-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Gydytojas implantologas: ką reikia žinoti apie dantų implantaciją

Netekus danties, vyksta žalingi procesai: nyksta kaulas, atrofuojasi dantenos, pasislenka ar / ir išsikraipo gretimi dantys, keičiasi sąkandis. Dėl žandikaulio kaulo atrofijos keičiasi veido profilis, žmogus atrodo senesnis. Neigiamų pokyčių žandikaulyje nesustabdo ir pacientų naudojami išimami ar neišimami protezai. Tokiu atveju rekomenduojama dantų implantacija.
Šypsena
Šypsena / Fotolia nuotr.

Apie dantų implantaciją kalbamės su Kauno klinikos „Bendrosios medicinos praktika“ Odontologijos skyriaus gydytoju implantologu Gvidu Jankausku.

– Kas yra dantų implantas?

– Tai metalinis sraigtas, atkartojantis danties šaknies formą, kuris įsriegiamas į kaulą vietoj prarasto danties. Implantui suaugus su kaulu, jis tampa atrama virš jo fiksuojamam protezui. Su protezu implantas tampa tikslus natūralaus danties atkartojimas.

– Kokiame amžiuje galima atlikti dantų implantaciją?

– Implantų sriegti negalima augančiam organizmui, nes keičiasi žandikaulių dydis ir forma. Dažniausiai implantai sriegiami pasibaigus augimui, t. y. nuo 18 metų amžiaus.

– Į kokį specialistą reikia kreiptis, norint atlikti dantų implantaciją?

– Pačio implanto įsriegimą turi atlikti gydytojas, turintis chirurginį paruošimą, t. y. burnos chirurgas arba periodontologas. Vainikėlį, dedamą ant implanto, gali padaryti ir gydytojas odontologas arba odontologas ortopedas.

– Kaip atliekama implantacija? Kokiais kriterijais remiantis parenkami pacientui tinkami implantai?

– Implantacijos operacija atliekama esant vietinei nejautrai, t. y. tokiai pačiai, kaip taisant ar traukiant dantį. Procedūros metu labai svarbu ne tik įsriegti implantą, bet ir atstatyti trūkstamą kaulą, jeigu jo trūksta po danties pašalinimo. Ne taip svarbu, kokios firmos bus implantas. Svarbiausia, kad jis būtų kokybiškas, patikrintas moksliniais tyrimais ir atitiktų paciento poreikius.

– Kokie tyrimai reikalingi prieš atliekant implantavimo operaciją?

– Norint užtikrinti operacijos sėkmę, būtinas tikslus paciento ištyrimas. Prieš implantavimo operaciją pirmiausia atliekama panoraminė rentgeno nuotrauka, kuria remiantis įvertinamos svarbios anatominės struktūros. Kiti tyrimai skiriami pagal poreikį.
 
– Kokiais atvejais implantacija negali būti atliekama?

– Absoliučių kontraindikacijų implantacijai nėra. Žinoma, negalima daryti operacijos, jeigu yra ūmios infekcinės ligos, ūmus kardiovaskulinės sistemos sutrikimai, piktybinės ligos, nėštumas. Tačiau, normalizavus bendrą paciento būklę ir gydančiam daktarui leidus, implantaciją galima atlikti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius