek tiek laiko ir perskaityti šią informaciją.
„Winter Rally 2009“ akimirkos
„Winter Rally 2009“ akimirkos / Tomo Balžeko/15min.lt nuotr.

Ko reikia, norint vykti stebėti ralio varžybų?

Ralyje daugiausia „veiksmo“ vyksta greičio ruožuose, todėl nusprendus, kurį iš jų pamatyti, Jums reikės dviejų dalykų:

1. Trasų (greičio ruožų) žemėlapių
2. Maršrutinės kortelės.

Juos rekomenduojame atsispausdinti ir turėti, vykstant į varžybas, kartu su kuo tikslesniu kelių žemėlapiu. Naudojantis GPS (Global Positioning System) prietaisais susiorientuoti tarp greičio ruožų yra dar paprasčiau.

Žemėlapiai paprastai pasirodo likus maždaug savaitei iki varžybų starto, todėl nesijaudinkite, jei šiuo metu jų niekur nerandate – jį rasite tinklapyje www.hallswinterrally.lt, todėl rekomenduojame sekti naujienas – taip sužinosite ir kitos vertingos informacijos.

Maršrutinė kortelė yra dokumentas, nurodantis, kokiu laiku kokiame greičio ruože (GR/SS) startuoja pirmasis automobilis („1 aut. laikas”/„First car due“). Kiti laukeliai, Jums, kaip žiūrovui, nėra tokie svarbūs.

Taip pat neretai ralio organizatorius išleidžia ralio žurnalus, lankstinukus ar skrajutes su svarbiausia informacija žiūrovams.

Verta žinoti, jog kai kurių ralių Lietuvoje greičio ruožai yra nemokami, nepaisant to, Jums reikėtų pasiimti papildomai pinigų galimam bilietų pirkimui. Apie bilietavimą ir jo tvarką prieš varžybas praneša organizatoriai, taip pat šią informaciją galite rasti rallynews.lt portale.

Kaip rasti vietą stebėjimui?

Nuspręsti, kurioje organizatorių įrengtoje žiūrovų zonoje norėsite stebėti ralį, paliekama Jums, tačiau atminkite, kad trasa šiame ralyje bus uždaroma likus 2 valandoms iki pirmojo automobilio starto. Tai reiškia, kad po jos uždarymo, pašalinis transportas trasoje yra draudžiamas.

Ralio metu, nuo pagrindinių kelių bus galima rasti nuorodas į žiūrovų zonas, todėl tikrai nepaklysite. Kitas greičio ruožų vietas (tai yra – ne žiūrovų zonas) ralio stebėjimui skelbiame draudžiamomis.

Statydami automobilius ar ieškodami patogios (ir svarbiausia – saugios) vietos stebėjimui nepadarykite žalos aplinkinių gyventojų pasėliams ir kitam turtui, taip pat nešiukšlinkite. Savo automobilį pastatykite “priekiu į išvažiavimą”, tai yra: taip, kad nereikėtų atlikinėti apsisukimo manevro ar važiuoti atbula eiga jau pasibaigus ruožui ir pradėjus migruoti žiūrovams, nes taip išvažiavimo procedūra gali pasunkėti daugumai.

Pirmieji kelių-keliolikos minučių intervalu trasą maksimaliu tempu pravažiuoja keli „nuliniai ekipažai“ (išskirtinis jų bruožas – geltonas švyturėlis, garsinė signalizacija ir startiniai numeriai, dažniausiai sudaryti vien tik iš „0“ skaitmenų). Pastarieji nekovoja dėl taškų ralyje, o stebi trasas kaip pagalbininkas organizatoriui ir ralio teisėjams. Taip pat šie ekipažai skelbia apie greičio ruožo pradžią, o pravažiavus jiems, netrukus trasoje pasirodo pirmasis dėl pozicijos ralyje kovojantis automobilis (žr.: „1 aut. laikas”/„First car due“ (startas). Likusieji automobiliai po jo paprastai važiuoja vienos minutės intervalu. Tačiau jokiu būdu neapsigaukite – labai dažnai pasitaiko atvejų, kuomet greičio ruože ekipažas paveja prieš jį startavusįjį dėl daugybės priežasčių: pastarojo gedimas, klaida, sulėtėjęs tempas ar net tyčinis falšstartas, siekiant žūtbūt iki serviso zonos nesugadinti kaistančio variklio ir t.t.

Todėl važiuojant lenktyniniams automobiliams, jei tik įmanoma, rekomenduojame Jums iki pat greičio ruožo pabaigos likti saugioje vietoje, nepereidinėti į kitą trasos pusę ir nevaikščioti šalia trasos nesvarbu net jei ką tik pravažiavo ekipažas.

Taip pat raginame prižiūrėti vaikus, atsivežtus naminius gyvūnus ir net padauginusius savo kolegas žiūrovus, kad šie ne tik neatsidurtų trasose, tačiau ir nenuklystų į pavojingas vietas, pavyzdžiui, išorinę posūkio dalį.

Visais atvejais primygtinai prašome klausyti trasos saugą užtikrinančių asmenų nurodymų, net jei ir Jūsų nuomonė būtų priešinga (trasos saugą užtikrinantys asmenys visada vilki ryškios spalvos liemenes).

Norėdami susirasti palankią vietą stebėjimui, rekomenduojame Jums atvykti pasilikus pakankamą laiko rezervą prieš trasos uždarymą, kad vėliau netektų skubėti. Turint laiko, nuveikti galima daug ką, pavyzdžiui: išsikepti šašlykų, papietauti ar tiesiog pabūti gamtoje gryname ore. Vartojant alkoholinius gėrimus nereikėtų pamiršti saiko jausmo ir nesukelti problemų sau ir kitiems asmenims.

Žiūrovų dėmesiui: likus 2 valandoms iki pirmo automobilio starto, trasa pilnai uždaroma. Bet koks pašalinio transporto judėjimas trasoje likus mažiau, nei 2 val. iki starto – griežtai DRAUDŽIAMAS. Kadangi daugelis greičio ruožų yra labai siauri, todėl žiūrovai į trasą bus įleidžiami tik pagal trasą, t.y. tik nuo starto vietos (tai yra: nuo finišo į greičio ruožą įvažiuoti nebus galima apskritai).

Labai svarbu žinoti faktą, kurį primiršta net ir ne pirmus metus ralį stebintys asmenys – ralio greičio ruožas baigiasi tada ir tik tada, kai trasoje pasirodo automobilis, vadinamas „šluota“, o ne tuomet, kai ilgą laiką nevažiuoja nei vienas ekipažas ir nekantriausieji žiūrovai šoka į automobilius ir žūtbūt siekia veržtis į trasą. „Šluotos“ skiriamasis bruožas – žali švyturėliai ant stogo.

Dėmesio: jokiu būdu neišvažiuokite į trasą, jei nesulaukėte „šluotos“ – kaip jau minėjome anksčiau – pasitaiko nutikimų, kai susidaro dideli laiko tarpai tarp startuojančių automobilių. Nepakluskite „bandos instinktui“, ir nesekite blogu pavyzdžiu, jei matote nekantrius žiūrovus, skubančius lįsti į trasą. Tai ypač pavojinga, kai vienas greičio ruožas yra važiuojamas dukart, kadangi po pirmojo važiavimo iškart gali prasidėti antrasis važiavimas.

Atminkite, kad automobilių sportas, netinkamai elgiantis, gali būti pavojingas.

Važiuodami jau atidarytu greičio ruožu, būkite atsargūs ir dėmesingi – kažin ar kam padarysite įspūdį nuosavu automobiliu lėkdami buvusia trasa, tačiau pavojus, kurį galite sukelti sau ir aplinkiniams – išties nemenkas. Net jei ir taip nesielgiate, nereiškia, jog „šaunių“ vairavimo sugebėjimų nedemonstruos kiti žiūrovai. Be kita ko – žvyro trasose (o tokios mūsų šalyje dominuoja) apstu lenktyninių automobilių suformuotų provėžų, kuriose nemažai stambių akmenų, į kuriuos galite apgadinti savo automobilį. Po ralio šie keliai lyginami greideriu, tačiau iškart po ruožo to padaryti, savaime suprantama, neįmanoma.

Dėmesio: labai rekomenduojame susipažinti su pagrindinėmis taisyklėmis, skirtomis maksimaliam jūsų saugumui užtikrinti.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius