Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis 2010“ nominantai

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šių metų tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“ Vilniuje baigėsi, tad džiaugiamės proga pristatyti „kiečiausius riešutėlius“.

Šių metų tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“ Vilniuje baigėsi, tad džiaugiamės proga pristatyti „kiečiausius riešutėlius“. Festivalio konkursinėje programoje filmų dalyvavo išties nemažai, todėl ir išrinkti pačius geriausius iš gausybės gerų filmų žiuri nariams buvo nelengva užduotis. Kadangi festivalis yra tarptautinis, į konkursą pateko ir filmai iš tolimų šalių, tokių kaip Australija, Japonija ar Argentina. O tarp pačių geriausiųjų dominuoja Prancūzijos, Rusijos bei Lietuvos menininkų sukurti filmai.

Kas nespėjo apsilankyti filmų seansuose, dar turi galimybę tai padaryti, kadangi festivalis persikelia į Šiaulius (iki lapkričio 14 d.), o vėliau ir į Klaipėdą (lapkričio 20–21 d.).

Apdovanojimai

1. Tarptautinis Grand Prix

TECLOPOLIS (Režisierius: Javier Mrad, Argentina)

2. Lietuviškas Grand Prix

BROLIS BEBE / BROTHER BEBE (Režisierė: Rasa Jonikaitė, Lietuva)

3. Geriausias debiutas

TAŠKAI / PIXELS (Režisierius: Patrick Jean, Prancūzija)

4. Geriausias eksperimentinis filmas

TYLUS / MUTO (Režisierius: Blu, Italija)

5. Geriausias filmas vaikams

PAUKŠTELIŲ ABC / LITTLE BIRDS ABC (Režisierius: Diek Grobler, Pietų Afrika)

6. Geriausias studentų filmas

APSIRENGTI / GETTING DRESSED (Režisierė: Aico Kitamura, Japonija)

7. Geriausias vaizdo klipas

PO LIETAUS / AFTER THE RAIN (Režisierius: Francois Vogel, Prancūzija)

8. Geriausias LIETUVIŠKAS studentų filmas

GIESMIŲ GIESMĖ / SONG OF SONGS (Režisierė: Urtė Budinaitė, Lietuva)

9. Geriausias filmas SUAUGUSIEMS

TV MEILĖ / A LOVE OF TV'S (Režisierius: Denis Walgenwitz, Prancūzija)

10. „ANOBA“ nominacija

GIESMIŲ GIESMĖ / SONG OF SONGS (Režisierė: Urtė Budinaitė, Lietuva)

Diplomai

1. Už originalų požiūrį

POŽIŪRIAI / POINTS OF VIEW (Režisierė: Jessica Cheeseman, Vokietija)

2. Už jautrią šeimos istoriją

TILTAS / BRIDGE (Režisierė: Dina Velikovskaya, Rusija)

3. Už originalią idėją

BENIGNI (Režisieriai: Pinja Partanen, Jasmiini Ottelin, Elli Vuorinen, Suomija)

4. Už folkloro panaudojimą

KARPINIAI / PAPER CUTTING (Režisierius: Mikhail Tumelya, Baltarusija)

5. Už vaizdo kultūrą

VAKARYKŠTIS LIETUS / LAST NIGHT‘S RAIN (Režisierius: Valentin Olshvang, Rusija)

6. Už poetinę nuotaiką

KELIONĖ PRIE JŪROS / A TRIP TO THE SEASIDE (Režisierė: Nina Bisyarina, Rusija)

7. Už komiksų stilių

PIRMYN ALONSO! / ALLONS-Y! ALONZO! (Režisierius: Camille Moulin-Dupre, Prancūzija)

8. Už fantazijos polėkį

SINCHRONIZACIJA / SYNCHRONISATION (Režisierius: Rimas Sakalauskas, Lietuva)

9. Už idėjos perteikimą

TIULIS / THE TULLE CURTAIN (Režisieriai: Darius Jaruševičius, Inna Šilina, Lietuva)

10. Už netikėtą požiūrį į Lietuvos istoriją

LIETUVIŲ VARDAS / LITHUANIAN NAME (Režisierė: Nijolė Valadkevičiūtė, Lietuva)

Žiuri:

Marina Kurchevskaya (Rusija)

Hardi Volmer (Estija)

Vladimir Leschiov (Latvija)

Skirmantas Valiulis (Lietuva)

Artūras Bukauskas (Lietuva)

Apdovanojimai vaikų sukurtiems filmams

1. DIDYSIS PRIZAS UŽ PROFESIONALUMĄ, ANIMACIJOS ORIGINALUMĄ

TIGRAS / TIGER (Autoriai: Autorių grupė; Vadovė: Gabrielė Baltrušaitytė; Lietuva)

2. UŽ ISTORINĖS TEMOS ORIGINALŲ ATSKLEIDIMĄ ANIMACIJOJE

BALTIJA JUNGIA / THE BALTIC UNITES (Autoriai: Autorių grupė; Vadovai: Valentas Aškinis, Jūratė Leikaitė-Aškinienė, Ilja Bereznickas, Lietuva)

3. UŽ ORIGINALIUS PERSONAŽUS, LINKSMĄ ANIMACIJĄ

PASAKŲ KARUSELĖ / FAIRY-TALES' CAROUSEL (Autoriai : Autorių grupė; Vadovai: Valentas Aškinis, Jūratė Leikaitė-Aškinienė, Gabrielė Baltrušaitytė; Lietuva)

4. UŽ ĮSPŪDINGĄ IŠRAIŠKĄ

PELYTĖS TROŠKIMAS / A WISH OF LITTLE MOUSE (Autorė: Urtė Bacevičiūtė; Vadovė: Gabrielė Baltrušaitytė; Lietuva)

5. UŽ ĮDOMIĄ ISTORIJĄ

BE RYŠIO / disconnected (Autoriai: Balys Navickas, Milda Petronytė, Lukas D.; Vadovė: Gabrielė Baltrušaitytė; Lietuva)

Žiuri:

Ramona Bujutė (Lietuva)

Erika Novickaja (Lietuva)

Eligija Volodkevičiūtė (Lietuva)

Meinardas Valkevičius (Lietuva)

Zenonas Tarakevičius (Lietuva)

Juozas Sakalauskas (Lietuva)

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt