Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaitytoja Eglė: kodėl „pavargęs“ gydytojas pražiūrėjo Laimo ligą?

Erkė
Fotolia nuotr. / Erkė
Šaltinis: ikrauk.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sveiki, rašau jums su prašymu paviešinti, parodyti visuomenei, koks neatsakingas gali buti gydytojo elgesys. Prasidėjo viskas nuo to, kad mano draugui ant kojos atsirado kažkokia dėmė, kuri labai greitai padidėjo. Iš išvaizdos tai atrodo visiškai identiškai kaip laimo liga. Susirūpinom ir nuvažiavom į polikliniką, iš ten mus nusiuntė į Vilniaus infekcinę ligoninę, esančią Žvėryno mikrorajone. Ten pasitiko visiškai nedraugiški darbuotojai, kurie, mano manymų, su pacientais turi elgtis maloniai. Draugą apžiūrėjo skyriaus vedėjas Anatolijus Žitkovskis ir po mažiau nei 5 min paleido namo. Pasakė, kad tai tik alergija kažkam. Nors taip alergija toli gražu neatrodo ir jis nedarė jokių kraujo tyrimų, kad išsiaiškintų. Iš šono pasirodė, kad jis tiesiog buvo pavargęs po darbo dienos (nuvykom ten vakare) ir norėjo kuo greičiau mūsų atsikratyt. Bet mums tai pasirodė keista, todėl nusiuntėm draugą pasidaryti kraujo tyrimus pačiam i Santariškių polikliniką. Ten tyrimo atsakymas buvo teigiamas. Jis serga laimo liga. Todėl mane labai supiktino toks gydytojo neatsakingumas. Juk jis atsakingas už žmonių gyvybes, už jų sveikatą. Jei mes būtume pasitikėja gydytoju, nieko nedarę, tikriausiai būtų kilusios komplikacijos. Džiaugiuosi, kad laiku išsiaiškinom ligą ir tikiuosi, kad komplikacijų nebus. Iš tikrųjų, nežinojau, kur kreiptis, todėl parašiau jums. Tikiuosi jūs pasidomėsit šituo reikalu ir paskatinsit žmones nepasitikėti aklai gydytojais, ypač tais, kurie matosi, kad viską daro tik tam, kad greičiau galėtų jus paleist ir patys galėtų eit tvarkyt toliau savo reikalų. Taip pat, jei susidomėjot tuo, būtų malonu, jei mane laikytumėt anonimu. Ačiū už sugaištą laiką

Skaitytoja Eglė nutarė pasidalinti pamokančia savo draugo istorija. Jos teigimu, tai turi sužinoti kuo daugiau žmonių. Skaitytojos tikslas – parodyti visuomenei, koks neatsakingas gali būti gydytojo elgesys. Žemiau pateikiame Eglės laišką ir medikų komentarą.

***

Viskas prasidėjo nuo to, kad mano draugui ant kojos atsirado dėmė, kuri labai greitai padidėjo. Iš pirmo žvilgsnio dėmė visiškai identiška kaip Laimo ligos atveju. Susirūpinome, nuvažiavome į polikliniką. Iš ten mus nusiuntė į Vilniaus infekcinę ligoninę, esančią Žvėryne. Ten pasitiko visiškai nedraugiški darbuotojai, kurie, mano manymu, su pacientais turi elgtis maloniai.

Draugą apžiūrėjo skyriaus vedėjas Anatolijus Žitkovskis ir mažiau nei 5 minučių paleido namo. Pasakė, kad tai tik alergija. Nors alergija taip toli gražu neatrodo ir jis nedarė jokių kraujo tyrimų, kad išsiaiškintų. Žvelgiant iš šalies pasirodė, kad gydytojas tiesiog buvo pavargęs po darbo dienos (nuvykom pas medikus vakare) ir norėjo kuo greičiau mūsų atsikratyti.

Bet mums tokia situacija pasirodė labai keista. Todėl nuvežėme draugą pasidaryti kraujo tyrimų į Santariškių polikliniką. Tyrimo atsakymas buvo teigiamas! Jis serga Laimo liga.

Mane labai papiktino toks gydytojo neatsakingumas. Juk jis atsakingas už žmonių gyvybes, už jų sveikatą. Jei mes būtume pasitikėję gydytoju, nieko nedarę? Tikriausiai būtų kilę komplikacijų. Džiaugiuosi, kad laiku išsiaiškinome diagnozę savo pastangomis. Tikiuosi, kad komplikacijų nebus.

Po tokio įvykio nežinojau kur kreiptis, todėl parašiau jums. Tikiuosi, jūs pasidomėsite šituo reikalu ir paskatinsite žmones aklai nepasitikėti gydytojais. Ypač tais, kurie viską daro tik tam, kad greičiau galėtų jus paleisti ir patys užsiimtų savo reikalais.

Ligoninės administracija: ligonis atvyko jau pasibaigus skyriaus darbo laikui

Ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Vida Gulbinienė atsiuntė tokį komentarą:

„Apsvarstę skunde aprašytą atvejį, kai pacientas kreipėsi į Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligininę dėl Laimo ligos diagnozės patikslinimo, informuojame, kad pacientai, turintieji gydytojo siuntimą dėl Laimo ligos įtarimo, asmens sveikatos priežiūros įstaigą gali pasirinkti patys. Pasirinkusieji Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninę, pacientai konsultuojami Konsultacijų ir imunoprofilaktikos skyriuje darbo dienomis nuo 8 iki 18 val., kurio registratūroje (tel. 8 52 75 2790) susitariama dėl atvykimo laiko ir pageidaujamo infekcinių ligų gydytojo specialisto konsultacijos.

Minėtas pacientas į mūsų ligoninę atvyko 18.30 val. val. jau pasibaigus Konsultacijų ir imunoprofilaktikos skyriaus darbo laikui, todėl jis kreipėsi į Priėmimo – skubiosios pagalbos skyrių, kur teikiama būtinoji pagalba ir vykdoma pacientų hospitalizaciją į stacionarą. Nors duomenų už būtinąją pagalbą nebuvo (erkės traukti nereikėjo), pacientas buvo konsultuotas Priėmimo – skubiosios pagalbos skyriaus infekcinių ligų gydytojo A.Žitkovskio, patartas gydymas.

Nežinant vėliau kitoje įstaigoje atliktų laboratorinių tyrimų rezultatų bei konsultacijos išvadų, drįstume suabejoti, ar tikrai infekcinių ligų gydytojas specialistas nepagrįstai paneigė Laimo ligos diagnozę.“

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt