Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Stebuklingos Alisos citatos

Alisa Stebuklų šalyje
Fotolia nuotr. / Alisa Stebuklų šalyje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lewisas Carrollis – vienos nuostabiausių knygų vaikams (ir ne tik jiems) „Alisa Stebuklų šalyje“ autorius. Jo sukurta istorija daugybę kartų ekranizuota, vaidinta, piešta. O kur dar ne visai vaikiški ir filosofiški pamąstymai, kurie nuskraidina toli toli...

Siūlome vėl prisiminti garsiosios knygos išmintį ir mėgautis saldžiomis akimirkomis, kaip ir cituojant Antoine'o de Saint-Exupery „Mažąjį princą“...

„Aš nesu išprotėjęs. Tiesiog mano realybė gerokai skiriasi nuo tavosios“. Češyro katinas

Būti kitokiu – tai ne prakeikimas, o palaima. Kai esate nusivylę, negalvokite, kad su jumis kažkas ne taip. Normalu turėti savo nuomonę, požiūrį į gyvenimą, pasaulį ir jame vykstančius įvykius. Kartais bijome išsiskirti tik dėl kitų nuomonės. Tačiau kodėl ji turėtų būti mūsų gyvenimo tikslu?

Alisa: „Kiek ilgai trunka amžinai“? Baltasis triušis: „Kartais tai tėra viena sekundė“.

Niekada nepamirškite, kad laiko švaistyti nevalia. Keista suvokti, kaip visas gyvenimas gali virsti viena sekunde, o sunki akimirka įklampinti amžinybės liūne.

„Aš žinojau, kas esu ryte, tačiau nuo to laiko pasikeičiau kelis kartus“. Alisa

Su kiekviena diena mes keičiamės, augame, tobulėjame ir nebesame tokie patys. Netgi išėję ryte į darbą, iš jo grįžtame jau visai kitokie. Todėl kai mums sako, kad pasikeitėme, tai yra visiška tiesa. Juk be pokyčių gyvenimas tiesiog neįmanomas. Todėl „niekada“ verta išbraukti iš savo žodyno. Mūsų poelgiai kartais būna netikėti ir mums patiems.

„Vieną kartą Alisa priėjo išsišakojusį kelią, o medyje pamatė tupintį Češyro katiną. Mergaitė jo paklausė: 
– Kuriuo keliu man eiti?
– O kur tu nori nueiti? – toks buvo katino atsakymas. 
– Aš nežinau,  – pasakė Alisa.
– Tada nėra jokio skirtumo.“

Kiek daug tiesų ir atsakymų galime įžvelgti šioje situacijoje... Ypač, kai patys nežinome, ko norime, tačiau nesiliaujame primygtinai klausinėti. Net kai esame sutrikę, tai nereiškia, kad turime sustoti vietoje. Pastangos vienaip ar kitaip visada pasiteisina.

„Aš negaliu grįžti į vakar dieną, nes tada buvau kitas žmogus“. Alisa

Mes nepakeisime to, kas buvo vakar, tačiau galime pasistengti šiandien ir rytoj suvokti savo asmenybės virsmus ir juos priimti, o ne kovoti su prigimtimi.

„Jei pasaulyje žmonės labiau rūpintųsi savo reikalais, tuomet viskas vyktų kur kas greičiau.“

Kiek laiko praleidžiate kažkuo piktindamiesi? Smerkdami? Kišdamiesi į kitų gyvenimus? Norėdami patarti, kai niekas neprašo? Išmokite į situaciją žvelgti taip, kad nepakenktumėte nei sau, nei tuo labiau kitiems. Emocijos – galingas ginklas, ir juo naudotis moka ne visi.

„– Ar aš išeisiu iš proto?
– Bijau, kad taip. Bet nebijok, geriausi žmonės yra būtent tokie.“

Tiesiog kitokie, nebijantys būti savimi, būti apkalbėti ar kitaip ištraukti į dienos šviesą. Žmonės visad kalbės ir nebūtinai gerus dalykus. Stiprybė – ne ta, jog būtina nepasiduoti, o ta, kad niekada netaptumėte tokiais, kaip jie...

Komentarai
Temos Literatūra
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką