Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Petrauskaitė: „Tenisas Lietuvoje buvo visiškai neįdomus, kol neatsirado Ričardas“

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Spaudos konferencijoje pristatytas tarpdisciplininio meno projektas „Skambantis Ex Libris“, orientuotas į jaunuosius Lietuvos talentus.

Antradienį vykusioje spaudos konferencijoje pristatytas tarpdisciplininio meno projektas „Skambantis Ex Libris“. Susitikime su spaudos atstovais dalyvavo kompozitoriaus Eduardo Balsio duktė profesorė Dalia Balsytė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos direktorius Gintautas Misiukevičius, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja dailės skyriui Jūratė Kavaliauskienė, projekto prodiuserė Akvilė Petrauskaitė ir „Piano Man“ direktorius Saulius Galdikas.

Spaudos konferencijos metu projekto prodiuserė A.Petrauskaitė viltingai užsiminė apie būtinybę dažniau ir didesniais kiekiais atsirasti teigiamai informacijai, kuri galėtų paskatinti didžiuotis savo šalimi, būti pilietiškesniais.

„Šis projektas kalba ne tik apie mokyklą, labiau apie jaunuosius talentus, kurių Lietuvoje yra labai daug: ir talentingų muzikantų, ir dailininkų – jais galėtų didžiuotis visuomenė, tačiau apie juos, deja, niekas nežino. Puikus pavyzdys būtų Ričardas Berankis. Tenisas Lietuvoje buvo visiškai neįdomus, kol neatsirado Ričardas ir spaudoje nebuvo pradėta apie jį rašyti“, – šypsosi A.Petrauskaitė.

Spaudos konferencijos metu užsiminta ir apie jaunųjų perspektyvių menininkų lūkesčius ir realybę, apie atlikėjų vadybą, rėmimą bei mecenavimo kultūrą Lietuvoje. Kalbėta ir apie žymiausių Lietuvos kompozitorių vardų įamžinimą ir jų atminimo puoselėjimo svarbą.

„Kada mūsų šeimai buvo pasiūlyta, kaip geriau būtų galima įamžinti Balsio vardą ir buvo išvardytos mokyklos, gatvės ar kita, ilgai nesvarstydama visa šeima pasirinko, jog Balsio vardu būtų pavadinta Klaipėdos meno mokykla. Gimnazija per dvylika metų sukuria bendruomenę ir kai mes kalbame apie tai, kad vaikai išvažiuoja, pamato pasaulio bei klausiame savęs ar sugrįš atgal, ar nesugrįš – tai žymia dalimi priklauso nuo to, ar būdami Lietuvoje jie jautėsi bendruomenėje,“ – kalbėjo profesorė Dalia Balsytė.

Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija turi ilgą istoriją: nuo 1981-ųjų joje mokoma groti įvairiais instrumentais, solinio ir chorinio dainavimo. Gimnazijos choras dalyvauja daugybėje respublikinių ir tarptautinių konkursų, kuriuose dažnai užima prizines vietas. Dailės skyrius, atsidaręs 1985-aisiais, išugdė daug jaunųjų talentų, žinomų visoje Lietuvoje.

Šį šeštadienį, balandžio 2 dieną, Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija kviečia pasiklausyti skambančio Ex Librio. Solistų, ansamblių, orkestrų ir chorų koncertas bei dailės paroda – taip jaunieji talentai pristatys turiningą muzikos ir dailės istoriją turinčią savo gimnaziją. Tai bus ir puiki galimybė pažinti šią mokyklą iš arčiau.

Iš karto po koncerto dalyviai ir žiūrovai kviečiami į šalia esantį „Piano man“ (Islandijos g. 1/31), kuriame vyks antroji projekto „Skambantis Ex Libris“ dalis. Jazzy house kompozicijas atliks Vytautė Pupšytė (vokalas), Rokas Jaunius (saksofonas), Gediminas Gefenas (fortepijonas), Mckelo (elektronika).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt