Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje sustabdytas chloramfenikoliu užterštų tešlos priedų tiekimas į rinką

Duonos kepimas
Photos.com / Duonos kepimas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Europos Komisijos Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gauta informacija apie nesaugias, chloramfenikoliu užterštas tešlos priedų žaliavas „Soft R Rye 33“, skirtas duonos gamybai. RASFF pranešime nurodyta, kad šios nesaugios belgiškos žaliavos buvo išplatintos ir Lietuvoje.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nedelsiant ėmėsi tyrimo ir nustatė, kad minėtų žaliavų iš Belgijos gamintojo „Puratos NV/SA“ į mūsų šalies rinką įvežė UAB „Puratos Lithuania“ (Šleževičiaus g. 7, Vilnius). Iš viso buvo įvežta 2,6 tonos tešlos priedų žaliavų „Soft R Rye 33“.

UAB „Puratos Lithuania“, gavusi pranešimą iš gamintojo Belgijoje dėl 3 partijų produktų sudėtyje nustatytos draudžiamos medžiagos – chloramfenikolio, savo iniciatyva sustabdė žaliavų „Soft R Rye 33“ tiekimą į rinką ir susigrąžino jau išplatintus produktus.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, uždrausta realizuoti tešlos priedų mišinius „Soft R Rye 33“, patikrinimo metu rastus UAB „Puratos Lithuania“ sandėlyje. 

„Chloramfenikolis yra stiprus, plataus veikimo spektro antibiotikas. Dėl nenuspėjamo šios medžiagos poveikio organizmui, neįmanoma nustatyti nekenksmingos chloramfenikolio dozės, kurią žmogus galėtų toleruoti be žalos sveikatai. Maiste šios medžiagos iš viso neturi būti, todėl į RASFF pranešimą buvo sureaguota labai operatyviai, tokiu būdu apsaugant Lietuvos vartotojus nuo galimai nesaugių žaliavų panaudojimo kepant duonos gaminius“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė. 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką