2014 05 21

„Fuxai“ apgynė Sekmadienio krepšinio lygos čempionų titulą!

Sekmadienį (2014-05-18) baigėsi septintasis SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS sezonas. Finale nugalėtojų titulą antrus metus iš eilės iškovojo „Fuxų“ komanda 64:63 įveikdama didžiausią...
Čempionai "Fuxai"

Sekmadienį (2014-05-18) baigėsi septintasis SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS sezonas. Finale nugalėtojų titulą antrus metus iš eilės iškovojo „Fuxų“ komanda 64:63 įveikdama didžiausią sezono staigmeną pusfinalyje pateikusią lygos debiutantų „Išjunk šviesą“ ekipą. Trečią vietą iškovojo reguliaraus sezono lyderiai ir šio sezono favoritai „KK Reaktorius“ 63:50 įveikę „Pakilk“ komandą. Paguodos turnyro finale triumfavo „O.P.A.“ kolektyvas 59:44 palaužęs „KK Alkanų“ pasipriešinimą. Mažąjį paguodos turnyro finalą laimėjo „BC Garazhas“ 89:68 lengvai įveikdamas „Visad gatavs“ komandą.

Finalo ketverto naudingiausiu žaidėju pripažintas „Fuxų“ komandos kapitonas Arūnas Baronas. Čempionų komandos vidurio puolėjas finalo ketverto metu rinko po 12,50 taško (12/18 dvitaškiai), atkovojo po 12,00 kamuolių ir iš viso rinko po 17,50 naudingumo balo per pusfinalio ir finalo susitikimus.
Atitinkamą paguodos turnyro titulą pelnė „O.P.A.“ komandos krašto puolėjas Andrius Šimelevičius, per finalo ketverto kovas rinkęs po 14,00 naudingumo balų.

Finale triumfavę „Fuxai“ apgynė čempionų titulą ir tapo pirmąja komanda, kuri lygą laimėjo du kartus

„Išjunk šviesą“ – „Fuxai“ 63:64 (22:15, 14:15, 7:14, 20:20), Paulius Leščinskas 25 taškai, Lukas Motiejūnas 15 taškų, Karolis Ražukas 12 taškų / Žymantas Armonas ir Laurynas Kirlys po 16 taškų, Arūnas Baronas (15 atk. kam.) ir Tomas Budreika po 11 taškų, Arūnas Pranevičius 10 taškų.

Finalinės dvikovos pirmosiomis minutėmis abi komandas kaustė svarbiausioms sezono rungtynėms būdingas jaudulys, todėl nė vienai iš jų greitai atidaryti taškų sąskaitos nepavyko. Pirmasis taškus pelnęs „Išjunk šviesą“ įžaidėjas Paulius Leščinskas išvedė savo komandą į priekį 3:0. „Fuxų“ puolimas ir toliau strigo, o laiku į gynybą grįždavusi lygos debiutantų komanda sugebėjo spurtuoti 7:0. Niekaip pirmų taškų negalėję pelnyti „rožiniai“ paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Sprendimas pasiteisino: lengvus taškus iš po krepšio pelnė varžovų gynybos pražiopsotas Arūnas Baronas, komandos kapitonas pelnė dar vieną dvitaškį, pavyko pagaliau prasiveržti ir Laurynui Kirliui, o varžovus išmaudęs Žymantas Armonas 8:0 spurtavusią „Fuxų“ komandą išvedė į priekį 8:7. Visgi „Išjunk šviesą“ vaikinų toks varžovų antpuolis neišgąsdino. Paulius Leščinskas po puikaus Luko Motiejūno perdavimo pelnė 5 savo tašką grąžindamas savo komandą į pirmaujančių gretas 9:8, o po ekipos lyderio pelnytų dar trijų taškų be atsako „Išjunk šviesą“ pirmaudami 12:8 vėl tapo padėties šeimininkais. „Fuxai“ klydo, o įsismaginęs Leščinskas pataikė antrą savo tolimą metimą ir po gynėjo 11 – tojo taško jo ekipos pranašumas išaugo iki 7 taškų. Prie baudos metimų linijos stojęs Laurynas Kirlys pataikė vieną baudos metimą 9:15, tačiau kitos atakos metu Martynas Rakauskas gynyboje praradusią koncentraciją varžovų komandą baudžia tritaškiu ir jo komanda įsiveržia į priekį 18:9 įgydama rekordinę persvarą finalinėse varžybose. Ilgai iš toli pataikyti negalėjusių „Fuxų“ juodą bangą šviesiau nudažo Lauryno Kirlio tritaškis 12:18. Puikiai pro galinę liniją pranėręs Žymantas Armonas neranda laisvų komandos draugų, o kamuolį pagavę „Išjunk šviesą“ žaidėjai greitai kamuolį siunčia savo lyderiui, kuris ne tik pelno dvitaškį bet ir priverčia varžovus rinktis pražangas. Nors įžaidėjui baudos metimo realizuoti nepavyksta, „Fuxams“ ir toliau metimai nekrenta, o Paulius Leščinskas ir toliau čempionų titulą ginančią komandą varo į neviltį, po 15 jo taško „Išjunk šviesą“ priekyje 22:12. Kėlinio galą geriau sužaidžia „Fuxai“, kuriems baudos metimais skirtumą pavyksta sumažinti iki 7 taškų.

Antrą kėlinį „Fuxai“ pradeda suaktyvinę gynybą, kuri veikia gana patikimai: išryškėja ir šios ekipos persvara po krepšiais, vis mažiau kamuolių gynyboje atsikovojančių „Išjunk šviesą“ jaunuolių puolimas tampa ne toks efektyvus kaip pirmajame kėlinyje, o sumažėjęs varžovų tempas „Fuxams“ leidžia, nors ir labai nežymiai, kontroliuoti rungtynių eigą, visgi komandai trūksta geresnio pataikymo iš toliau ir prieš didžiąją pertrauką jų deficitas tirpsta minimaliai 30:36.

Trečio kėlinio pradžioje abi komandos kaip susitarusios bando atkartoti rungtynių pradžios scenarijų. Netaiklūs komandų metimai puikiai byloja apie šių rungtynių svarbą ir tvyrančią įtampą. Pirmasis taškus po didžiosios pertraukos pelno Laurynas Kirlys 32:36, „Išjunk šviesą“ ir toliau klimpsta. Iniciatyvos sunkiu komandai momentu bando imtis Rokas Burnys, tačiau aktyvios varžovų gynybos baudos aikštelėje jam pralaužti napavyksta nei pirmuoju, nei antruoju bandymu, kai po krepšiu besiveržiantį komandos gynėją efektingai blokuoja Arūnas Pranevičius, o po Tomo Budreikos dvitaškio „Fuxus“ nuo beveik visą laiką pirmavusių varžovų skiria vos vienas metimas 34:36. Prisiminęs sėkmingą savo pasirodimą pirmajame kėlinyje prasiveržimo metu dvitaškį pelno Paulius Leščinskas parodydamas varžovams, kad jo ekipa ginklų dar nesudeda. „Fuxai“, matydami, kad varžovai gali vėl žaibiškai nutolti, prašo minutės pertraukėlės. Nervinė įtampa veikia net ir labiausiai patyrusius. Arūnas Baronas prameta du baudos metimus, „Išjunk šviesą“ vis sunkiau renka taškus, o Žymantas Armonas tolimu metimu „Fuxų“ atsilikimą mažina iki minimumo. Komandos draugai laiku pastebi atsidengusį Karolį Ražuką, kuris pataiko labai svarbų metimą, tačiau viską braukia po krepšiu atsidūręs Arūnas Baronas vėl palikdamas varžovams tik taško persvarą. Įtampa ir jaudulys ir toliau kausto „Išjunk šviesą“ komandą, o tuo pasinaudoję Armonas ir Pranevičius pelno 5 taškus be atsako ir rezultatas tampa 44:40 „Fuxų“ komandos naudai, visgi sunkiai dirbę gynyboje beveik 30 minučių „Fuxai“ neuždengia Luko Motiejūno, kuris tolimu metimu per Kęstučio Moderio rankas varžovams prieš ketvirtą kėlinį palieka tik taško persvarą 43:44.

Ketvirtą kėlinį aikštelėje vyko bekompromisė ir lygi kova, kuri tikrai turėjo patikti gausiai svarbiausių sezono rungtynių stebėti susirinkusiems žiūrovams. Pirmą ataką gavę teisę rengti „Fuxai“ nubaudė varžovus tolimu metimu. Antrą savo tolimą metimą rungtynėse pataikė Laurynas Kirlys 47:43. „Išjunk šviesą“ bandymai puolime žaisti agresyviai pasiteisino: varžovai greitai užsidirbo dvi komandines pražangas, o po ilgo laiko tarpo vėl pasižymėjęs Paulius Leščinskas sumažino savo komandos atsilikimą iki vieno taško 46:47. „Išjunk šviesą“ komandai neblogai sekėsi stabdyti varžovų puolimą, o po Karolio Ražuko keturių taškų be atsako jauna ir ambicinga lygos naujokų komanda grįžo į pirmaujančių gretas 50:47. „Išjunk šviesą“ ketvirtajame kėlinyje puikiai kovojo dėl atšokusių kamuolių po varžovų krepšiu labai retai leisdama susikurti progų antriesiems bandymams. Po Arūno Barono dvitaškio skirtumas ištirpo iki vieno taško 49:50. Čempionų titulą ginančiai komandai vis dažniau pavykdavo išsivaduoti iš varžovų gynybos gniaužtų, o Žymantas Armonas, pataikęs tolimą metimą, vėl trumpam išvedė savo komandą į priekį 52:49. Lukas Motiejūnas pataikė labai svarbų dvitaškį metimą ir komandas vėl skyrė vos vienas taškas. „Išjunk šviesą“ gynybos pražiopsotas Tomas Budreika pelno tritaškį 55:51. Kėliniui įpusėjus ir toliau aikštelėje vyko lygi ir permaininga kova, komandoms apsikeitus tiksliais metimais 57:53 priekyje ir toliau buvo svarbiu momentu „užsikabinę“ praėjusio sezono čempionai. Matydami, kad pergalė pamažu slysta iš rankų, „Išjunk šviesą“ vaikinai paprašė minutės pertraukėlės. Trumpas pasitarimas komandai išėjo į naudą: Paulius Leščinskas pataikė dvitaškį 55:57, tolimu metimu atsakęs Laurynas Kirlys vėl padidino „Fuxų“ atotrūkį, tačiau ne igam. Po Luko Motiejūno atitinkamo atsako skirtumas vėl sumažėjo iki 2 taškų, o prie baudos metimo linijos stojęs Paulius Leščinskas šaltakraujiškai realizavo du baudos metimus ir pelnęs savo 25 tašką išlygino rungtynių rezultatą 60:60. Puikiai ketvirtajame kėlinyje žaidęs Lukas Motiejūnas rungtynių laikui einant prie pabaigos persverė rezultatą „Išjunk šviesą“ komandos naudai 62:60, Laurynui Kirliui nepavyko pasižymėti iš toil, lygos debiutantai atsikovojo labai svarbų kamuolį, tačiau pelnyti taškų nepavyko. Labai svarbų kamuolį atkovojęs „Fuxų“ kapitonas Arūnas Baronas jį perdavė į priekį žaibiškai nuskubėjusiam Žymantui Armonui, o varžovai, norėdami išvengti dviejų garantuotų taškų, neturėjo kito pasirinkimo tik prasižengti. Rungtynių įtampa sukaustė „rožinių“ įžaidėją ir jam nepavyko pataikyti baudos metimų, tačiau, gynėjui prametus antrąjį metimą, „Išjunk šviesą“ žaidėjai per anksti įžengė į baudos aikštelę. Šansą pasitaisyti gavęs Armonas jį išnaudojo ir jo komandą nuo varžovų skyrė vienintelis taškas. „Išjunk šviesai“ išsimetant kamuolį jo vos neperėmęs Laurynas Kirlys prasižengė prieš Luką Motiejūną, jaunas puolėjas taip pat nesusitvarkė su rungtynių įtampa ir pataikė tik antrąjį baudos metimą 63:61, o „Fuxai“, turėdami mažiau nei 15 sekundžių išsigelbėjimui, suskubo prašyti minutės petraukėlės. Komandai išmetus kamuolį jis atsidūrė Lauryno Kirlio rankose, vienas iš rezultatyviausių komandos žaidėjų neturėjo progos atlikti metimo, tačiau laiku pastebėjo Žymantą Armoną, kuris pataikė neįtikėtinai sudėtingą tritaškį metimą 64:63. „Išjunk šviesą“ buvo priversti skubėti ir pažeidė dvigubo varymo taisyklę, o „Fuxai“ po dar vienos minutės gavę teisę kontroliuoti kamuolį privertė varžovus prasižengti, kadangi „Išjunk šviesą“ nebuvo surinkę 5 komandinių pražangų, antrą kartą iš eilės čempionais tapę „Fuxų“ žaidėjai sudegino paskutines dramatiškų ir atkaklių varžybų sekundes.

Finalinėse varžybose abi komandos pademonstravo fantastišką ir intriguojantį krepšinio spektaklį, o dar vieną čempionų titulą „Fuxų“ komandai lėmė 16 taškų šioje dvikovoje surinkusio Žymanto Armono tolimas metimas.

Nuaidėjus finaliniam rungtynių švilpukui, skelbiančiam 7 SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS sezono pabaigą, nusivylusių finalinėmis rungtynėmis buvo mažai, nes prieš sezoną tikriausiai niekas nesitikėjo, kad lygos naujokus nuo čempionų titulo skirs vos vienas vienintelis taškas.

Mažajame finale „KK Reaktorius“ sulaužė senas tradicijas

„Pakilk“ – „KK Reaktorius“ 50:63 (14:17, 10:9, 15:17, 11:20), Tadas Lukša 19 taškų, Deimantas Pavlovskis 12 taškų / Ignas Juškevičius 17 taškų (10 atk. kam.), Lukas Bankieta 12 taškų.

Prieš prasidedant pusfinalių kovoms daugelis manė, kad „KK Reaktorius“ ir „Pakilk“ žais finale, tačiau abi komandos pralaimėjo pusfinalius ir antrus metus iš eilės santykius turėjo aiškintis rungtynėse dėl trečiosios vietos.

Sensacingai nepatekę į finalą „KK Reaktoriaus“ žaidėjai rimtai nusiteikė paskutinėms rungtynėms ir nuo dvikovos pradžios pateisino rungtynių favoritų statusą. Lukas Bankieta agresyviai puolime sužaidžia prieš Vitalijų Danilovą priversdamas jį prasižengti. Abu baudos metimus pataikęs Lukas pelno 2 pirmuosius reguliaraus sezono nugalėtojų taškus mažojo finalo starte. „Pakilk“ savo ataką bando užbaigti per Vitalijų Danilovą, tačiau jo mestą kamuolį liečia vienas iš „KK Reaktoriaus“ puolėjų, o į priekį nuskubėjęs Tomas Grybauskas, laiku sulaukęs ekipos draugų perdavimo, pratęsia komandos sausą atkarpą iki 4 taškų. Pirmasis „Pakilk“ ekipos taškus sudėtingu dvitaškiu pelno Tadas Lukša, tai nuostabos niekam nekelia: būtent šis vyrukas du sezonus prieš tai vedė savo ekipą į pergales mažuosiuose finaluose. „KK Reaktorius“, pamatęs, kad prieš „Pakilk“ aukštaūgius galima žaisti agresyviai, tuo ir toliau naudojasi. Ignas Juškevičius pacentruoja prieš Danilovą, pastarasis ir toliau gynyboje nesugeba nieko nuveikti ir, stumtelėjęs varžovą, užsidirba antrą asmeninę pražangą dar neįpusėjus pirmajam kėliniui. Po Juškevičiaus baudos metimų „KK Reaktorius“ priekyje 6:2. Pirmą rungtynių tolimą metimą pataiko Deimantas Pavlovskis ir „Pakilk“ ekipos deficitas sumažėja iki minimumo 5:6, atsitiesusi komanda sugeba apsiginti, tačiau rezultatyviai atakos užbaigti nepavyksta. Vitalijus Danilovas, tarytum tęsdamas juodą savo žaidimo atkarpą, kuri prasidėjo dar pusfinalyje, atsitrenkia į „KK Reaktoriaus“ aukštaūgius tarytum į sieną ir praranda kamuolį, o Ignas Juškevičius pelno dvitaškį su varžovų pražanga vėl padidindamas dvikovos favoritų pranašumą, šįkart iki 4 taškų. Deimantas Pavlovskis imasi lyderio vaidmens ir pataiko sudėtingą dvitaškį 7:9, o „KK Reaktorius“ ima vis dažniau prarasti kamuolį paprastose situacijose. Daugeliui tikriausiai iškils klausimas, kas atsitiko Vitalijui Danilovui, kuris viso sezono metu buvo vienas iš ekipos lyderių, tačiau, sutikęs galingai žaidžiančius varžovų aukštaūgius, visiškai išnyko iš „Pakilk“ žaidimo schemų. Matydamas, kad komandos puolimas visiškai įstrigęs, lyderio vaidmens imasi Tadas Lukša, kuris taikliais metimais atsako į kiekvieną „KK Reaktoriaus“ komandos metimą, o po jo 9 taško „Pakilk“ įsiveržia į priekį 14:13. Visgi šio pranašumo komanda kėlinio pabaigoje nesugeba išlaikyti. Linas Vitkauskas pataiko du baudos metimus 15:14, o vos tik aikštelėje pasirodęs Viktoras Daukša pirmu prisilietimu prie kamuolio pelno dvitaškį ir „KK Reaktorius“ sumaniai sužaidęs likusias sekundes pirmajame kėlinyje išeina į pertraukėlę turėdamas 4 taškų pranašumą.

Antrajame kėlinyje pirmuosius taškus „Pakilk“ komandai pelno Gediminas Povilauskas pataikydamas vieną iš retų metimų iš po krepšio. Antras naudingiausio sezono žaidėjo bandymas pasižymėti nepavyksta: puolėjo mestas dvitaškis iš vidutinio nuotolio tikslo nepasiekia. „Pakilk“ komandai pavyksta suaktyvinti gynybą, o tai nepatinka „KK Reaktoriaus“ žaidėjams, kurių veiksmai puolime apribojami. Aurimas Butkus dviem baudos metimais išveda „Pakilk“ ekipą į priekį 18:17, o po Justo Naidzinavičiaus netikėto reido į varžovų baudos aikštelę dukart SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS bronzos medalių laimėtojai perima iniciatyvą 20:17. Taškų badą antrojo kėlinio pradžioje pirmajam nutraukti pavyksta Tomui Miškiniui 19:20. Visgi pasikeitęs „KK Reaktoriaus“ penketukas puolime nieko gero nenuveikia ir ekipa priversta grąžinti į aikštelę startinio penketo žaidėjus. Deimantas Pavlovskis išsivaduoja iš varžovų gynybos ir, pelnydamas dvitaškį, didina „Pakilk“ pranašumą iki 3 taškų. „KK Reaktorius“ bando puolime žaisti greitai, tačiau tai neretai baigiasi klaidomis. Kėlinio pabaigoje abiejų komandų žaidime įsivyrauja šioks toks chaosas, o visiškai laisvas Deimantas Pavlovskis sugeba pramesti du tolimus metimus. Rezultatu 24:23 pirmaujant „Pakilk“ komandai Lukas Bankieta išprovokuoja pražangą. Puolėjui pataikius vos vieną baudos metimą komanda iš šios situacijos išpaudžia maksimumą: atsikovoję kamuolį „KK Reaktoriaus“ žaidėjai priverčia dar sykį prasižengti varžovus, o Eduardo Rogačiovo baudos metimais leidžia komandai po 20 minučių kovos taškas į tašką pirmauti 26:24.

Trečią kėlinį „KK Reaktorius“ pradeda susikaupęs, o Ignas Jackūnas, kaip ir jo kolegos pirmajame kėlinyje, šį ketvirtį pradeda dvitaškiu apžaidžiant „Pakilk“ vidurio puolėją Vitalijų Danilovą, kuris šio sezono finalo ketverto rungtynes turės prisiminti kaip didžiausią sezono košmarą. Gediminas Povilauskas prameta dar vieną dvitaškį, tačiau žiūrint į puolėjo metimo techniką matyti, kad jį kamuoja rankos trauma. Prametęs metimą Gediminas pats atkovoja kamuolį, o kamuolį, patekusį į jo rankas, Tadas Lukša sėkmingai pasiunčia nuo trijų taškų atžymos 27:28. Gediminas Povilauskas pyktį dėl nesėkmingai jam besiklostančių rungtynių išlieja dėdamas kamuolį į varžovų krepšį 29:28, tačiau Eduardas Rogačiovas pataiko dvitaškį 30:29 vėl išvesdamas į priekį „KK Reaktorių“. Po Dariaus Bušmič sėkmingo prisijungimo prie Tado Lukšos antrojoje rungtynių pusėje, „Pakilk“ neleidžia varžovams atitrūkti iki pat ketvirčio pabaigos 39:41. Eduardui Ragačiovui pavyksta apgauti Tadą Lukšą, o įsėlinęs į baudos aikštelę jis sulaukia Igno Juškevičiaus puikaus perdavimo ir pelno du juvelyriškus taškus 43:39, Tadas Lukša, ilgą laiką tempęs savo komandą, prameta iš toli, o paskutinėmis sekundėmis mestas Tomo Miškinio kamuolys iš kitos aikštelės pusės vos nepasiekė tikslo.

Ketvirto kėlinio pirmojoje pusėje dar matome lygių varžovų dvikovą, tačiau ji baigiasi iki rungtynių pabaigos likus žaisti vos truputį daugiau nei 4 minutes. „Pakilk“ taip ir neatranda savo žaidimo puolime, o „KK Reaktorius“ išnaudoja savo aukštaūgių agresyvumą ir ima vis labiau tolti. Kėliniui einant prie pabaigos Darius Bušmič pataiko tolimą metimą 47:58, tačiau Lukas Bankieta pelno 5 taškus be atsako padėdamas galutinį tašką rungtynėse, chaosu pasinaudojęs Darius Bušmič dar sugeba pelnyti savo 9 tašką, o, komandoms apsikeitus nepataikytais metimais iš po krepšio, pergalę galutiniu rezultatu 63:50 švenčia sezono favoritais laikyta „KK Reaktoriaus“ komanda.

Įdomūs faktai: „KK Reaktorius“ per keturis sezonus finalų dieną laimėjo pirmą kartą, „Pakilk“ komandai tai buvo pirmasis pralaimėtas mažasis finalas per tris sezonus. Be medalių likusi komanda analogišku rezultatu 50:63 patyrė pirmą ir paskutinį sezono pralaimėjimą.

Pusfinalių rezultatai: „Pakilk“ – „Fuxai“ 57:65 / „Išjunk šviesą“ – „KK Reaktorius“ 53:46

Paguodos turnyras baigėsi „O.P.A.“ komandos triumfu

„O.P.A.“ – „KK Alkani“ 59:44 (15:9, 14:8, 15:17, 15:10), Evaldas Pieslys 14 taškų, Andrius Šimelevičius 12 taškų, Artūras Pūkys 10 taškų (10 atk. kam.) / Adomas Gricius 10 taškų.

Paguodos turnyro finale susitiko dvi panašaus pajėgumo komandos, noras laimėti dvikovą buvo matyti abiejų komandų atstovų veiduose.  Pirmieji po Evaldo Pieslio tolimo metimo savo taškų sąskaitą atidarę „O.P.A.“ žaidėjai jau rungtynių pradžioje surengė spurtą 7:0, o „KK Alkani“ niekaip negalėjo įveikti mobilios ir patikimai veikusios varžovų gynybos. Pirmasis taškus atsiliekančiai komandai pelnęs Romualdas Zemlianskij sumažino atsilikimą 3:7, tačiau, ir toliau karaliaudami po savuoju krepšiu, „O.P.A.“ žaidėjai neleido varžovams pasinaudoti galimybe žaisti greitai. Andriui Šimelevičiui pataikius vieną baudos metimą iš dviejų 8:3 ir toliau priekyje buvo jo vedama komanda. Karolis Marcinkus ir Adomas Gricius pataikė po dvitaškį sumažindami savo atsilikimą iki minimumo, tačiau pastarasis žaidėjas nepataikė iš patogios padėties ir pirmasis bandymas persverti rezultatą nepavyko. Po keturių Donato Strakšio taškų bei Evaldo Pieslio dvitaškio su varžovų pražanga „O.P.A.“ kolektyvui po gana nerezultatyvaus pirmojo kėlinio pavyko įgyti 6 taškų persvarą 15:9. Jei šį ketvirtį reikėtų lyginti su futbolo rungtynėmis, galėtume sakyti, kad daugiau laiko kamuolį kontroliavo ketvirtį laimėjusi komanda.

Antrąjį kėlinį „KK Alkanų“ puolimas ir toliau buvo bedantis, komanda labai sunkiai rinko taškus, vyresni varžovai itin brangino kamuolį. „KK Alkanų“ nelaimei antrojo kėlinio viduryje varžovai sulaukė ir į rungtynes vėlavusių brolių Artūro ir Roberto Pūkio, pirmasis į aikštelę įnešė dar daugiau agresyvumo po krepšiais bei leido po dviejų kėlinių pirmauti 29:17.

Gana nerezultatyviose rungtynėse įgiję 12 taškų persvarą „O.P.A.“ komandos žaidėjai prieš trečiąjį kėlinį buvo ryškūs padėties šeimininkai. „KK Alkani“ pirmąjį kėlinį sunkiai rinko taškus, tačiau trečiajame pataikė kelis labai svarbius tritaškius priversdami į tai reguoti po krepšiu susitelkusią varžovų gynybą. Nuo pat pirmų minučių atsiliekančiai komandai pavyko sustyguoti veiksmus puolime, tačiau gynyba ir toliau neveikė kaip turėtų ,„O.P.A.“, puikiai išnaudodama savo puolėjų kovingumą, po krepšiais pridarė nemažai žalos. Po 30 minučių kovos nežymi žaidybinė iniciatyva perėjo į „KK Alkanų“ rankas, tačiau varžovų pranašumas ir toliau išliko dviženklis 44:34. Romualdas Zemlianskij tolimu metimu turėjo galimybę dar labiau sumažinti skirtumą, tačiau jo metimas kėlinio pabaigoje tikslo nepasiekė.

Prieš ketvirtą kėlinį ramūs dėl pergalės „O.P.A.“ vyrai dar negalėjo būti, nes kovingai nusiteikę varžovai toli gražu dar baltomis vėliavomis nemojavo. Nuo pat kėlinio pradžios ir toliau tolimais metimais nepiknaudžiaudami „O.P.A.“ žaidėjai bandė visus taškus rinkti metimais iš po krepšio, jei to ir nepavykdavo padaryti, varžovai retai kada sugebėdavo apsiginti be pražangų, o daugiau nei pusę mestų baudos metimų pataikiusi komanda iškovojo paguodos turnyro nugalėtojų titulą. Reguliaraus sezono metu nesėkmingai rungtyniavusi komanda paguodos turnyro metu iškovojo visas 5 pergales ir parodė, kad nesėkmių ruožas sezono eigoje ją užgrūdino pergalėms.

Paguodos turnyro bronza – pirmasis „BC Garazho“ komandos titulas

„BC Garazhas“ – „Visad gatavs“ 89:68 (23:12, 26:13, 26:23, 14:20), Lukas Radžiūnas 28 taškai (8/10 tritaškiai), Mantas Gajauskas 23 aškai, Andrėjus Dzeviatnikovas 15 taškų (12 atk. kam.), Dovydas Grigalionis 10 taškų / Vygantas Versockas 24 taškai, Dainius Čepas 12 taškų, Pavel Jazovit 11 taškų.

Pusfinalių rezultatai: „O.P.A.“ – „Visad gatavs“ 67:57 / „BC Garazhas“ – „KK Alkani“ 47:52

Dėl paguodos turnyro bronzos medalių į kovą stojo lygos naujokai „BC Garzhas“ ir ketvirtą sezoną skaičiuojanti „Visad gatavs“ ekipa, kuri buvo laikoma šių rungtynių favorite. Šis statusas didesnę patirtį turinčiai komandai jau dvikovos pradžioje pakišo koją. Abi ekipos nuo pat pirmų dvikovos minučių bandė žaisti labai greitai ir, nors pirmasis taškus pelnė „Visad gatavs“ puolėjas Dainius Čepas, pirmieji su startiniu jauduliu susitvarkė ir ėmė mažiau „karščiuotis“ debiutantai. „Visad gatavs“ komanda pataikė du dvitaškius, Lukas Radžiūnas į tai atsakė dviem tolimais metimais 6:4. „Visad gatavs“ komanda greitai išlygino rezultatą 6:6, tačiau dvitaškį pataikė Andrėjus Dzeviatnikovas 8:6, o po Luko Radžiūno dar vieno tolimo metimo „BC Garazhas“ grėsmingai ėmė tolti 11:6. Puikiai kėlinį pradėjusio Luko Radžiūno taiklių tritaškių serija nutrūko ties ketvirtuoju bandymu, tačiau „BC Garazhas“ ir toliau nemažino apsukų ir prie savo spurto pridėjo dar keturis taškus 15:6. „Visad gatavs“ žaidėjai labai dažnai bandė laimę tolimais metimais, tačiau neparuošti metimai vienas po kito skriejo pro šalį. Kėlinio pabaigoje „BC Garazhas“ pirmavo 20:12, tačiau varžovų bėdos tuo nesibaigė. Lukas Radžiūnas pelnė 14 savo tašką pataikydamas 4 tolimą metimą iš 5.

Prieš antrą kėlinį pirmaudami 23:12 „BC Garazho“ vaikinai apsukų nemažino, agresyvi gynyba ir kova dėl atšokusių kamuolių leido komandai ne tik toliau tolti, tačiau ir galutinai perimti iniciatyvą į savo rankas. Puikiai iš žaidimo išjungusi „Visad gatavs“ priekinės linijos žaidėjus lygos naujokų ekipa po 20 minučių dominavomo pabėgo į priekį 49:25.

Kaip parodė antroji rungtynių dalis, rungtynių laimėtojas jau buvo aiškus iki didžiosios pertraukos. „BC Garazhui“ nepavyko po didžiosios pertraukos pademonstruoti tokios agresyvios ir kibios gynybos kaip pirmojoje rungtynių pusėje, tačiau šios komandos puolimas „Visad gatavs“ komandai tapo neįmenama mįsle. Po 30 minučių rungtynių rezultatas švieslentėje 75:48 niekam neleido suabejoti, kad „BC Garazhas“ iškovos pirmą savo komandos trofėjų.

Per likusias 10 minučių „Visad gatavs“ žaidėjai nekėlė baltų vėliavų ir net sugebėjo laimėti ketvirtį 20:14, tačiau visiškai iš žaidimo išjungti aukštaūgiai neleido net pasvajoti apie sėkmingesnę sezono pabaigą. Didelį norą laimėti pademonstravę mažojo finalo rungtynėse jie sugebėjo sužaisti rezultatyviausią sezono dvikovą.

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS 2013/2014 metų sezono geriausi:

Naudingiausias žaidėjas: Gediminas Povilauskas (Pakilk) – 31,90 naudingumo balų;
Rezultatyviausias žaidėjas: Linas Beliūnas (Comma 313) – 25,81 taškai;
Daugiausiai kamuolių atkovojęs žaidėjas: Gediminas Povilauskas (Pakilk) – 17,14 atkovoti kamuoliai;
Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikęs žaidėjas: Simas Liepinaitis (Fabiniai) – 6,64 rezultatyvūs perdavimai;
Daugiausiai kamuolių perėmęs žaidėjas: Karolis Bagdonas (ŠKK Šnapiai) – 4,14 perimti kamuoliai;
Daugiausiai metimų blokavęs žaidėjas: Tadas Girnius (Visad gatavs) – 3,00 blokuoti metimai;
Taikliausias baudos metikas: Eduardas Rogačiovas (KK Reaktorius) – 92,31 procentai;
Taikliausias dvitaškių metikas: Mantas Kibildis (Fabiniai) – 73,33 procentai;
Taikliausias tritaškių metikas: Tomas Grybauskas (KK Reaktorius) – 50,00 procentai;