Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaitytojos nuomonė. Važiuoti į Dinoparką Klaipėdos rajone ar ne? Kol kas dar ne

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Birželio pabaigoje Klaipėdos rajone, Radailiuose, atsidarė iki šiol neregėtas negirdėtas parkas – Dinoparkas. Verslininkų Andriaus ir Vitos Aušrų įkurtas dinozaurų parkas buvo (...

Birželio pabaigoje Klaipėdos rajone, Radailiuose, atsidarė iki šiol neregėtas negirdėtas parkas – Dinoparkas. Verslininkų Andriaus ir Vitos Aušrų įkurtas dinozaurų parkas buvo (ir tebėra) gausiai reklamuojamas tiek spaudoje, tiek televizijoje, garsiai skelbta apie milijonines verslininkų investicijas. Dinoparkas įsikūręs strategiškai patogioje vietoje – pakeliui į Palangą. Taigi lankytojų laukiama ne tik iš Klaipėdos rajono, bet ir visos Lietuvos, vasarą traukiančios į pajūrį.

Tokio originalaus ir neįprasto parko idėja (nors ir skolinta iš užsienio) mane labai sudomino, taigi praėjus savaitei po atidarymo jau traukiau į Dinoparką. Važiavome šešių žmonių (be vaikų) kompanija, bet... visi likome nusivylę. Taigi kas nepateisino mūsų lūkesčių?

Pirmiausia kokybės neatitinkanti kaina. Dar prieš važiuojant į parką pasidomėjome, kiek kainuoja bilietai – 24 Lt suaugusiajam (vaikui – 20 Lt). Suma ne pati mažiausia (į įvairius muziejus bei parodas Lietuvoje galima patekti už porą ar keliolika litų), bet, pamanėme, tie judantys ir riaumojantys dinozaurai tikrai nepigiai kainavo, o ir verslininkai ryžosi labai rizikingam žingsniui atidarydami šį parką, taigi tikrai galima tiek sumokėti ir palaikyti jų idėją. Aišku, nė sakyti nereikia, kad tikėjomės pamatyti kokybišką reginį. Taip pat įsivaizdavau, kad parkas bus didelis, jame apžiūrinėdama dinozaurus ir pasivaikščiosiu, ir maloniai praleisiu laiką – na, bent jau valandą ar porą ten tikrai prabūsiu. Tačiau didžiam nusivylimui parke trukome 20–30 minučių. Per tą laiką apžiūrėjome kiekvieną dinozaurą (jų yra 37), paskaitėme kiekvieno jų aprašymą, apėjome visą parko teritoriją. Buvo gaila išeiti iš parko, kai tik ką į jį įėjome. Mano manymu, dinozaurai galėjo būti išdėlioti didesniu atstumu vienas nuo kito, labiau būti įkomponuoti į bendrą parko vaizdą. Dabar atrodo, tarsi „atnešiau, pamečiau ir to gana“.

Apie eksponatus. Dinozaurai tikrai ir gražūs, ir įdomūs, ir tikroviškai atrodo, kai jie pradeda judėti bei riaumoti. Tačiau į akis tiesiog negalėjo nekristi tai, kaip netvarkingai viskas paruošta. Visa elektronika buvo sukrauta į paprastas medines dėžes, kurios nė kiek nepaslėptos stovėjo šalia dinozaurų. Pasakykite, ar tikrai sunku tas dėžes apkrauti samanomis, nudažyti ar kaip kitaip užmaskuoti, kad įsilietų į bendrą vaizdą? Nesunku. Dinozaurai aptverti paprastais mediniais kuoliukais, kurie atrodo tarsi likę iš kokių statybų. Tikiu, kad tai gali skambėti tarsi smulkmenos, tačiau tai tikrai sudaro nekokį bendrą vaizdą. Supranti, jog potencialas yra ir viskas galėtų atrodyti wow, bet atrodo visiškai šiaip sau. Na negražu tiesiog, kai dinozauras pastatytas purvo krūvoj, šalia jo veši dilgėlės ir kitokios piktžolės. Taip pat ne visi dinozaurai veikia puikiai – buvo keli, kurie riaumojo tarsi užstrigusi plokštelė. Buvo ir vienas toks, kurio garso visiškai neišnešė kolonėlės, o jo skleidžiamas garsas buvo panašus į įkyriai šnypšiantį radiją.

Dar kai kas – neišvystyta parko infrastruktūra. Birželio pradžioje duotame interviu verslininkai teigė, kad dinozaurai jau yra pastatyti ir beliko sutvarkyti tik aplinką ir takelius. Parke lankėmės birželio 30-ąją, o tos tvarkos nebuvo matyti. Visas takas, kuriuo einama per parką – tai suskaldytas betonas, vietomis mėtosi stiklo šukės. Turi įdėmiai spoksoti, kur dedi kojas, kad tik neniksteltum ir neišsisuktum, o pakelti akis į dinozaurus gali tik stabtelėjęs. Be abejo, išėjus iš parko privaloma valytis batus. Su mažais vaikais atėjusios mamos turi kaip reikiant „pasportuoti“, kad tokiu taku pajėgtų pastumti vežimėlį. Vienoje vietoje, prieš pat išėjimą, labai „gudriai“ yra įrengtos nemažos supynės (jose vienu metu gali suptis kad ir 3 žmonės) – jos siūbiuoja tiesiai per takelį, taigi jei kažkas sumanė pasisupti, o tu tenori tiesiog praeiti, turi ištaikyti progą, kada staigiai prabėgti nepartrenktam.

Šalia parko yra Radailių dvaras-restoranas, kuris veikė dar prieš atidarant Dinoparką. Be abejo, šeimininkai labai tikisi, kad visi, apsilankę parke, pavalgyti ar šiaip pasisėdėti užsuks ir į jų restoraną. Toks iš pradžių buvo ir mūsų kompanijos planas. Bet išėjus iš parko nusprendėme, kad nebenorime palikti savo pinigų tiems, kurie už juos tinkamai neatidirba, taigi pietų nutarėme važiuoti bet kur, tik ne į Radailių dvarą.

Ar rekomenduočiau Dinoparką draugams ir pažįstamiems? Kol kas tikrai ne. Panašu, kad su atidarymu šeimininkai paskubėjo, o atpirkimo ožiais liko pirmieji lankytojai. Gal vėliau parkas bus sutvarkytas, labiau išvystyta infrastruktūra, tačiau norintiems pamatyti dinozaurus rekomenduoju dar palaukti. Gal kitos vasaros? Esu nusivylusi Dinoparku, bet linkiu šeimininkams jį tinkamai susitvarkyti, nes idėja šauni, tereikia ją iki galo išpildyti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt