Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laimingo gyvenimo receptas: 6 rytiečių „švaros“ taisyklės

Kur slypi gyvenimo vertybės?
Fotolia nuotr. / Kur slypi gyvenimo vertybės?
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Savo mintimis galime pakilti iki aukštumų, tačiau skaudus, blogas žodis sugriauna viską, ką kūrėme, užteršia sielą ir kūną. Šešiose paprastose taisyklėse sutelpa viso gyvenimo išmintis, įrodanti, kad tai, kas paprasta – genialu.

„Rankų švara“. Neimkite svetimų daiktų ir nevokite. Išmokite duoti, o ne tik imti. Jeigu matote, kad galite kažkam padėti, – paaukokite. Kartais ištiesta ranka tampa kelrode žvaigžde, ištraukia iš gilaus liūno. Pagalba nebūtinai yra tik materialinė – psichologinė gerovė taip pat svarbi.

„Ausų švara“. Neklausykite, ką kalba pikti, išsigandę, įtūžę, blogi žmonės. Apsaugokite ne tik savo ausis, bet ir protą! Pasistenkite negirdėti apkalbų, tuščių kalbų, perdėtų pagyrų, pasipūtusių žmonių samprotavimų.

„Akių švara“. Saugokite savo akis nuo pykčio, neapykantos, nesąžiningumo, pavydo. Neskaitykite ir nežiūrėkite to, kas jums kelia siaubą, nemalonias asociacijas, įaudrina emocijas. Atsiribokite nuo neigiamų jausmų.

„Burnos švara“. Galvokite, ką kalbate. Neterškite savo aplinkos keiksmažodžiais, tulžingais žodžiais. Prisiminkite, kad tyla – auksas, o kalbėjimas – sidabras. Nedaugžodžiaukite, nesistenkite pasirodyti geresni negu esate ir nekąskite savo žodžiais. Žinojimas, kada tinka ironija ar sarkazmas, – kultūringo bendravimo dovana.

„Minčių švara“. Neterškite savo pasaulio neigiamomis mintimis ir stenkitės jų nevizualizuoti. Negatyvus mąstymas, kuriami pikti kėslai, nuolatinis savęs gailėjimasis ir pavydas kitiems paverčia mus surūgėliais, nuo kurių norisi bėgti. Ar ne paprasčiau sau tarti gerą žodį? Pagirti? Pamaloninti?

„Sielos ir širdies švara“. Saugokite savo dvasinę sveikatą ir neignoruokite, neužgniaužkite savo jausmų. Nepasinerkite tik į save, o džiaukitės pasauliu, kuriame egzistuojate. Mylėkite, nereikalaudami nieko mainais.  Juk meilė – tai savaime likimo suteikta dovana.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką