Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Madingas penktadienis: „Mados infekcija“ konkurso „Injekcija“ finalas

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šis penktadienis mados gerbėjams buvo ypatingas, nes vyko festivalio „Mados infekcija“ konkurso „Injekcija“ finalas.

Šis penktadienis mados gerbėjams buvo ypatingas, nes vyko festivalio „Mados infekcija“ konkurso „Injekcija“ finalas. Šio vakaro su nekantrumu laukė ir jam ruošėsi jaunieji dizaineriai, kurie varžėsi dėl progos pasirodyti „Mados infekcija 2011“ festivalyje. Čia savo jėgas išbandė 15 jaunųjų dizainerių iš Lietuvos ir užsienio: Rusijos, Estijos bei Vokietijos.

Šis renginys buvo išties įdomus ir pažiūrėti tikrai buvo į ką. Jaunieji kūrėjai ne tik stebino savo kūribyškumu, bet taip pat siuntė užslėptas žinutes savo kūriniais: žmogaus ateitis bėgančioje visuomenėje, šiuolaikinių technologijų įtaka jaunimui, narkomanijos problemos.

Pirmoji savo kolekciją pristatė Milda Čergelytė, kurios pristatyme atsispindėjo šiuolaikinio amžiaus technologijų ir informacijos gausos įtaka jauno žmogaus kūrybai. Taip pat šiuolaikinių technologijų įtaką buvo galima pastebėti Irinos Isajevos ir Dalios Jakeliūnaitės sukurtų drabužių ornamentuose „A continuous game“. Nazirova Malika Ramzanovna iš Rusijos pristatė savo mini kolekciją – „Gemmation“ . Šios dizainerės priimtas sprendimas buvo gan įdomus: modelių veidus dengė audinys, todėl šio pasirodymo metu netrūko ir komiškų situacijų: modeliai kliuvo vienas už kito, o vienas net atsitrenkė į podiumo sienelę. Bet žiūrovai buvo atlaidūs ir pasirodymą stebėjo mandagiai tramdydami juoką.

Toliau žiūrovus į romantišką praeitį gražino Ieva Užkuraitė su pristatymu „Siūlai iš širdies“. Ši dizainerė vieno portalo skaitytojų buvo išrinkta kaip perspektyviausia kūrėja ir apdovanota specialiu prizu. Žmogaus kūno dalimis išmargintą kolekciją „Inversija“ pristatė jaunoji kūrėja Ieva Daugirdaitė, kuri pateikė klausimą: „Ar tikrai oda, kurią turime yra idealiausias variantas?“

Maria Popadnicenko „I met a woman that never age“ savo kūrinius skyrė moterims, kurios niekada nesensta. Iš Sankt Peterburgo atvykusi Maria Alexandrovna Fedorova pristatė kolekciją „Nibble“,  skirtą padėti jaunam vyrui adaptuotis prie judraus didelio miesto gyvenimo. Taip pat socialinę šiuolaikinę padėtį supaprastintai perteikė ir vokietė Arezu Daemi „Lieblingsstuck 2 Go“ bei iš Rusijos atvykusi Nedre Nelli „Loft Memory“. Ši dizainerė norėjo priminti, kad mes nebemokame į viską pasižiūrėti tiesiog vaiko akimis – juk daug kas gali būti daug paprasčiau, nei atrodo.

Vitalija Malyško šalčiu dvelkiančiu pristatymu pavadintu „Palicieli“ bandė atkreipti dėmesį į narkomanijos problemą.

Dvi dizainerių komandas įkvėpė gamta. Estės Heli Haav ir Ingrid Paats pristatė kolekciją „Insettos inspirados“, kurios dauguma rankomis kurtuose ir dekoruotose drabužiuose atsispindėjo paslaptingas vabzdžių gyvenimas. Vokiečių Astrid Grosser ir Gerti Heinrich kolekcijoje „Blau“ atsispindėjo ramus jūros gyventojų motyvas. Stebint abi šias kolekcijas norėjosi prieiti ir patyrinėti šias paslaptingas idėjas iš arčiau.

Atsibusti iš artėjančios žiemos miego privertė linksmu slapyvardžiu „Vėdarų dainos“ pasivadinusi Miglė Radžiūnaitė, savo kolekciją „Gezo“ skyrusi treninguočiams. Tuo tarpu vasarą priminė „Parazar“ vardu pasivadinusios Inga Galinytė, Kristina Mikalauskaitė bei Indrė Baršauskaitė, kurios sukūrė lietuviško paplūdimio madą ir pristatė kolekciją „Kizopas“. Ši dizainerių komanda buvo apdovanota už savo fantaziją.

Bene daugiausia plojimų sulaukė kolekcija „Zebra on Acid“, sukurta estės Kristel Kuslapuu. Tai rankomis megztos striukės tiems, kurie mėgsta šilumą ir patogumą. „Ši kolekcija man kaip vaikas. Paskutinės sagos buvo įsiūtos tik ryte ir galiu prisipažinti, kad darbas buvo daromas iki paskutinės minutės, nepaisant to, labai džiaugiuosi rezultatais“, – emocijomis dalinosi dizainerė. Ne gana to, autorei buvo įteiktas papildomas prizas: galimybė dalyvauti Rygos mados savaitgalyje.

Renginys pateikė dar vieną staigmeną – žiūrovus išjudino gyvas grupės „Empty“ pasirodymas.

Renginio kulminacija tapo ilgai lauktas komisijos verdiktas – pavasarį vyksiančiame konkurse „Mados infekcija“ kolekcijas pristatys: lietuvės Milda Čergelytė ir Maria Podpadničenko bei viešnios iš užsienio: estė Kristel Kuslapuu bei vokiečių Astrid Grosser ir Gerti Heinrich duetas.

Po pilnų netikėtumų ir nuoširdžiausių plojimų vertų pasirodymų visi dalyviai persikėlė į „Gorky“ barą, kuriame vyko „Injekcijos“ afterparty. Čia netilo diskusijos apie jaunuosius kūrėjus ir jų kolekcijas, nes ne paslaptis, kad komisijai buvo sunku apsispręsti dėl laimėtojų. Čia tikrai netrūko geros nuotaikos, šaunios muzikos ir, žinoma, geros kompanijos.

Oficialus renginio puslapis: http://www.madosinfekcija.lt/

Nuotraukų autorius: Eimantas G.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt