Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuva pasiruošusi priimti ir izoliuoti Ebolos virusu užsikrėtusius žmones

Lietuva yra pasirengusi vykdyti Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas ir galėtų priimti bei izoliuoti Ebolos virusu užsikrėtusį žmogų, sako specialistai.
Ebolos virusas
Ebolos virusas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) ketvirtadienį paskelbė parengęs gaires, kaip asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams elgtis Ebola hemoraginės karštinės atveju.

Kaip BNS sakė ULAC Epidemiologinės priežiūros skyriaus vedėja Galina Zagrebnevienė, esant reikalui Lietuva būtų pasirengusi šių gairių laikytis priimant į gydymo įstaigas Ebola užsikrėtusį pacientą.

„Rugpjūčio 14 dieną Sveikatos apsaugos ministerijoje buvo sušauktas ministerijos Ekstremalių situacijų operacijų centras – šis centras susirenka pasirengimui ar esant tam tikrai situacijai. (...) Šiame pasitarime dalyvavo didžiųjų miestų sveikatos priežiūros įstaigų vadovai ar atstovaujantys asmenys ir jie referavo, kad ligoninių infekcinių ligų skyriai ar ligoninės – tokios Lietuvoje yra penkios – yra pasiruošusios būtent tokių retų, įvežtinių užkrečiamųjų ligų atvejų izoliavimui. Tai Lietuva, pasak ligoninių atstovų, pasiruošusi“, – sakė G.Zagrebnevienė.

Sergantį asmenį būtina izoliuoti vienvietėje izoliavimo palatoje, o grupę sergančių ar įtariamų sergant Ebola – tam skirtoje zonoje

Patvirtintose gairėse nurodoma, kad sergantį asmenį būtina izoliuoti vienvietėje izoliavimo palatoje, o grupę sergančių ar įtariamų sergant Ebola – tam skirtoje zonoje. Būtina griežtai atskirti sergančius ir įtariamus sergant asmenis. Privalo būti paskirtas tik šiais asmenimis besirūpinantis personalas.

Palatose, kur gydomi tokie asmenys, langai turi būti su tinkleliais nuo vabzdžių, durys uždarytos, apribotas įėjimas į palatą.

ULAC parengtose gairėse pateikta infekcijų prevencijos ir kontrolės priemonių santrauka asmenims, teikiantiems asmens sveikatos priežiūros įstaigose tiesioginę ir netiesioginę priežiūrą pacientams, kuriems įtariama arba patvirtinta filoviruso sukeltų hemoraginių karštligių diagnozė, įskaitant Ebola arba Marburgo hemoragines karštliges.

Prevencijos priemonės turėtų būti taikomos ne tik sveikatos priežiūros specialistams, bet ir kiekvienam asmeniui, kuris tiesiogiai liečiasi su pacientu: pavyzdžiui, lankytojai, šeimos nariai, savanoriai. Taip pat asmenims, kurie nesiliečia su pacientu, bet gali būti paveikti viruso per sąlytį su aplinka: valytojai, skalbėjos ir kiti.

„Visos šios priemonės – tiek asmeninės saugos priemonės, tiek kitos procedūros – yra rekomenduotos mūsų lietuviškoje higienos normoje. Tiesiog ruošiamės kaip ir visos pasaulio šalys – verčiame medžiagą į lietuvių kalbą, kad kiekvienas Lietuvos specialistas suprastų, tiesiog su akcentais į Ebolą“, – sakė G.Zagrebnevienė.

Pasak jos, tai yra standartinės infekcinių ligų kontrolę užtikrinančios procedūros, kurios nėra naujos ligoninėms, todėl ypatingo pasiruošimo joms neprireiks.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius