Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulinio garso muzikantę sužavėjo Lietuva

Mayumi Kanagawa
Mayumi Kanagawa
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Praėjusiais metais Vilniuje viešėjusi ir maloniai jaunos klausytojų publikos nustebinta japonų kilmės smuikininkė Mayumi Kanagawa dar kartą atvyksta į Lietuvą. Dvidešimtmetė...

Praėjusiais metais Vilniuje viešėjusi ir maloniai jaunos klausytojų publikos nustebinta japonų kilmės smuikininkė Mayumi Kanagawa dar kartą atvyksta į Lietuvą. Dvidešimtmetė smuikininkė tikisi, jog jai bei Modesto Pitrėno diriguojamam Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui (LNSO) pavyks pavergti filharmonijos svečių širdis ir padovanoti romantiškos nuotaikos vakarą.

„Kai pastarąjį kartą buvau Lietuvoje, likau nustebinta ne tik sniego bei kaustančio šalčio, bet ir Lietuvos publikos – tai išsilavinę, klasikinę muziką vertinantys žmonės, – teigia Mayumi Kanagawa. – Labiausiai sužavėjo tai, kad koncerte pastebėjau daugybę jaunų žmonių, kuriems buvo įdomu. Šį kartą taip pat stengsiuosi sužavėti publiką, tačiau šiek tiek nerimauju, kadangi pirmą kartą savo gyvenime grosiu drauge su orkestru.“ Iki šiol jaunoji atlikėja grieždavo viena arba drauge su keliais muzikantais, todėl pasirodymas Vilniuje jai bus tikras iššūkis.

Pianiną bei altą išbandžiusi M. Kanagawa savo sielos draugu nedvejodama pasirinko smuiką. Tiesa, smuikininkė prisipažįsta, jog instrumento pasirinkimas prilygsta partnerio paieškoms – svarbiausia surasti tokį, kuris geriausiai atspindėtų muzikanto asmenybę, charakterį, juo būtų gera groti. Smuikas atlikėjai jau padėjo iškovoti nemažai apdovanojimų – praėjusiais metais M. Kanagawa tapo tarptautinio J. Heifetzo smuikininkų konkurso, vykusio Vilniuje, nugalėtoja.

Viename romantiškiausių koncertų M. Kanagawa scenoje susitiks su M. Pitrėno diriguojamu LNSO ir atliks jausmingąjį Maxo Brucho Pirmąjį koncertą smuikui ir orkestrui, Jeano Sibeliaus Antrąją simfoniją bei Roberto Schumanno operos „Genoveva“ uvertiūrą, kurioje muzikos kalba pasakojama XIV a. Prancūzijos legenda apie grafo Zygfrido žmoną, nekaltąją Genovevą, piktas Golo ir tarnaitės Margaretos rezgamas pinkles bei laimingą atomazgą.

Mayumi Kanagawos bei Modesto Pitrėno diriguojamo LNSO koncertas vyks balandžio 26 d., 19:00 val., Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Mayumi Kanagawa
Mayumi Kanagawa
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt