Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pamokos, kurias tėvas privalo duoti sūnui

Tėtis ir sūnus
Fotolia nuotr. / Tėtis ir sūnus
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dauguma moterų šiais laikais vis labiau pajunta, kad vyrų ir moterų vaidmenys dabartiniame pasaulyje niveliuojasi, todėl vietoj moteriškos moters matome vyrišką, o stipriosios lyties atstovų elgesyje dažniau įžvelgiame minkštumo požymių. Tad kokiomis vertybėmis turėtų pasidalyti vyrai su sūnumis, kad jų akyse vaikas augtų pasitikintis savimi, tvirtas ir turėtų savo nuomonę?

Žinoma, svarbiausia yra ne priesakai, ne pamokos, o paties tėvo elgesys. Sūnus mokosi būti vyru, stebėdamas artimiausią aplinką – savo tėvą, kuris dažnai tampa autoritetu (bent jau to linkime). Todėl geras tėvas yra atsakingas savo žodžiais ir darbais.

Taigi, pažiūrėkime, ką turėtų brandūs tėveliai perduoti mažiesiems vyrukams, kad šie taptų tvirtomis asmenybėmis ir gerais vyrais bei, žinoma, tėvais ateityje.

  • Koks yra tikro vyro tikslas? Negi tik pastatyti namą, pasodinti medį ir susilaukti atžalų? Žinoma, nesuklysime pasakę, kad tai kertinis pamatas, kurio trokšta daugelis stipriosios lyties atstovų. Tačiau labiausiai šeimoje vertinamas subtilus vyriško mąstymo elgesio modelis: tu turi sukurti draugišką šeimą ir jausti atsakomybę už tai, kaip su ja elgiesi. Vyras veda, o moteris teka, taigi, tu vedi moterį, o ji lyg upė teka tavo išminta vaga. Todėl rodydamas kryptį, tu atskleidi ir savo privalumus bei kūrybines galias.
  • Saugok sveikatą. Tėčiai turėtų visų pirma rodyti gerą pavyzdį savo elgesiu. Negalite tikėtis, jog jūsų vaikai nepasuks lengvų linksmybių keliais, jeigu patys mėgaujatės uždraustais vaisiais. Nuo pat mažumės savo vaikams stenkitės įdiegti, kad judėjimas, sportas, sveikas gyvenimo būdas yra energijos pagrindas, kuris mums padeda gyventi, siekti savo tikslo ir vystyti kūrybines galias. Ne ką mažiau svarbus ir psichologinis nusiteikimas, sugebėjimas įveikti stresą, įtampos kupinas situacijas gyvenime ir darbe (mokykloje, universitete ir pan.). Stenkitės perteikti savo vaikui, kad išeitis visuomet yra, kad ir kokia  beviltiška situacija atrodytų iš pirmo žvilgsnio.
  • Neleisk laiko tuščiai. Laiką iššvaistyti labai paprasta, ypač šiais technologijų laikais, kai vis daugiau valandų praleidžiame prie kompiuterio, pasinerdami ne į realų, bet virtualų pasaulį. Kasdien vertink tai, ką turi šalia – šeimą, meilę, sveikatą. Negalvok, kad pinigais užsidirbsi laimę. Iš tikrųjų, jie suteiks laimės tik tuomet, jeigu jau esi laimingas. O jeigu tau trūksta harmonijos ir meilės asmeniniame gyvenime, gali būti, jog pinigai dar labiau pagilins tą tuštumą, panardins į apatiją, neviltį ar net depresiją. Laikas, praleistas darbe, taip pat kolegos tau niekuomet nedovanos šiltų apkabinimų ir žvilgsnių, neišklausys ir nepriglaus (neturime galvoje tarnybinio romano), tad dirbdamas stenkis patirti tokį jausmą, kad gyveni, o ne juodai „ari“.
  • Mokykis iš gyvenimo. Išsilavinimas itin svarbus, tačiau dažnai mes gauname teorines žinias, kurių vėliau nemokame pritaikyti praktiškai. Stebėk, kas dedasi pasaulyje, ir analizuok ne tik savo, bet ir kitų žmonių elgesį. Sena tiesa – ką išmoksi, ant pečių nenešiosi, todėl stenkis sugerti į save viską kaip išdžiūvusi dykuma sugeria vandenį. Pasaulis nestovi vietoje, pajusk jo ritmą, neužsisklęsk komforto zonoje, manydamas, kad negali geriau. Mes visada galime, o stovėdami vietoje dažniausiai išmetame laukan mums likimo pamėtėtą galimybę. Ir nebijok klysti. Klaidos tik padeda mums atrasti save ir kitus žmones, įvertinti, ar gerai elgiamės ir kaip pasikeisti, kad pagaliau sielą užlietų harmonija.
  • Socializuokis. Nepaskęsk reikaluose ar kitose šiuolaikinio gyvenimo smagybėse. Visada atrask laiko pasikalbėti su artimais žmonėmis ar juos išklausyti. Svarbiausia, kad socializacija būtų kupina džiaugsmingų potyrių, o ne privalomojo bendravimo, tad atrask tuos bendraminčius, su kuriais tau visada gera. 
  • Dirbk sunkiai ir būk užsispyręs. Nesitikėk visko gauti lengva ranka – ne visiems iškrenta laiminga korta, ne visi gimsta su marškinėliais ir ne visi sulaukia sėkmės, patiektos ant auksinio padėklo. Be to, ko verta tokia sėkmė, jeigu viskas nukrinta iš dangaus be jokių pastangų? Aišku, iš kurios pusės pažiūrėsi, tačiau suprask, kad tobulėjimui ribų nėra, todėl neverta stovėti vietoje. Juk talentas dar ne viskas – visuomet reikia darbo ir pastangų. O sugebėjimas nepasiduoti tau dovanos tai, apie ką visą gyvenimą svajojai. Ir eidamas link tikslo takais ir takeliais, patirsi ir suprasi kur kas daugiau nei tas, kuriam laimė nukrito tiesiai į rankas. 
  • Galvok apie gerus dalykus. Tik įsileidęs į širdį abejones ar blogas mintis, pradedi pritraukti visa tai, apie ką galvoji. Kodėl tų minčių nepakeitus teigiamomis? Kitu atveju, rizikuoji prarasti pusiausvyrą ir pamesti kelią, kuriuo nori eiti. Neleisk, kad aplinkiniai darytų įtaką tavo svajonėms ir jas žlugdytų, juk tu geriausiai žinai, ko nori, ir kaip tą pasiekti. Minčių galia ne tik kuria, bet ir griauna, tad turėk omenyje šią taisyklę visais gyvenimo atvejais ir rinkis pozityvumą!
  • Gerbk moteris. Nėra nieko baisiau nei vyras, kuris niekina moteris. Kad ir kokios jos bebūtų, jos nusipelno pagarbos. Mama tau davė gyvybę, nešiojo ant rankų ir šluostė ašaras. Tu jai esi toks ypatingas, kad ji pasiruošusi atleisti tau viską, kad ir ką padarytum, tačiau nepamiršk, kad ne laiku ištartas skaudus žodis ją gali sugniuždyti iki sielos gelmių. Todėl nesvarbu, kokia moteris šalia tavęs – vyriškumo galia slypi tavo elgesyje su ja. Žinok, ką gali sau leisti ir niekuomet neperženk ribos. Vyras, kuris plūsta moterį, nėra vertas vyro vardo. 
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką