Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apie patirtą smurtą drąsiau šneka net dešimtmečius jį slėpusios moterys

Barnis
123RF nuotr. / Barnis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuo to laiko, kai 2011-aisiais įsigaliojo apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, kreipimųsi į policiją dėl smurtavimo nuolat daugėjo. Tačiau specialistų teigimu, tai veikiau rodo ne augančius smurtavimo mastus, o drąsėjančią visuomenę – nebetoleruoti smurto ir apie jį pranešti ryžtasi net ir tie, kurie jį kentėjo ilgus metus.

Vilniaus specializuoto pagalbos centro socialinė darbuotoja Liudvika Urbonavičienė teigia, kad tarp pagalbos besikreipiančių moterų yra nemažai tokių, kurios su smurtu taikstėsi netgi dešimtmečius.

„Dažnai konsultuojant moteris paaiškėja, kad smurto atvejis, dėl kurio ji kreipėsi į policiją, nebuvo vienkartinis, o problema jau tęsiasi ne vienerius metus. Bet net jei žmogus po 10–12 metų pasako – gana, daugiau to nebekentėsiu, tai – pozityvus ženklas“, – sako L. Urbonavičienė.

Pasak jos, bendraudami su specializuotų pagalbos centrų specialistais, nukentėjusieji nuo smurto sužino apie įvairias potencialios pagalbos jiems galimybes, o tai neretai paskatina veikti.

Vilniuje veikiančio Moterų informacijos centro vadovė Jūratė Šeduikienė tikina, kad kreiptis pagalbos po ilgų smurto metų paskatina ir dažniau viešinamos panašias patirtis turinčių žmonių istorijos, parodančios, kad smurto problema turi sprendimų.

Dėl šios priežasties, J. Šeduikienės manymu, daugėja ir kreipimųsi į policiją dėl smurto atvejų: „Fiksuojamų smurto atvejų daugėja, tačiau nemanau, kad taip yra todėl, kad daugėtų paties smurto. Tiesiog keičiasi požiūris – žmonės tampa apdairesni ir dažniau ieško pagalbos.“

Per pirmąjį šių metų pusmetį specializuotos pagalbos centrai suteikė pagalbą daugiau kaip 2,5 tūkst. nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusių žmonių.

Skaičiuojama, kad per pirmąjį šių metų pusmetį specializuotos pagalbos centrai suteikė pagalbą daugiau kaip 2,5 tūkst. nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusių žmonių. Per visus praėjusius metus tokia pagalba buvo suteikta daugiau nei 5 tūkst. nukentėjusiųjų.

Specializuotų pagalbos centrų veiklai finansuoti Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kasmet skiria daugiau nei 920 tūkst. Lt., ir bendradarbiavimas su NVO šioje srityje ir veiklos finansavimas bus tęsiamas.

Specializuotos pagalbos centrų (SPC) kontaktai pranešti apie smurtą patyrusius asmenis savivaldybėse. Pagalba teikiama kasdien nuo 9 iki 17 val. darbo dienomis. Pagalbos moterims linija 8800 66366 kiekvieną dieną 10–21 val. Bendrosios pagalbos numeris 112 (visą parą).
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką