Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje įsibėgėja ekovairavimo mokymai vairavimo instruktoriams

Ekovairavimo mokymai vairavimo instruktoriams
Organizatorių nuotr. / Ekovairavimo mokymai vairavimo instruktoriams
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvoje tęsiamas tarptautinis projektas „ECOWILL“, kurį remia ES programa "Pažangi energetika Europai" – ekovairavimo mokymas organizuotas dar vienai vairavimo instruktorių grupei. Šio projekto metu vairavimo instruktoriai iš 13-os Europos valstybių įgyja ekovairavimo mokymo technikos ir metodikos žinias, kurias gali perteikti ne tik besimokantiems vairuoti asmenims, bet ir teisę vairuoti turintiems vairuotojams.

2011 m. spalio mėnesį mokymuose dalyvavo pirmoji vairavimo instruktorių grupė, kurią apmokė Vokietijos Kelių eismo saugumo tarybos (Deutscher Verkehrssicherheitsrat e.V.) ekspertai. Toliau vairavimo instruktorių mokymus organizuoja projekto koordinatorius Lietuvoje UAB "COWI Lietuva" kartu su partneriu UAB „Ecodriving LT“.

Gruodžio 19-21 d. dar 12 vairavimo instruktorių iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių bei Panevėžio vairavimo mokyklų susipažino su ekovairavimo technikos mokymo ypatumais: kaip ekovairavimo principus integruoti į besimokančiųjų vairuoti mokymo programą ir kaip ekonominio vairavimo naudą pristatyti vairuotojams, turintiems vairavimo pažymėjimą. Trijų dienų mokymai apima teorinę dalį, praktines komandines užduotis klasėje bei praktinius vairavimo užsiėmimus.

Dar viena 12 vairavimo instruktorių grupė susirinks 2012 m. sausio pabaigoje. Be to, bus organizuojami trumpos trukmės (1 valandos) praktinio ekovairavimo mokymai realiomis eismo sąlygomis 500 vairuotojo pažymėjimą turinčių vairuotojų.

Ekonominis vairavimas Europoje populiarėja, kaip naujas, modernus vairavimo stilius

Pasak „Ecodriving LT“ lektoriaus Vitoldo Miliaus, „Ekonominis vairavimas Europoje populiarėja, kaip naujas, modernus vairavimo stilius, kurio principų kai kuriose šalyse jau mokoma nuo pat pirmųjų vairavimo pamokų. Tačiau Lietuvos vairavimo mokyklose ekonominio vairavimo tema dar labai mažai pažįstama, tad šie mokymai itin prasmingi – jie sukelia ne tik daug įdomių diskusijų, bet ir priverčia naujai pažvelgti į iki šiol naudotus vairavimo mokymo metodus“.

Vienas iš šių mokymų dalyvių, Panevėžio darbo rinkos mokymo centro vairuotojų mokymo skyriaus vadovas Vytautas Šakėnas, sako: „Ir iki šiol daug domėjausi ekovairavimu, bet tai, kas įvyko per šias tris dienas, pavadinčiau didele revoliucija mano galvoje – žinomų ekovairavimo patarimų praktinį pritaikymą įsivaizdavau visai kitaip... Dabar vis sukasi mintys, kaip šias naujas žinias pritaikyti praktikoje.“

„Ekovairavimo mokymų nauda akivaizdi - man jau įsiskiepijo naujosios žinios ir tikrai nebesu abejingas ekovairavimui, todėl taip pat stengsiuosi skiepyti tai ir kitiems, nes esu įsitikinęs, jog tai reikalinga ne tik dėl ekologijos, bet ir siekiant didesnio saugumo kelyje. Tad jei sugebėsiu tai pritaikyti mūsų vairavimo mokykloje, tai bus labai gerai“ – savo įspūdžiais pasidalino Robertas Balnis, Šiaulių „Vytauto vairavimo mokyklos“ direktoriaus pavaduotojas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie Gazas