Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Filmas „Č@tas“ – virtualios realybės gniaužtuose

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jaukiai įsitaisau kėdėje, pro mano akis praskrieja reklamos, akimis žybsinčios Tralialia pupytės ir štai, pagaliau, prigęsta šviesos... Pasineriu į Č@tą...

...Jaukiai įsitaisau kėdėje, pro mano akis praskrieja reklamos, akimis žybsinčios Tralialia pupytės ir štai, pagaliau, prigęsta šviesos... Pasineriu į Č@tą...

Chatroom – taip skamba originalus šio filmo pavadinimas. Vadinamasis pokalbių kambarys, kuriame gali būti kuo tik panorėjęs. Žmogus tarsi susitapatina su virtualiuoju „aš“ ir nebekontroliuoja savo veiksmų. Jis tampa apsėstas – nori kuo greičiau pasinerti į internetinę erdvę, bendrauti su savo naujaisiais „draugais“, puikuotis savo asmenybe. Būtent apie šį liguistą potraukį ir yra šis filmas.

Naujasis režisieriaus Hideo Nakata kūrinys prasideda akims klaidžiojant po žalią koridorių. Jo apsilupinėjusios sienos – lyg aliuzija į tai, kokio tipo ir intelekto žmonės dažniausiai renkasi vadinamuosiuose chatroom'uose. Koridoriuje daug mažų kambariukų, kuriuose ir rutuliojasi kvapą gniaužiantis veiksmas.

Pagrindiniai mistinio psichologinio trilerio veikėjai – 5 paaugliai. Kiekvienas iš jų kamuojamas savų problemų. Merginas slegia grožio kulto troškimas, noras būti geresnėmis, šaunesnėmis, maištauti prieš tėvus, parodyti, kad nėra tik pilkos pelytės. Tuo tarpu vaikinai kenčia dėl vaikystėje patirtų traumų – meilės stokos, autoriteto trūkumo, nesaugumo jausmo. Vienas iš vyriškosios lyties atstovų,  septyniolikmetis Moe, įsimyli savo geriausio draugo mažąją sesutę – vienuolikmetę mergaitę. Jis bijo aplinkinių reakcijos, todėl gniaužia jausmus savyje. Džimas – tai paauglys, kuris visą savo gyvenimą yra priklausomas nuo antidepresantų. Šios priklausomybės priežastis – skaudus vaikystės potyris, savigrauža dėl tokios savo lemties. Vaikinas palūžęs, tad natūralu, jog jį lengva paveikti. Štai tada į Chatroom'o areną ateina Viljamas. Vaikinas, kuris geba būti autoritetu. Būtent jis psichologiškai veikia Džimą ir vis labiau jį stumia savižudybės link... Filmo pabaiga netikėta, intriguojanti, verčianti susimąstyti. Kokia tiksliai, pamatysite patys.

Apibendrinant galima teigti, jog šis filmas – tai dar vienas puikus Hideo Nakatos kūrinys. Intriguojantis siužetas, puiki vaidyba, kvapą gniaužiantis veiksmas bei šleikštulį keliantys vaizdai – žodžiai geriausiai atspindintys Chat'ą. Filme nagrinėjamos visuomenei aktualios problemos, kurios išties verčia susimąstyti. Taigi, manau, jog filmą turėtų pamatyti visi jauni žmonės bei jų tėvai, kurie mano, jog savo vaikui (ne)suteikia viską, ko jam (ne)reikia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt