Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Filmas „Bastūnė“: ar išdrįstum taip gyventi? (nuotraukos, video)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Agnès Varda kino juosta „Bastūnė“ kaip ir daugelis kitų buvo rodama prancūziško kino festivalyje „Žiemos ekranai“, tačiau šis filmas nėra tradicinis.

Agnès Varda kino juosta „Bastūnė“  kaip ir daugelis kitų buvo rodama prancūziško kino festivalyje „Žiemos ekranai“, tačiau šis filmas nėra tradicinis. Tai – kino juosta apie neįprastą gyvenimo būdą, kurį dauguma smerkia, o kiti atvirkščiai – žavisi asmenybėmis, kurios ryžtasi taip gyventi. Išsižadėti turto, nepaklusti visuomenės nustatytoms normoms ir siekti taip jaunystėje idealizuojamos laisvės... Ne kiekvienas gali išdrįsti taip gyventi. Vis dėlto kiekvienas pasvajoja apie tokį gyvenimą, tačiau kyla klausimas, ar tikrai viskas yra taip gražu kaip skamba?

Kino juostos pradžioje vaizduojamas šaltas žiemos rytas. Pietų Prancūzijos miestelyje mįslingai rastas merginos lavonas. Vėliau paaiškėja, kad merginos, vardu Mona, mirtis natūrali. Tuomet filmas atkuria paskutinę Monos gyvenimo savaitę. Pagrindinė filmo veikėja – maištingos sielos keliautoja. Visas jos turtas – kuprinė, o gyvenamasis būstas – palapinė. Nors pirmos filme vaizduojamos Monos gyvenimo dienos įkvepiančios, vėliau veiksmas vystosi nebe tokia gera linkme. Gražią keliautojos gyvenimo iliuziją sugriauna realybė. Ištikusios nelaimės, begalinė vienatvė ir žmonių abejingumas palaužia Moną, ji ima vis labiau degraduoti, kol galiausiai išsekusi ir sušalusi ji miršta.

Filmas „Bastūnė“ daug labiau primena dokumentiką nei tradicinę kino dramą. Dokumentikos įspūdį sukuria tai, kad kiekvienas kažkada sutikęs klajūnę pasakoja savo įspūdžius apie ją. Apie ją kalba tie, kurie smerkė, kurie žavėjosi, kurie prievartavo ir išnaudojo, kurie bandė ją grąžinti į įprastą gyvenimą. Tačiau nei vienam iš laikinų pakeleivių ar sugyventinių nepavyko perprasti jaunos atsiskyrėlės, savanoriškai atsisakiusios visuomenės ir jos primetamų įsipareigojimų. Režisierė neatskleidžia nei Monos klajonių priežasties, nei jos pačios minčių. Pagrindinės veikėjos portretas žiūrovui išlieka iki galo taip ir nepažintas.

Agnès Varda kino juosta sukrečia, žavi bei klausia, ar įmanoma padėti tam, kuris atsisako pagalbos, ar galima gyventi be normų ir taisyklių ir ar mes turime teisę už tai teisti. Tai filmas apie gyvenimo būdą, kuris daugumai žmonių labai menkai pažįstamas, tačiau sulaukia begalinio smerkimo. Ir vis dėlto kaip nėra teisingos nuomonės, taip nėra ir teisingo gyvenimo būdo...

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt