Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Gydytojos dermatologės atsako į Ji24.lt skaitytojų klausimus. 2 dalis

Su oda susijusių klausimų gali būti labai daug: odos atjauninimas lazeriu, aknės gydymas, apgamų ir kitų odos darinių (karpų, papilomų ir kt.) šalinimas, strijų ir randų korekcija lazeriu, cheminis odos šveitimas rūgštimi, tatuiruočių šalinimas... O kur dar bėrimai, odos porų užsikimšimas, pigmentinės dėmės...
Veido priežiūra
Veido priežiūra / „Shuterstock“ nuotr.

Norite paklausti dėl jums ramybės neduodančių odos problemų?

Rašykite adresu ji24.lt@zlg.lt ir Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos „Sugihara“ gydytojos dermatologės – Jolanta Žilienė, Eglė Drukteinienė, Gitana Šabūnienė, Aušrinė Ramanauskaitė ir Tatjana Orlovskytė – mielai atsakys į Jus dominantį klausimą.

„Sugihara“ nuotr./Iš kairės: Tatjana Orlovskytė, Jolanta Žilienė, Eglė Drukteinienė, Aušrinė Ramanauskaitė ir Gitana Šabūnienė
„Sugihara“ nuotr./Iš kairės: Tatjana Orlovskytė, Jolanta Žilienė, Eglė Drukteinienė, Aušrinė Ramanauskaitė ir Gitana Šabūnienė

Klausimas

Norėjau pasiteirauti, ar jūsų klinikoje rasčiau pagalbą, jei man išsiplėtę kapiliarai (tinklelis nosies srityje)? Jei atliekate tokias procedūras, norėčiau sužinoti, kokiu būdu jie naikinami ir kokios šios procedūros bei konsultacijos kainos? Irena.

Atsako gydytoja dermatologė Eglė Drukteinienė

Mūsų klinikoje atliekamos kraujagyslių darinių šalinimo lazeriu ir intensyvios šviesos impulsais (IPL) procedūros. Kuri procedūra tinka Jums, gydytojas pasakys konsultacijos metu.

Gydytojo dermatologo konsultacija – 135 Lt, procedūros kaina (nosies srityje) – 200–320 Lt.


Klausimas

Esu 28 metų vaikinas ir turiu įsisenėjusią bei nuolat besikartojančią problemą – dermatitą, kuris apėmęs centrinę veido dalį, antakius bei smakrą. Problema nuolat kartojasi, todėl stengiuosi suprasti šios problemos šaknis. Prieš keletą metų pradėjau naudoti produkciją „Avene“, iš pradžių rezultatas buvo neblogas, bet po kurio laiko ji jau nebepadėjo.

Mano klausimas toks – kaip manote, kaip reikėtų pakoreguoti savo gyvenimo būdą, mitybą ar kt., kas padėtų išspręsti šią problemą iš esmės? Kas, Jūsų manymu, lemia ligos atsiradimą ir jos paaštrėjimą? Galbūt jau yra atrastas problemos sprendimo būdas?

Paskutinio vizito pas dermatologą metu dėl šios problemos gavau receptą tepalui (nepamenu pavadinimo) ir tokį patarimą – vengti gyvūninės kilmės produktų, vartoti daug daržovių bei saikingai vaisių, ir ši problema gerokai sumažės. Ar tai tiesa? Dėkoju, Artūras.

Atsako gydytoja dermatologė Tatjana Orlovskytė

Pagal Jūsų aprašytą bėrimą, jo lokalizaciją ir būdingus paūmėjimus preliminari diagnozė būtų seborėjinis dermatitas. Tai dažna, lėtinė, pasikartojanti odos liga, kurios tiksli priežastis iki šiol nėra žinoma.

Seborėjinį dermatitą gali provokuoti daugelis veiksnių: padidėjęs riebalinių liaukų aktyvumas, hormoniniai pokyčiai, odos grybelis (Malassezia), įvairios imunodeficitinės būklės, neurologinės, genetinės ligos, vartojami medikamentai, emocinis stresas. Šis dermatitas linkęs paūmėti rudenį ir žiemą, o pagerėti – vasarą, veikiant UV saulės spinduliams. Deja, tačiau vien gyvenimo būdo korekcija šios problemos neišspręs, kadangi mitybos įtaka seborėjiniam dermatitui moksliškai nėra įrodyta. 

Kaip ir daugelio ligų atveju, seborėjinio dermatito gydymas kiekvienam pacientui skiriamas individualiai, priklausomai nuo ligos sunkumo, išplitimo, amžiaus bei gretutinių susirgimų. Nėra vieno efektyvaus vaisto, todėl naudojamas kombinuotas gydymas: skiriami keratolitikai, priešuždegiminiai, antibakteriniai, priešgrybeliniai preparatai, kalcineurino inhibitoriai, kartais reikalingas ir sisteminis gydymas.

Gydymas turi būti ilgalaikis, vėliau – palaikomasis, kuriuo siekiama kontroliuoti ligos paūmėjimus ir siekti ilgesnės remisijos. Nors liga yra lėtinė, tačiau ji gali būti puikiai valdoma.


Klausimas

Mano dukrai 15 metų, prieš savaitę jai nustatė seborėjinį dermatitą, norėjau paklausti, ar yra kokių priemonių, stabdančių plaukučių retėjimą? Ji turi ilgus garbanotus plaukus, o kadangi ant galvos odos yra spuogelių, tai matosi, plaukų praretėjimų. Dėkoju, Lina.

Atsako gydytoja dermatologė Gitana Šabūnienė

Dėl seborėjinio dermatito plaukučiai retėti neturėtų, galimas tik padidėjęs plaukų kritimas paūmėjimo metu. Reikėtų paieškoti dar kitų retėjimo priežasčių ir, esant tokiai problemai, gydymą pradėti kuo anksčiau, kad pavyktų išsaugoti kaip įmanoma daugiau plaukučių.


Klausimas

Norėjau pasiteirauti – ant veido man yra rožė. Gydytoja  išrašė vaistų „Rozex“, anksčiau esu gėrusi ir antibiotikų, bet nelabai kas padeda. Gal galėtumėte patarti, ką reikėtų darytų, kad pagerėtų mano odos būklė? Ačiū, Rita.

Atsako gydytoja dermatologė Tatjana Orlovskytė

Iš Jūsų aprašymo spėju, kad greičiausiai sergate ne veido odos rože, o rožine (lot. rosacea) – tai visiškai skirtingi susirgimai. Rožinė – tai lėtinė, uždegiminė bei pasikartojanti liga, paprastai pažeidžianti centrinę veido dalį. Rožinės gydymas yra ilgalaikis ir reikalaujantis kantrybės.

Pirmiausia, rekomenduojama vengti šią ligą provokuojančių veiksnių: karšto oro, saulės spindulių, karšto bei aštraus maisto ir gėrimų, alkoholio, emocinio streso, intensyvaus fizinio krūvio ir kt.

Kiekvienam pacientui gydymas skiriamas individualiai, kadangi jis priklauso nuo rožinės klinikinės/sunkumo formos. Geriausių rezultatų pasiekiama naudojant kompleksinį gydymą. Itin svarbi yra kasdienė veido odos priežiūra (drėkinantys, bešarmiai, nekomedogeniniai kremai, skirti jautriai su išsiplėtusiais kapiliarais odai, apsauga nuo UVB spindulių), kuri derinama su vietiniais medikamentais (metronidazoliu, azelainine rūgštimi, adapalenu, cinko preparatais ir kt.), sisteminiais vaistais (skiriama mažų dozių prailginto veikimo (iki 12 sav.) antibiotikoterapija) bei alternatyvaus gydymo priemonėmis (gydymas lazeriu, impulsine šviesos terapija). 


Klausimas

Ką daryti, kai vasarą oda labai riebaluojasi, o žiemą išsausėja tiek, kad skauda? Ypatingai veido oda ir rankos. Ar yra kokių priemonių normalizuoti odą? Ar čia kokios ligos požymiai, kad ant rankų yra išsausėjimų (nuo alkūnės peties link), o pavyzdžiui, gavus daugiau saulės, tos dėmelės išnyksta. Evelina.

Atsako gydytoja dermatologė Jolanta Žilienė

Suprantu, kad keičiantis metų laikams stipriai pasikeičia Jūsų odos būklė. Pirmiausia turėtumėte pakeisti odos priežiūros priemones: vasarą jos turėtų būti lengvesnės konsistencijos, o žiemą naudokite švelnesnį prausiklį, dušo želę, labiau drėkinančius ir kiek riebesnius kremus. Jei tai nepadeda, konsultuokitės su dermatologu, kuris įvertins odos būklę ir padės išspręsti problemą.


Klausimas

Norėjau pasiteirauti, ar jūsų klinikoje atliekamos lazerinės procedūros/operacijos tamsiems paakiams šalinti? Jei taip, tuomet kokiu principu/metodu tai daroma, kokia paslaugos kaina, koks efektyvumas ir kiek laiko galioja rezultatas?

Atsako gydytoja dermatologė Jolanta Žilienė

Nei lazeriu, nei operuojant tamsių paakių nepašalinsite. Tai gali būti paveldėta arba tiesiog atspindi bendrą sveikatos būklę, kurią lemia ligos, netinkama gyvensena, mityba ar žalingi įpročiai. Kosmetinėmis priežiūros priemonėmis galima paakius šiek tiek pašviesinti, o galima tiesiog maskuoti. Specialistas padėtų šias priemones pasirinkti.


Klausimas

Ar tiesa, kad negalima pašalinti plaukų nuo apgamo, kai apgamas nėra panaikintas? Kaip kovoti su plaukeliais, dėl kurių kompleksuojama? Gal vis dėlto yra viltis juos panakinti? 

Atsako gydytoja dermatologė Aušrinė Ramanauskaitė

Hipertrichozė (padidėjęs plaukuotumas) pigmentinių apgamų srityje tikrai nereta problema. Plaukelius galima saugiai šalinti su lazeriu tik apgamo srityje. Šis epiliacijos būdas yra sudėtingesnis ir gali pareikalauti paciento kantrybės dėl didesnio apsilankymo kiekio, nes plaukeliai sunkiau atsako į gydymą bei reikalingi švelnesni režimai dirbant su lazeriu. Tačiau visų pirma reikia įvertinti apgamėlius – ar jie nėra pakitę, atipiniai.



Taip pat skaitykite:

Gydytojos dermatologės atsako į Ji24.lt skaitytojų klausimus. 1 dalis

Gydytoja dermatologė atsako į dažniausiai užduodamus klausimus

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius