2011 04 06

„Kino pavasaris“: filmai „Kai mes išeinam“, „Maitvanagiai“ ir „Princesė“

Reporterė Agnė pristato dar tris „Kino pavasario“ filmus. Kviečiame paskaityti! Beje, „Kino pavasaris“ Vilniaus kino teatruose viešės iki ketvirtadienio, tad turite laiko keliems filmams.
Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt nuotrauka / Įkrauk.lt reporterio nuotrauka

„Kai mes išeinam“ („Die Fremde“, rež.: Feo Aladag, 2010m.)

Tavęs nesiklauso žmona? Trenk. Vaikas nevalgo? Trenk. Motina kovoja dėl vaiko? Trenk.

„Kai mes išeinam“ – filmas „stiprių nervų“ žmonėms apie tai, kaip tave naikinanti sistema, su kuria esi priverstas kovoti, yra tavo šeima.

Jauna moteris Umay nebenori toliau kęsti smurto ir nepagarbos sau ir savo vaikui, todėl neapsikentusi sutuoktinio elgesio iš Stambulo atvažiuoja pas savo tėvus į Berlyną. Blogai ne tik tai, kad tėvas paklaikęs nori atsiimti sūnų, nepaisant pagrindinio auklėjimo principo: „Jei muša, vadinasi, myli“. Tačiau užvis blogiausia, kad jos pačios tėvams labiausiai rūpi „ką kiti pagalvos“.

Sudėtinga ir skausminga drama, pabrėžianti ir išryškinanti tiek kultūrinius, tiek hierarchinius lyčių ir šeimos santykius („Gaila ji negimė berniukas“, „Tu esi didžiausia mano kaip tėvo klaida“). Galima būtų apkaltini tautinės nesantaikos kiršinimu: neva filmas tik diskredituoja musulmonus, tačiau, kaip rodo Lietuvos statistika Umay „atvejis“ „pasitaiko“ maždaug kas trečiai lietuvei.

Įtempta, nuolat instinktyviai verčia laukti kraupaus įvykio. Primena „Moteris, kuri dainuoja“ filmą, tik skirtingai negu pastarajame, pagrindinė veikėja yra ganėtinai neutrali, kas tik prideda „svorio“ ir leidžia bent šiek tiek „ramiau“ žiūrėti. Itin rekomenduotinas apie labai dažnai pasitaikantį būties absurdiškumą.  Tik nepamirškite nosinaičių. Daugiau informacijos bei repertuaras čia.

http://www.youtube.com/watch?v=26mfi2GsxFo&feature=player_embedded

„Maitvanagiai“ („Carancho“, rež.: Pablo Trapero, 2010 m.)

Vyriškis, iš kurio atimta gydytojo licenzija, turi gi kažkaip prasigyventi, todėl užsiima „maitvanagišku“ verslu: siūlo advokato paslaugas avarijose nukentėjusiems ar jų šeimos nariams. Bet, kadangi gerais norais gyvas nebūsi, mainais už paslaugas jis kartu su firma pasiima didžiąją dalį draudimo kompanijų išmokų. Na, o jei labai reikia, tai pats inscenizuoja „nelaimingus“ atsitikimus.

Didžiausia filmo jėga būtų būtent juodas ir kriminalinis peripetijų, bandymų už save kapanotis įvykių „lizdas“, o kur dar humoras. Bet, deja, kartu didžiausia yda yra ta, kad visas tas „lizdas“ sukabintas ant „pagrindinių“ veikėjų meilės istorijos, dėl ko „Maitvanagiai“ praranda veiksmo intensyvumą ir dalį niūrios realybės autentiškumo. Kitaip tariant, romantinė siužetinė linija nusveria kriminalinę. Jau nekalbant apie gėrio ir blogio kovą, kas suteikia tik nereikalingo lėkštumo: juk, jei jau veiki pagal „juodąją“ logiką, tai turbūt nėra ko stebėtis, jei apsikeitus galios santykiui, ta pati „juoda logika“ vanos tave, ar ne?

Na, o kur dar paskutinis susišaudymo epizodas... Kam reikėjo taip gadinti?

http://www.youtube.com/watch?v=FHwRiA2v3Y0&feature=player_embedded „Princesė“ („Prinsessa“, rež.: Arto Halonen, 2010m.)

Drama  „Princesė“ – apie psichiatrinės ligoninės gyventoją, kuriai padėti kitiems savo gydyklos kaimynams ir kaimelio gyventojams sekasi geriau negu dažnam gydytojui, dėl ko neišvengiamai kyla rimta abejonė: ar ji tikrai yra ligonė? O kur dar blogio konfliktas, kuriam atstovauja ambicingas daktarėlis, užsivežęs lobotomijos gydymo veiksmingumu.

Yra užuominų į „Kuždesių salą“ ir į „Skrydį virš gegutės lizdo“, tačiau labai menkų ir silpnų, deja. Galiausiai visas filmo dėmesys sufokusuojamas į dvi pagrindines veikėjas, kurių vaidmenis atliekančios Krista Kosonen ir Katja Kukkola (geriausia 2010-ųjų Suomijos aktorė) visai neblogai susidoroja su joms tekusia užduotimi ir aristokratiškai bei grakščiai praturtina savo personažus tiek, kiek tik tikiu pavyko vaidmenų rėmuose.

VIDEO: Princesė (Prinsessa / Princess) | Kino Pavasaris 2011

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius