Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus knygų mugė: Ryčio Zemkausko „Pasivaikščiojimai“

Nuotr. aut. Irmantas Gelūnas/Vilniaus knygų mugė 2014
Nuotr. aut. Irmantas Gelūnas/Vilniaus knygų mugė 2014
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vasario 20 – 23 dienomis 15-oji Vilniaus knygų mugė su šūkiu „Laiko patikrintos knygos“ pasitinka knygos ir spausdinto žodžio mylėtojus. Šių metų mugė savo dėmesį nukreipė ir jį...

Vasario 20 – 23 dienomis 15-oji Vilniaus knygų mugė su šūkiu „Laiko patikrintos knygos“ pasitinka knygos ir spausdinto žodžio mylėtojus. Šių metų mugė savo dėmesį nukreipė ir jį dedikavo klasikinei literatūrai, o ypač lietuvių klasikui Kristijonui Donelaičiui bei jo kūriniui „Metai“.

Vilniečiams ir miesto svečiams suteikta patogesnė susisiekimo galimybė, norint atvykti į „Litexpo“ rūmus – nuo Katedros aikštės kas pusvalandį mugės lankytojus vežioja šiai progai skirti autobusai. Iš dalies patogu, tačiau nesitikėkite, kad autobuso viduje bus daug vietos, deja, didelė tikimybė, jog teks tvirtai įsikibus į turėklus siūbuoti su kitais keleiviais, besiplanuojančiais kokias knygas pirkti bei apsilankyti renginiuose.

Kaip ir kiekvienais metais tikėtina, jog eilės bus neišvengiama knygų mugės dalis, todėl internetiniai bilietai tikrai sutaupytų tiek laiko stovint prie bilietų kasų, tiek energijos vaikštant pačios mugės viduje. Ilgasis penktadienis virto ilgųjų eilių išbandymu ir skaitytojams, ir knygų autoriams.  Šviežiai pasirodžiusi Kristinos Sabaliauskaitės trečioji „Silva rerum“ knygos dalis susilaukė ypač didelio antšlago, o pati rašytoja per laisvos minutės pauzę masažuodavo savo riešą nuo nesibaigiančių autografų dalybų.

Žinoma, knygų mugė nesibaigia tik sąlyginai pigesnių knygų pardavimu ir jų reklamavimu, kiekvieną valandą vyksta pokalbiai su rašytojais ir mylimais autoriais tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Naujų ar neseniai dar kartą perleistų knygų pristatymai sukviečia smalsius skaitytojas į auditorijas. Vienas iš gausiausiai lankytojus pritraukiusių buvo Ryčio Zemkausko TV laidos „Pasivaikščiojimai“ bei tuo pačiu pavadinimu knygos pristatymas.

Jame dalyvavo ir knygos „herojai“: istorikas Egidijus Aleksandravičius, dramaturgas Marius Ivaškevičius, dainininkė Jurga Šeduikytė-Bareikienė, teatro režisierius Oskaras Koršunovas ir filosofas Kristupas Sabolius. Kiekvienas savaip pristatė savo „vaikščiojimo“ suvokimą ir prasmę, o J. Šeduikytė pripažino, kad vaikščioti jai net nepatinka, todėl pokalbyje su R. Zemkausku plaukiojo valtyje. Pats knygos autorius atsakydamas į auditorijos klausimą „Kokia prasmė man pirkti šią knygą, jei mačiau visas laidas?“- „Visiškai jokios, šios knygos tikslas – visiems mums susitikti, jau viskas įvyko, o knyga tėra ženklas lyg atminimo diplomas...“, tačiau televizoriaus nežiūrintiems klausytojams, ši knyga jiems kaip alternatyva bei geriausias pasirinkimas.

Vilniaus knygų mugė dar ir daugiau siūlo artimesnių susitikimų su knyga ir jos rašytojais, pradedant nuo poetų, eseistų, iki istorikų, politikų ar kitų intelektualų arba susitikimą su bendraminčiais ir to paties bendro žodžio mylėtojais. Ši mugė dar toliau tęsis visą šį šeštadienį ir sekmadienį.

Komentarai
Temos Mugė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt