Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Vilnius Mama Jazz“: kas laukia šiemet

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Po savaitės Vilniuje prasideda 9-asis tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius Mama Jazz“. Šia proga viešbučio „Holliday Inn“ konferencijų salėje surengta festivalio spaudos konferencija.

Po savaitės Vilniuje prasideda 9-asis tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius Mama Jazz“. Šia proga viešbučio „Holliday Inn“ konferencijų salėje surengta festivalio spaudos konferencija. Jos metu žurnalistai supažindinti su grupėmis ir atlikėjais dalyvausiančiais šiųmetiniame festivalyje, o jų išties gausu.

Rusų dramos teatre, klube „Tamsta“ bei „Holliday Inn“ vyksiantis džiazo festivalis tikrai nenuvils. Publikos sprendimui per penkias festivalio dienas bus pateikta dešimt projektų bei penki naktiniai koncertai ir jam session.

Konferencijos metu netrūko klausimų apie naujokus „Jing'a'ling“ (Lietuva), užsienio scenos pažibas, tituluojamus, kaip šiuolaikinė Niujorko grietinėlė – Gerald Clayton bei Robert Glasper (JAV). Apie juos buvo kalbama ypač plačiai. Žinoma, būtina paminėti ir Dave Samuels – Nikolai Panov alliance (JAV), norvegų atlikėją Eivind Aarset bei eilę profesionalų iš Lietuvos.

Festivalio ikona ir Mama tituluojama organizatorė Judita Bartoševičienė pasidžiaugė itin didele privačių rėmėjų pagalba. Pasak jos, festivalio biudžetas dar iki šiol nėra iki galo sustyguotas, tačiau festivalis be abejonės įvyks aukščiausiu lygiu. Šįkart festivalį nuskriaudė Kultūros ministerija, skirdama tik 10 tūkst. litų, tačiau Vilniaus miesto savivaldybė padėjo kaip tik galėjo ir festivaliui skyrė kur kas solidesnę sumą. Nors Judita juokais minėjo, kad festivalis įvyktų ir turint 10 tūkst., mat bėgant metams ir kaupiantis patirčiai galima bemaž viskas. Organizatoriai be galo dėkingi visiems. Šiais metais ypač gerai sekėsi susitarti ir su atlikėjais, todėl didesnių problemų nekilo. Festivalio organizaciniai klausimai išspręsti, belieka tik laukti puikių koncertų.

Šiais metais nepamiršti ir arčiausiai prie šios muzikos prisilietę žmonės – „Lietuvos muzikos ir teatro akademijos“ džiazo katedros studentai. Pasak katedros docento Artūro Anušausko, Juditos (Mamos) dėka šiems studentams festivalio koncertai nemokami. Kiekvienas iš jų turi galimybę pamatyti savo ateitį iš arti. Festivalio metu „Muzikos ir teatro akademijoje“ vyks kūrybinės dirbtuvės. Pagirti ir nepakartojamieji savanoriai, padedantys organizuoti festivalį. Jiems ypač dėkinga „Mama Jazz“ tituluojama Judita Bartoševičienė.

Festivalio metu skambėsiantis džiazas toli gražu nebus vienkryptis. Girdėsime ir klasikinių atlikėjų ir eksperimentatorių, naudojančių elektroniką. „Vilnius Mama Jazz“ organizatoriai siūlo plačią muzikos paletę. Nors pasaulyje jau spėjusių pagarsėti atlikėjų Lietuvos publika dar nėra plačiai girdėjusi, tačiau „klausydamiesi šių muzikantų patys juos atrasime ir, žinoma, pamėgsime“, – kalbėjo renginio organizatoriai.

Festivalis „Mama Jazz“ kuria savo istoriją, tuo pačiu ir miesto istoriją. Kitų metų planuose 10-asis, jubiliejinis festivalis, tačiau jis jokiu būdu neužgožia muzikiniu įvairumu suskambėsiančio šių metų festivalio.

Akimirkos iš konferencijos ir organizatorių foto:

Komentarai
Šioje istorijoje „Vilnius Mama Jazz“, Mama
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt