-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Kokių kvepalų vengti vasarą?

Ryte atsikėlusios nusiprausiate po dušu, naudodamos kvapnią dušo želę, vėliau ateina metas plaukams, kurie prisotinami dar aromatingesnio šampūno, kondicionieriaus, plaukų aliejaus, formavimo priemonių, žinia, kūnas reikalauja drėgmės, tad be kremo – nė iš vietos...
Mergina ir kvepalai
Mergina ir kvepalai / Fotolia nuotr.

Tai tik dalelė grožio rutinos, kuri yra labai kvapni, ir jeigu galiausiai „ansamblį“ užbaigiame kvepalų debesėliu, tik įsivaizduokite, kaip tarpusavyje susimaišo kvapų. Iš esmės saikas šiuo atveju - būtinybė, tačiau kvapų intensyvumas priklauso ir nuo metų laiko. Kadangi vasara dar tik prasideda, metas pakalbėti apie tai, kokių kvapų vengti, kad jie nepadarytų meškos paslaugos.

Kvepalų naudojimosi etiketas

  • Jeigu sėdite nedidelėje patalpoje, o bendradarbių ne vienas ir ne du, nepersistenkite. Juk jūsų dievinami kvepalai gali nepatikti aplinkiniams, o juos kęsti turės bent jau pusę dienos.
  • Kad nekeltumėte nemalonaus diskomforto sau ir kitiems, vasaros metu venkite sunkių, itin saldžių, karamelinių, gėlių aromatų. Tokie žiemą itin tinkami, suteikia šilumos ir maloniai nuteikia, tačiau šiltu, tvankiu oru galite pasijusti nekaip.
  • Nenaudokite kelių kvepalų vienu metu. Tai reiškia, kad kvėpintis geriausia vienais kvepalais ir jų nemaišyti, kadangi nežinote, koks bus jų derinys. Žinoma, rytui ir vakarui, iškilmėms ir puotoms rekomenduojama turėti skirtingų aromatų.
  • Dar vienas patarimas – rinkitės natūralius kvepalus, t. y. be alkoholio, kuris džiovina odą. Dauguma šiuolaikinių kvepalų yra sintetiniai, tačiau į rinką pamažėle atkeliauja ir kitokios kvepalų kompozicijos.
  • Kuo aromatas stipresnis, kuo kvepaluose daugiau alkoholio, tuo labiau visa tai sąveikauja su saule, kuri ir taip sausina bei džiovina odą, ją dirgina. Todėl kvepalų naudokite kuo mažiau, ypač, jeigu ruošiatės į paplūdimį, mėgausitės saulės voniomis, keliausite į mišką (pastaruoju atveju rizikuojate sulaukti ir kraujasiurbių antplūdžio).
  • Vasarą labiau tiks tualetinis vanduo (žymimas EDT), o ne kvapusis (EDP), kuris išsiskiria savo sodrumu, ilgiau išlieka. Geriausi lengvi, gaivūs, vaisiniai, citrusiniai, kvepiantys svajingomis švelniomis gėlėmis, žaluma, žolelėmis, jūra, mediena.
  • Kvepalų neskubėkite pirkti tik pauosčiusios. Užsipurškusios pavaikščiokite bent kelias valandas, kad pajustumėte, kaip aromatas atsiskleidžia, ar jis jums priimtinas, ar neerzina. Labai dažnai susižavime aromatais, kurie vėliau mums neprilimpa... Taigi, neskubėkite išmesti pinigų į balą. Juk kvepaluose slypi ir jūsų asmenybės dalelė, skonis, stilius ir žavesys. 
  • Kaip kvėpintis? Daugelis mėgsta susiversti pusę flakono, esą, nekvepia, neužuodžia... Iš tikrųjų gerų kvepalų pakanka vos kelių lašelių, taigi, negąsdinkite aplinkinių besitęsiančiu šleifu, juk jis gali būti ne visiems malonus. Kvėpinkite švarią odą, o ne drabužius, ypač sintetinius, kad ant šių neliktų dėmių. Taip pat netrinkite riešų tarpusavyje, kadangi taip suardote kvepalų molekules.
  • Kai kurie žmonės kvepalais apšlaksto plaukus, tačiau tai nėra gera išeitis, kadangi juose esantis alkoholis sausina plaukus, gali sudirginti galvos odą. 
  • Prastas tonas kvepintis viešoje vietoje. Tuo vertėtų užsiimti namuose arba bent damų kambarėlyje. Tikrai nekaip atrodo moteris, tarkime, troleibuse nusprendusi atnaujinti aromato kerus. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius