Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Amerikietiška laimė: ji kainuoja mažiau nei galėtumėte įsivaizduoti

Pinigai
Fotolia nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Norite tikėkite, norite ne, tačiau kai kurie žmonės įsitikinę, kad piniguose slypi tikra laimė. Ir, žinoma, kuo didesniame jų kiekyje.

Pagalvojote apie milijoną? Nieko panašaus!

Daily Mail rašo, kad neseniai atliktoje apklausoje, inicijuotoje „CNN Money“, atskleisti šokiruojantys rezultatai: amerikiečiai kuo puikiausiai savo laimės jausmą susieja su tam tikra pinigų suma. O tam, kad jie jaustųsi tikrai laimingi, reikia nei daug, nei mažai – maždaug 100 tūkst. JAV dolerių. Bent jau tokių pajamų per metus trokštų daugiau kaip pusė apklaustųjų (iš viso apklausoje dalyvavo 1000 žmonių). 

10 proc. teigė, kad jiems pakaktų ir 30 tūkst. JAV dolerių, ir tik 6 proc. atkakliai tvirtino, kad laimės už pinigus nenupirksi. Vis dėlto dauguma pritarė minčiai, jog pinigai turi didžiulę įtaką „laimingam“ gyvenimui, ir kad laimė jiems visų pirma – tam tikra materialinė nepriklausomybė. 

Panašus tyrimas buvo atliktas Prinstono universitete 2010-aisiais metais. Tuomet mokslininkai atskleidė, kad „laimės jausmas“ auga su uždirbamų pinigų kiekiu, tačiau pasiekęs 75 tūkst. JAV dolerių per metus ribą, sustoja. 

Didesnės pajamos, mokslininkų duomenimis, suteikia pasitenkinimą gyvenimu, dovanoja teigiamas emocijas, tačiau tvirtinti, kad visa tai nuperka laimę – būtų per drąsu. 

Statistiškai „varginga“  šeima laikoma ta, kurioje yra 4 asmenys, ir jiems reikia išgyventi iš 23 tūkst. JAV dolerių pajamų per metus. 60 proc. žmonių, kurie uždirba daugiau kaip 250 tūkst. dolerių per metus, save laiko turtingais. Tačiau kitiems norisi dar daugiau – net 11 proc. apklaustųjų mano, kad milijonas – būtent tai, ko reikia, kad jie pasijustų turtingi. 

Daugeliui darbo užmokestis – tai ir tam tikras įvertinimas, savarankiškumo įrodymas, todėl tie, kurie uždirba mažiau, dažnai save laiko nesėkmingais žmonėmis. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką