Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atviras skaitytojos Vaidos laiškas A.Butkevičiui apie V.Andriukaitį

Vytenis Povilas Andriukaitis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vytenis Povilas Andriukaitis
Šaltinis: ikrauk.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ Jūs teigėte, kad Vytenis Povilas Andriukaitis, šiuo metu nevykusiai vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijai, nusipelnė eurokomisaro posto.

Ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ Jūs teigėte, kad Vytenis Povilas Andriukaitis, šiuo metu nevykusiai vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijai, nusipelnė eurokomisaro posto.

Tokie Jūsų teiginiai XXI amžiuje atrodo absurdiškai. Tokia postų skyrimo praktika galbūt gaji tik tokiose valstybėse kaip Indija, kur vyrauja kastos. Esmė paprasta – nesvarbu tavo kompetencija, bet jei tu daugelį metų atidavei partijai – tu nusipelnei posto.

Ar tikrai Vytenis Povilas Andriukaitis nusipelno eurokomisaro posto? Už ciniškus sprendimus, padarytus vien per paskutinę gegužės mėnesio savaitę, jis nusipelno ne paaukštinimo ir europietiško atlyginimo, bet bausmės.

Tokia postų skyrimo praktika galbūt gaji tik tokiose valstybėse kaip Indija, kur vyrauja kastos. Esmė paprasta – nesvarbu tavo kompetencija, bet jei tu daugelį metų atidavei partijai – tu nusipelnei posto.

Ciniškas sprendimas sutrumpinti paliatyvios slaugos laiką iki 2 mėnesių gėdingai buvo atšauktas. Sprendimas dėl priemokos už kompensuojamus vaistus, kuris aktualus nepagydomomis ligomis sergantiems ligoniams, taip pat kabo ore.  

Esu vaiko, sergančio diabetu mama. Mama vieno iš 116 tūkstančių Lietuvos gyventojų, kuriems insulinas yra gyvybiškai svarbus. Diabetas – nepagydoma liga, kuri tinkamai nekontroliuojama veda į baisias komplikacijas. Todėl tam, kad išvengtum komplikacijų ir netaptum didele našta valstybei, tam, kad gyventum visavertį gyvenimą, yra būtina tinkama diabeto kontrolė ir priežiūra.

Kompensuoti tinkamą ligos priežiūrą valstybei yra pigiau nei gydyti ligos sukeltas komplikacijas. Tai ne kontraceptinė priemonė, kuriai kompensuoti pinigų Vytenis Povilas Andriukaitis ir Jūsų kolegė socialdemokratė Birutė Vėsaitė pinigų turi. Po ministro Vytenio Povilo Andriukaičio sprendimo, nekompetencijos ar nesugebėjimo sutarti su farmacininkais diabetu sergantys Lietuvos gyventojai pirkdami insuliną privalės mokėti priemoką.

Juk kompensacijų tikslas – paskatinti ir padėti tokiems ligoniams geriau kontroliuoti savo ligą. Tuo tarpu šis ministro sprendimas padarys meškos paslaugą tai pačiai valstybei, nes ligoniai, kurie gyvena sunkiau, pradės taupyti vaistams.

Premjere, tai apie kokį žmogų eidami į rinkimus galvojote? Jūsų šūkis – „Svarbiausia žmogus“ – skirtas tik Seimo nariams, teisėjams, bet ne paprastiems Lietuvos gyventojams.

Jūsų vadovaujamos Vyriausybės sprendimai yra daugiau nei ciniški. Pasikėlėte sau ir Seimo nariams atlyginimus, o dėl to atsiradusias skyles valstybės biudžete kamšote tokių kaip mes sąskaita. Tik nereikia aiškinti apie farmacininkų korupciją, nes ne pacientas šią problemą turi spręsti. Tam ir skiriamas ministras, kad vadovautų sveikatos apsaugos sistemai. Jeigu Vytenis Povilas Andriukaitis nesugeba suvaldyti situacijos sveikatos sistemoje, tai už ką jis nusipelno eurokomisaro posto?

Laukčiau išsamaus Jūsų atsakymo.
Pagarbiai, Vaida.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt