Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kino pavasario“ konkursinės programos nugalėtojas – „Laisvėje“

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį uždarėme dvi savaites Vilniuje trukusį tarptautinį kino festivalį „Kino pavasaris“. Tai vienas iš masyviausių kino renginių Lietuvoje, garsėjantis filmų gausa ir įvairove. Kiekvienais metais žiūroviškumo rekordus mušantis festivalis šiemet repertuarą ketina pratęsti dar savaite, kartojant daugiausia dėmesio sulaukusius seansus.

Ketvirtadienį uždarėme dvi savaites Vilniuje trukusį tarptautinį kino festivalį „Kino pavasaris“. Tai vienas iš masyviausių kino renginių Lietuvoje, garsėjantis filmų gausa ir įvairove. Kiekvienais metais žiūroviškumo rekordus mušantis festivalis šiais metais repertuarą ketina pratęsti dar savaite, kartojant daugiausia dėmesio sulaukusius seansus. Trečius metus vykdomas konkursinės programos „Nauja Europa - Nauji Vardai“ apdovanojimas šiais metais atiteko rumunų režisieriaus Bogdan George Apetri filmui „Laisvėje“, tai pirmasis jo ilgo metro darbas. Šiuo filmu ir buvo uždaryta oficialioji šešioliktojo tarptautinio Vilniaus kino festivalio „Kino pavasaris “ dalis.

Matilda, jauna moteris, kurios vaidmenį atlieka Ana Ularu, nepaprastai charizmatiška ir stipri aktorė, mirus motinai parai paleidžiama iš kalėjimo. Čia reikėtų sustabdyti akimirką, kada pirmą kartą pasiliekame vieni su ja, be pašalinių žmonių, be pašalinio veiksmo. Pro kalėjimo vartus praėjusi moteris brėkštančioje šviesoje sustoja, beviltiškai apsidairo ir ši poetiška filmo atkarpa leidžia mums visiškai aiškiai suprasti, kad už vartų nebėra kur eiti. Praeitis, tokia nepasiekiama ir nepataisoma kalėjime, per dvejus su puse metų nelaisvėje niekur nedingo, tik dar labiau lyg vaiduoklis stojo jaunai moteriai prieš akis, užstodama ateitį. Greitai suprantame, kad ji pasirenka keisti gyvenimą, nelaukdama dar dviejų su puse metų – Matilda į kalėjimą nebegrįš.

Per pirmąją laisvės dieną Matilda sutinka tris savo gyvenimo veikėjus – brolį, vaiko tėvą ir sūnų. Su jais, tokiais svarbiais ir neatsiejamais jos istorijoje, kaip galime spėti, artimo ryšio niekada ir nėra buvę. Istorijos pradžioje matome tipišką europietiško kino pavyzdį ir tas įspūdis pakinta filmo eigoje tapatinantis ir pažįstant sudėtingą personažą, visą gyvenimą vis tolstantį nuo šeimos, artimųjų, tikrųjų santykių, darantį klaidas, kurių ištaisyti nebeįmanoma. Režisierius neteisina moters, nesuteikia jai progos išsigelbėti, o tik seka natūralią priežasties–pasekmės dėsnį. Natūralią moters, dar paauglystėje pabėgusios iš namų ir nutraukusios ryšius su šeima, dirbusios prostitute, leidusios savo vaiką atiduoti vaikų globos namams, gyvenimo eigą.

Tai galbūt ir yra standartinis festivalinio kino pavyzdys, tačiau tikrai puikus ir kokybiškas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt