Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaizdo registratoriai Lietuvoje: kartais filmuotojai patys tampa „kelių ereliais“

Vaizdo kamera automobilyje
Vaizdo kameros gamintojo nuotr. / Vaizdo kamera automobilyje
Šaltinis: ikrauk.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Video registratoriaus vaizdai internete, televizijoje nėra naujiena. Viena iš lyderių Rusija, savo vaizdų gausa ir vairavimo ypatumais, ko gero, niekad, niekam taip ir neuž...

Vaizdo registratoriaus vaizdai internete, televizijoje nėra naujiena. Viena iš lyderių Rusija, savo vaizdų gausa ir vairavimo ypatumais, ko gero, niekad neužleisianti savo lyderės pozicijos. Pavieniai ar keleto minučių į trumpus filmukus sujungti vaizdeliai vienus stebina, kitiems sukelia juoką, tačiau susidomėjimo netrūksta. Lietuvoje šis prietaisas išpopuliarėjo neseniai, maždaug prieš 2 metus. Šiandien jį galima įsigyti už daugeliui prieinamą, maždaug 100 – 300 Lt sumą. Prietaiso funkcija fiksuoti eismo situaciją, KET pažeidėjus yra tikrai puiki ir ginčų dėl to neturėtų kilti. Lietuvoje registratorius ne kartą yra pagelbėjęs nustatant kaltininką. Reziumė – nebrangus, patogus prietaisas, esant būtinybei, padedantis rasti teisybę.

Tačiau, populiarėjant registratoriams, vairuotojai ne visuomet juos tinkamai naudoja. Daugelis registratorių savininkų, įsėdę į automobilius, leidžiasi į „medžioklę“ – juk norisi užfiksuoti įvykį, patalpinti jį viešoje erdvėje, kad pažeidėjas būtų nubaustas. Kaip gi juos pagauti, jei kiti eismo dalyviai važiuoja tvarkingai, arba pažeidimai yra nežymus, ginčytini? Provokuoti. Kelyje labai padaugėjo tokių „medžiotojų“. Kaip viskas vyksta?

Medžioklės scenarijai

Automobilis važiuoja lėčiau, nei juda srautas, trukdydamas kitiems eismo dalyviams (ypač, jei eismui skirta viena juosta) – operatorius laukia, kol kuriam nors vairuotojui neišlaikys nervai, sukels avarinę situaciją arba išlies pyktį.

Automobilių spūstyse, jie tokie patys aktyvūs pažeidėjai, kaip ir vadinami „kelių ereliai“.

Automobilis ne vieną kartą važiuoja žiedu. Žinodamas avaringesnes vietas, provokuoja avarines situacijas (dažniausiai didinamas greitis) važiuojantiems į žiedą. Panaši situacija ir ne žieduose, persirikiuojant: automobilis, važiuojantis iš paskos,  didina greitį neleisdamas atlikti manevro.

Užmiestyje filmuotojai neretai prisiveja, žymiai viršydami greitį. Važiuodami iš paskos, provokuoja greitėti, pavojinguose vietose pradėti lenkimus ar juos baigti.

Automobilių spūstyse, jie tokie patys aktyvūs pažeidėjai, kaip ir vadinami „kelių ereliai“.

Būna įvairių situacijų, į kiekvieną gilintis reikėtų atskirai. Tačiau faktas, kad nemažai vairuotojų, įsigijusių šį prietaisą, neoficialiai tampa teisėsaugininkais, kurie nefiksuoja savo pačių pažeidimų. Ir jaučiasi neliečiami. 

Šis straipsnis nėra piktybinio pobūdžio, karas keliuose vyksta dėl įvairiausių priežasčių, pasitaiko įvairių situacijų. Vieni vaizdo registratorių naudoja pagal jo paskirtį, kiti patys tampa ereliais.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt