Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per pusmetį jauna gydytoja ginekologė Tauragėje suprato: Tauragė – jos ateitis

Jaunoji Tauragės ginekologė ginekologė Asta Morkūnaitė
Jaunoji Tauragės ginekologė ginekologė Asta Morkūnaitė. Žydrūnės Jankauskienės nuotr. ("Tauragės kurjeris")
Šaltinis: TAURAGĖS KURJERIS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Gydytoja akušerė ginekologė Asta Morkūnaitė sako Tauragėje atsidūrusi atsitiktinai. Ateities su Taurage kaišiadoriškė niekada nesiejo. Bet pagyvenusi gerą pusmetį suprato: Tauragė – jos ateitis. Šią jauną medikę po savo sparnu priglaudė Tauragės ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėja Irena Narbutienė. Apie jaunąją specialistę vedėja atsiliepia vien tik gerais žodžiais

Svarbi vyresnių kolegų parama

 – Tai ne tik jauna, išsilavinusi, bet ir gabi, perspektyvi medikė. Nuoširdžiai sakau, džiaugiamės, kad Asta atėjo į mūsų kolektyvą. Jos rankos, jos žinios mums reikalingos. O mes, savo ruožtu, su Asta dalijamės patirtimi. Vienu žodžiu, nauda abipusė. Tikiuosi, kad Asta Tauragėje liks ilgam, – pristatydama naują kolektyvo narę, kalbėjo Akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėja gydytoja I.Narbutienė.

Jau anksčiau, kai Akušerijos ir ginekologijos skyrius tik persikėlė į naujas patalpas centriniame ligoninės pastate, A.Morkūnaitė neslėpė – jai džiugu dirbti tokiame šauniame kolektyve.

 – Ir kolektyvas puikus, ir įranga ypatingos vertės. Sąžiningai sakau: to, ką turi Tauragė, neturi net didmiesčių ligoninės, –sakė gyd.A.Morkūnaitė prieš keletą mėnesių. 

Po rezidentūros – į Tauragę

30-metė A.Morkūnaitė medicinos studijoms atidavė 11 metų: 6 metai Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos fakultete, metai – internatūros (darbo praktikos įvairiuose ligoninės skyriuose), po kurios medikė ir nusprendė toliau gilintis į akušeriją ir ginekologiją.

 – Iki internatūros maniau, kad rinksiuosi anesteziologiją ir reanimaciją. Bet darbo praktika mano norus pakeitė. Tai ir nulėmė, kad atsiradau Tauragėje. Pasirinkusi akušerijos ir ginekologijos studijas likusiems 4 metams rezidentūroje, mokslus užbaigiau 2013-ųjų vasarą. Reikėjo pasirinkti, kur dirbti. Kaip žinia, daugelyje rajonų akušerijos ir ginekologijos skyrių nebeliko. Rinkausi pagal tai, kur manęs labiausiai reikia, kur siūlomos geriausios darbo sąlygos. Neapsirikau, savo sprendimu ir šiandien džiaugiuosi, – pasakoja nuo praėjusių metų rugpjūčio Tauragėje dirbanti gyd.A.Morkūnaitė.

Gydytojos profesija – pašaukimas

Susitikome ligoninėje, gydytojos kabinete. Tądien gydytoja A.Morkūnaitė buvo budinti Akušerijos ir ginekologijos skyriaus gydytoja. Tad mudviejų pokalbis dažnai nutrūkdavo: prireikus jos patarimo ar vizito į kabinetą imdavo veržtis slaugytojos.

 – Iki operacijos liko pusvalandis, – apie ribotą laisvą laiką perspėjo gydytoja. – Šiuo metu operuoja skyriaus vedėja, po jos – aš, o po manęs – kitas kolega. Tai planinės operacijos. Kol kas laparoskopinių operacijų savo skyriuje neatliekame, naujoji įranga dar nesumontuota. Todėl operacijos vyksta Chirurgijos skyriuje. Laukiu nesulaukiu, kada galėsiu operuoti savo skyriuje.

Tauragėje nėra tiek daug pacientų, kad gydytojams tektų sudarinėti eiles. Tuo ši ligoninė man irgi patinka – čia kiekvienam pacientui skiriama daugiau laiko ir dėmesio. O didmiestyje, didelėje ligoninėje, viskas vyksta konvejeriu. Akušerijos ir ginekologijos skyriuje turime savo echoskopą, kuriuo naudojamės visiškai be jokios eilės, o moterys aptarnaujamos labai operatyviai.

Žodžiais nusakyti, kiek Tauragės ligoninė man suteikė privalumų, yra sunku. Galiu pasakyti skaičiais. Pavyzdžiui, Kaune rezidentūros metu įsitikinau, kad vienu metu gali gimdyti septynios moterys, Tauragėje – daugiausiai dvi. Manau, akivaizdu, kurioje ligoninėje gimdyvė, jos kūdikis sulaukia daugiau medicinos personalo dėmesio ir jaučiasi geriau, – šypsodamasi pasakojo A.Morkūnaitė.

Medikų darbo kasdienybė

Įbėgusi kolegė pranešė – skubus atvejis: galimas pirmalaikis gimdymas. Gydytoja išskubėjo apžiūrėti moters, kurią atgabeno Greitoji medicinos pagalba. Skyriaus vedėja mestelėjo, kad apžiūrai pacientes derėtų gabenti į polikliniką, ne į ligoninę.

 – Pas mus dar daug kas nėra iki galo sustyguota. Gerai, kad turime specialistų, pasišventusių savo profesijai, savam darbui, – akimis palydėdama pas pacientę skubančią jaunąją gydytoją, tarė skyriaus vedėja. – Tokiais atvejais nėščiąsias turėtų apžiūrėti ir konsultuoti gydymo įstaigos, prie kurios moteris yra prisirašiusi, ginekologas.

Netrukus grįžusi A.Morkūnaitė skubiai pasikonsultavo su skyriaus vedėja ir vėl išbėgo stebėti, ar nėra sąrėmių. Po kelių minučių paaiškėjo, kad šis gimdymas moteriai bus trečias ir jai skauda šoną. Medikai nutarė ją siųsti vietos medikų konsultacijai dėl galimos inkstų ligos.

Darbas Tauragėje – naudinga praktika

Per tą laiką gydytojų darbo kabinete įvyko pokyčių – gydytoją Almantą Urbanavičių pakeitė iš Kauno atskubėjęs gydytojas neonatologas Andrius Daukša.

 – Astai iškart sakiau, kad turi džiaugtis, jog dirba Tauragėje. Kalbu apie galimybes išbandyti save visose įmanomose darbo sferose. Ji iš pradžių manimi nenorėjo tikėti. O dabar per tuos šešis mėnesius ir pati įsitikino – įvyko viskas, ką jaunas gydytojas turi patirti. Tik, skirtingai nuo didelėse ligoninėse įgyjamos patirties, kur šalia tavęs visada yra vyresnis gydytojas ar net profesorius, mokslų daktaras, kurio žodis visada liks svaresnis, čia tenka atsakomybę prisiimti pačiam. Regiono ligoninėje siūlyčiau bent 10 metų padirbėti visiems jauniems specialistams. Čia gydytojas ir yra gydytojas, o ne kažkieno padėjėjas. Smagu, kad kolegė taip puikiai susitvarko, – papasakojo gydytojas A.Daukša.

A.Morkūnaitė pritarė: per pusmetį Tauragėje įgyta darbo praktika atitinka kelerių darbo metų patirtį didmiesčio ligoninėje: "Labai džiaugiuosi dirbdama čia: galiu dirbti tiek akušerės, tiek ginekologės darbą, t.y. praktikuotis abiejose savo darbo srityse. O daugelis mano kolegų dirba arba ginekologais, arba akušeriais."

Gyvenimo ritmas – pačių rankose

 – Niekada nieko negalima spėti iš anksto, bet šiuo metu planuoju likti Tauragėje visam laikui. Gyvenu čia, nesivažinėju, kaip kolega Andrius. Juk dirbu įtemptu ritmu. Visi čia taip dirbame – turime po pusantro etato kiekvienas. Koks mano laisvalaikis? Mėgstu šokti, lankau šokių pamokas, savaitgaliais išvažiuoju pailsėti kur nors tolėliau.

Apskritai kelionės yra didžioji mano gyvenimo aistra: keliauju dukart per metus. Labai mėgstu kalnus. Ypač dažnai lankausi Italijoje. Beje, šioje šalyje rezidentūros metais teko padirbėti. Apie darbo praktiką Italijoje galiu pasakyti taip: italai dirba kitaip nei mes. Mes vadovaujamės angliškąja metodika, o jie – savo. Be to, lygindama ligoninių aptarnavimą pastebėjau, kad italai visur italai: jie labai emocionalūs, net ir ligoninėse trūksta švaros.

O apie tauragiškius galiu pasakyti, kad jie – uždari, šeimos žmonės. Čia nėra įpročio kur nors išeiti, pavyzdžiui, tiesiog pavakarieniauti, – pastebi iš Kaišiadorių kilusi gydytoja.

Kur gimdyti – laisvas pasirinkimas

Gydytojos A.Morkūnaitės paklausiau, ką ji patartų šeimoms, ketinančioms susilaukti vaikų. Kur geriau gimdyti – didmiestyje ar Tauragėje?

 – Jeigu moteris sveika, patarčiau rinktis Tauragę, kur ją sups pažįstami žmonės, kur personalas galės jai ir jos mažyliui skirti daugiau dėmesio, kur įranga atitinka aukščiausio lygio ligoninės reikalavimus. Kitas reikalas, jeigu moteris serga gretutinėmis ligomis. Jai patarčiau važiuoti į didesnę ligoninę, kur yra gausesnis būrys specialistų, galinčių pakonsultuoti. Apskritai kalbant, kiekvienos šeimos ir kiekvienos moters pasirinkimas yra laisvas. Tačiau dar kartą akcentuoju, kad į didmiestį nuvažiavusi moteris pateks lyg į konvejerį, – sako gydytoja A.Morkūnaitė.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką