-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pradėjo veikti insulto diagnostikos ir gydymo centrai – insulto klasteriai

Koordinuoti, operatyvūs veiksmai, standartizuotas gydymas pagal šiuolaikinį įrodymais grįstą medicinos mokslą – tai svarbiausi reikalavimai insulto diagnostikos ir gydymo centrams (klasteriams). Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintame tvarkos apraše nustatyti konkretūs reikalavimai pradedantiems veikti insultų diagnostikos ir gydymo centrams bei detalizuoti įvairių lygių asmens sveikatos priežiūros įstaigų, veiksmai insulto atvejais.
Greitoji pagalba
Greitoji pagalba / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis yra ne kartą pabrėžęs didžiulį insultų diagnostikos ir gydymo centrų poreikį Lietuvoje, gydymo įstaigų sąveiką ir bendradarbiavimą, teikiant pagalbą insulto ištiktam žmogui. 2012 m. duomenimis, nuo insulto Lietuvos ligoninėse gydyta daugiau kaip 20 tūkstančių ligonių, daugiau kaip 3 tūkst. iš jų mirė. Tai vienas blogiausių rezultatų Europoje.

„Tikimės, kad insulto klasterių sistema leis pasiekti proveržį, gydant šią sunkią ligą. Operatyvi diagnostika, aukščiausios kvalifikacijos specialistai, inovatyvūs gydymo metodai, invazinės neurologinės procedūros – tai svarbios prielaidos mažinant ne tik mirčių, bet ir sunkių pasekmių – invalidumų skaičių“, – sako V.P.Andriukaitis. Pasak ministro, insulto klasterių sistema  Lietuvos teritorijoje išdėstoma taip, kad operatyvi ir profesionali pagalba ligoniams būtų prieinama, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos.

Pasak sveikatos apsaugos ministro patarėjo Arvydo Skorupsko, ūminio insulto gydymas dėl labai greito ir negrįžtamo galvos smegenų pažeidimo reikalauja ypatingo operatyvumo, kuris įmanomas tik koordinuojant, integruojant įvairių lygių tarnybų ir specialistų veiklą į vieningą, darniai funkcionuojančią sistemą.

Pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintą insulto diagnostikos ir gydymo centrų tvarkos aprašą, atsižvelgiant į gydymo įstaigų įdirbį, specializuoti insulto gydymo centrai steigiami LSMU Kauno klinikose, VU Santariškių, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje (Lazdynų greitosios pagalbos ligoninė) ir Klaipėdos Jūrininkų ligoninėse. Šiuose centruose ištisą parą, visomis metų dienomis dirbs specializuotos brigados insultui diagnozuoti, gydyti, atlikti neurointervencines procedūras. Užtikrinus neurointervencinių procedūrų teikimą, insulto diagnostikos ir gydymo centrai taip pat pradės veikti respublikinėse Šiaulių ir Panevėžio ligoninėse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius