Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tapatybės kortelė ir rinkėjo pažymėjimas teisės balsuoti nesuteikia?

Šaltinis: ikrauk.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nustebau, tačiau tokia tvarka buvo nustatyta Pavilnionių apylinkės Nr. 214 rinkimų komisijoje, Gabijos g. 8, Vilniuje.  Atvykęs balsuoti sužinojau, kad tam, jog gaučiau balsavimo...

Nustebau, tačiau tokia tvarka buvo nustatyta Pavilnionių apylinkės Nr. 214 rinkimų komisijoje, Gabijos g. 8, Vilniuje.  Atvykęs balsuoti sužinojau, kad tam, jog gaučiau balsavimo biuletenį, vien tik tapatybės kortelės ir rinkėjo pažymėjimo nepakaks. Buvo reikalaujama kažkokio atvykimo lapelio, todėl visi atvykusieji balsuoti buvo nukreipiami į dirbtinai sukurtą eilę. Tik atstovėję eilę ir pateikę tą atvykimo lapelį atvykusieji gaudavo balsavimo biuletenius.

Visada maniau, kad balsuojant turėtų užtekti asmens dokumento ir rinkėjo pažymėjimo, todėl ta biurokratinė tvarka dėl atvykimo lapelio manęs netenkino. Pabandžiau spręsti reikalą kitu keliu ir tiesiogiai kreipiausi į komisijos pirmininkę B.Kurginienę, pateikiau reikiamus dokumentus ir paprašiau išduoti balsavimo biuletenį. Nepaisant visų mano teisių ir valstybės garantijų, pirmininkė atsisakė išduoti balsavimo biuletenį, nes nepateikiau atvykimo lapelio, todėl turėjau tik du pasirinkimo variantus – atstovėti milžinišką eilę arba visai nebalsuoti.

Apsisprendžiau balsuoti, todėl buvau priverstas gaišti laiką tam, kad gauti tą lapelį, be kurio man nebuvo išduodamas balsavimo biuletenis. Beje, kol du komisijos nariai aptarnavo eilę, kiti dvylika praktiškai sėdėjo nieko neveikdami. Maža to, pateikęs dokumentus prie vieno stalo, kad gaučiau atvykimo lapelį, prie kito stalo ir vėl turėjau pateikinėti tuos pačius dokumentus, kad gaučiau balsavimo biuletenį. Praradau ne tik laiką, bet patyriau nepatogumus ir stresą.

Maža to, balsavimo apylinkėje matomoje vietoje neradau reikiamos informacijos apie balsavimo tvarką, reikėjo klausinėti žmonių, kur eiti ir ką daryti. Susidarė įspūdis, kad, tiek rinkimų komisijos pirmininkė B.Kurginienė, tiek komisijos narė Ž.Kriščiūnienė, su kuriomis vėliau teko bendrauti, yra tiesiog nekompetentingos, nes į mano klausimus neatsakė ir reikiamos informacijos nesuteikė. Pastarosios taip ir nepaaiškino, kokiu pagrindu iš rinkėjo reikalaujama to atvykimo lapelio.

Švelniai sakant, visa balsavimo procedūra buvo dirbtinai apsunkinta. Buvo sudarytos dirbtinės kliūtys balsuoti. Stovėdamas eilėje su greta verkiančiais svetimais vaikais, apytikriai pusvalandį, suskaičiavau vienuolika žmonių, kurie tiesiog apsisuko ir išėjo nebalsavę.

Gal kam nors pasirodys, kad dėl smulkmenos, kažkokio pusvalandžio, be reikalo keliu problemą, tačiau tai mano gyvenimas, mano pusvalandis, ir niekas neturi teisės vogti mano laiko! Kokiu pagrindu iš rinkėjų buvo reikalaujama kažkokių atvykimo lapelių? Kokiose teisės normose tie lapeliai figūruoja? Kodėl dirbtinai sukuriamos biurokratines procedūros, kodėl kliudoma balsuoti? Kodėl rinkėjai yra siuntinėjami nuo vieno stalo prie kito, vietoje to, kad visas procedūras atlikti vienoje vietoje?

Baisu net pagalvoti, kokia grūstis rinkimų apylinkėse būtų buvusi tuomet, jei balsavimo aktyvumas būtų 100 proc., bet sprendžiant iš visko, artimiausiu metu situacija nesikeis, todėl nusprendžiau ateityje tiesiog nešvaistyti laiko, negadinti sau nervų ir daugiau nebalsuoti. Ir man nesvarbu bus tas antras rinkimų turas ar nebus. Visas tas biurokratizmas visą mano pilietiškumą tiesiog nužudė. Man sunku suprasti, kad šiais laikais, su tokia technologine pažanga, padėtis gali būti tokia apgailėtina. Lyg rinkimų apylinkėse būtų karo stovis, kaip akmens amžiuje, lyg rinkimų procesui vadovautų visiškas profanas ar atsilikėlis.

Giedrius,
buvęs rinkėjas.

P.S. Taip vadinamą „atvykimo lapelį“ prisegu prie laiško.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Temos Rinkimai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt