Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Oskaro Kuršunovo spektaklyje „Miranda“ - aktorių triumfas

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rugsėjo 20 ir 21 dienomis Vilniuje, Ūkio banko teatro arenoje, Oskaro Koršunovo teatras pristatė savo naujojo spektaklio „Miranda" premjerą. Šis spektaklis vasarą buvo statomas Lenkijoje bei Vengrijoje, kur susilaukė ypač gerų atsiliepimų, o spalio mėnesį debiutuos ir Ispanijoje. Jame vaidina Povilas Budrys ir Airida Gintautaitė.

Rugsėjo 20 ir 21 dienomis Vilniuje, Ūkio banko teatro arenoje, Oskaro Koršunovo teatras pristatė savo naujojo spektaklio „Miranda" premjerą. Šis spektaklis vasarą buvo statomas Lenkijoje bei Vengrijoje, kur susilaukė ypač gerų atsiliepimų, o spalio mėnesį debiutuos  ir Ispanijoje. Jame vaidina Povilas Budrys ir Airida Gintautaitė.

Lakonišku pavadinimu spektaklis inscenizuotas pagal Williamo Shakespeare'o „Audrą" ir kitus jo kūrinius. Veiksmas vyksta sovietmečio mažame, vieno kambario bute, kuriame gyvena pagrindinis herojus Prosperas su savo neįgalia dukra Miranda. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų lyg ir viskas paprasta, tačiau charakterizuojant patį Prosperą, darosi aišku, jog jis yra intelektualas, galbūt, menininkas, kuris savo dvasinį gyvenimą bando išsaugoti per knygas. Tai vienintelis būdas, kuriuo save gali galbėti esant tokioje sovietmečio politikos aplinkoje.

Miranda, neįgali mergaitė, kuri neturi motinos, net iš atsiminimų ji blankiai matoma ar įsivaizduojama. Jos tėvas Prosperas ją augina vienas, galima įsivaizduoti, jog ji yra jo paties sukurtas savo sielos atspindys. Tuo juos sieja neatskiriamas ryšys bei toliau rutuliojami psichologiškai ir dvasiškai sudėtingi santykiai ir sutacijos.

Režisierius O. Kuršunovas, kaip visada nebijantis rizikos, ėmėsi šio spektaklio įgyvendinimu ir iš spektaklio matyti, jog idėja pagauta ir tiksliai įgyvendinta puikių aktorių pagalba. Juos atliko P. Budrys ir A. Gintautaitė. Abu rodė aukščiausio profesionalumo vaidybą, kuri tikrai turėjo įtikinti žiūrovą, nes tokie jautrūs ir psichologiškai įtempti personažai, kaip šiame spektaklyje, dažnai būna sunkiai atskleidžiami. Puikiai susiderinta ir su dailininko Dainiaus Liškevičiaus tikslia scenografija bei kompozitoriaus Antano Jasenkos muzika.

Komentarai
Temos Teatras
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt