Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 04 16

Grafitininkas skatina piešiniais apginti žmogaus teises

„Niekas nevysto grafičių, kaip meno rūšies, o tik didina baudas – laikas pakeisti šį standartą ir suteiki grafičių menui gerą vardą ir tikslą” – teigia pašnekovas, kampanijos „...
Edgaras Eku
Edgaras Eku

„Niekas nevysto grafičių, kaip meno rūšies, o tik didina baudas – laikas pakeisti šį standartą ir suteiki grafičių menui gerą vardą ir tikslą” – teigia pašnekovas, kampanijos „Myliu Panda” grafičių bei gatvės meno eskizų konkurso komisijos narys Edgaras Eku.

„Graffiti nėra tik hobis – tai gyvenimo būdas. Tikram piešėjui tai yra gyvenimo tikslas ir oras, kuriuo kvėpuoja” – pabrėžia grafitininkas.

Nuo kada susidomėjai grafičiais?

Pradėjau domėtis 1996 metais, mokslo metų pradžioje, kai klasiokas grįžo po kelionės į Londoną, ir mokykliniame sąsiuvinyje pradėjo piešti raides ir keistai raityti įvairius žodžius. Mane tai labai sudomino, nes tai buvo kažkas neįprasto ir naujo. Pirma buvo nauja ir viliojo, nes nepažįstama – o dabar tai tapo mano gyvenimo prasme, tikslu ir pragyvenimo šaltiniu.

Ką išreiški savo kūriniuose?

Mane domina grafičiai kaip savita meno šaka, kur visą grožį sudaro raidės, papuoštos piešiniais. Kartais tie piešiniai būna politiniai, socialiniai. Nors kartais savo piešinius ir paįvairinu kitokiais elementais, stengiuosi nenutolti nuo pagrindų.

Kas paskatino Tave tapti projekto „Myliu Panda" dalimi?

Labiausiai paskatino tai, kad čia grafičių akcja. Norisi, kad tai būtų ne vien spalvų ir linijų derinys, bet ir skleistų tam tikrą žinią, turėtų prasmę. 

Kaip, tavo nuomone, siejasi žmogaus teisės ir gatvės menas?

Turėčiau akcentuoti saviraiškos, minčių, idėjų laisvę – grafitininkui tai duona ir vanduo. Gaila, kad patys piešėjai yra labai nuvertinami, ypač Lietuvoje. Kažkodėl grafičiai viešojoje erdvėje dažniau vadinamas terlione, o ne menu. Niekas nesigilina, kas supinta tose iš pažiūros sudėtinguose vaizduose, į kuriuos autorius įdeda daug darbo. Niekas nevysto grafičių, kaip meno rūšies, o tik didina baudas. Visus piešiančius (nesvarbu ar piešia legaliai ar ne) vadina vandalais ir t.t.  Manau, kad būtent todėl grafičiai ir yra puikus būdas ginti žmogaus teises. Nes teisę būti suprastam ir pripažintam gali suprasti tik tas, kurį patį visuomenė atstumia.

Kuo Tau svarbus šis grafičių projektas?

Jis suteikia grafičiams tam tikrą misiją. Taip pat jaunimas turės progą išreikšt save, nes ne visi turi tokią galimybę gauti dažų ir įgyvendinti savo idėjas.

Ką galėtum palinkėti jauniems talentams, svajojantiems, kad ir jų mintys atgimtų ant betono?

Daugiau dėmesio skirt savęs, savo įgūdžių bei talento tobulinimui. Nenuleist rankų jei kažkas neišeina iš pirmo karto. Būtinai siekti savo tikslo, bei nebijoti įgyvendinti savo sumanymų, kad ir kokie neįgyvendinami jie atrodytų iš pirmo žvilgsnio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius