Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įvyko ketvirtoji „Snap“ fotokonferencija

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiandien Vilniuje, „Radisson Blu“ viešbutyje, įvyko jau ketvirtoji „Snap“ fotokonferencija, kurios tema – „Studijinė fotografija – šviesos paslaptis“.

Sekmadienį Vilniuje, „Radisson Blu“ viešbutyje, įvyko jau ketvirtoji „Snap“ fotokonferencija, kurios tema – „Studijinė fotografija – šviesos paslaptis“. Konferencijos paskaitas vedė vieni žinomiausių Lietuvos fotografijos profesionalų: Antanas Sutkus, Vaidotas Grigas, Tomas Kauneckas ir Romualdas Požerskis.

Konferencijos dalyviai turėjo neeilinę galimybę susipažinti su fotografavimo studijoje technika ir naujausia aparatūra. Fotografijų postprodukcijos ekspertai iš studijos „Pixpecker“ skaitė praktinę paskaitą apie nuotraukų retušavimą.

Vaidotas Grigas savo paskaitos metu pasidalijo moterų portretinių nuotraukų darymo subtilybėmis, o gausiausio lankytojų srauto sulaukęs fotografas Antanas Sutkus dalijosi darbo sovietmečiu patirtimi ir pristatė anksčiau nepublikuotų savo darbų rinkinį. Konferenciją užbaigė Romualdo Požerskio paskaita.

Paskaitas skaitę fotografai atskleidė įdomių ir probleminių fotografijos meno aspektų. A.Sutkus, kalbėdamas apie sovietmečiu primirštą gatvės, paprastų žmonių fotografiją, pasidalijo įžvalga, jog fotografijos menas slypi paprastuose dalykuose, bet tik žinant, ko iš jų nori. Fotografas kalbėdamas apie fotografijų rinkinių publikavimą akcentavo problemą, kad Lietuvoje fotografuojančių yra daug, tačiau jų kuratorių nėra. Esą fotografijų albumo sudarymas ir fotografavimas yra skirtingi darbai, o to suvienodinimas prilygsta dainavimui, grojimui muzikos instrumentu ir dirigavimui orkestrui vienu metu.

Visi konferencijos dalyviai, kurie norėjo savo fotografijos darbus pateikti ekspertams, tai galėjo padaryti viso renginio metu ir sulaukti pripažintų profesionalų nuomonės ir kritikos.

Konferencijoje taip pat buvo galima dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir ten susipažinti su „Kamera Obscura“. „Kamera Obscura“ yra šviesai nelaidi patalpa, o vienoje iš jos sienų yra nedidelė skylutė. Per ją įeinantis nedidelis šviesos srautas atsispindi kitoje sienoje ir tokiu būdu yra gaunama išorinio vaizdo projekcija. Tokio edukacinio projekto tikslas buvo paaiškinti pagrindinį fotoaparato veikimo principą.

BFL/Tomo Urbelionio nuotrauka.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt