Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Zambija – nešlifuotas Afrikos deimantas (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį „Šarūno“ vešbutyje esančiame sporto bare „ Star & Legends“ įvyko „Kelionė į Zambiją“ filmo peržiūra. Į šį renginį atvyko Audrė Kudabienė, kuri dalijosi įspūdžiais apie Zambijos gyvenimo ypatumus.

Zambija yra 38 pagal dydį pasaulio valstybė (752618 km²). Sostinė jos yra Lusaka (1,2 mln. gyv. 2010 m.). Kiti didesni miestai: Ndola, Kitvė. Aukščiausias taškas 2301 metrai (Mafingos kalnas), o žemiausia vieta prie Zambezės upės (329 metrai). Didžioji dalis gyventojų, apie 85 %, dirba žemės ūkio srityje. Zambijos BVP (perkamosios galios paritetas), 2010 metų duomenimis, yra 19,1 milijardai USD, tuo tarpu Lietuvoje apie 59,82., o BVP – tenkantis vienam gyventojui – VVP: 1 500 USD (Lietuvoje - $18 279). Išvada: Skurdas (68%), badas, ligos, nedarbas (50%).

Dauguma žmonių galvoja: „Man gerai, o kaip kitiem nesvarbu“ arba „ Po manęs nors ir tvanas“, tačiau laidos „Prieš srovę“ kūrybinė grupė ir Andrius Mamontovas galvoja kitaip. Jie leidosi į dvylikos dienų „atostogas“ Zambijoje, kurių metu gimė pilnametražis dokumentinis filmas, atskleidžiantis šio krašto vaikų gyvenimo tikrovę. Vis dėlto ne visi sotieji neužjaučia alkano.

Trečiadienį „Šarūno“ vešbutyje esančiame sporto bare „ Star & Legends“ įvyko „Kelionė į Zambiją“ filmo peržiūra. Į šį renginį atvyko Audrė Kudabienė, kuri dalijosi įspūdžiais apie Zambijos gyvenimo ypatumus. Pasirodo, šioje šalyje sergančiuosius gydo dažniausiai ne daktarai, o šamanai, kurie vaikus gydo nuo ligų naudodami žiurkes, gydoma keistais ir nesuprantamais metodais. Deja, tai nepadeda gelbėti žmonių gyvybių. Taip pat A.Kudabienė dalijosi prisiminimais, kad, pasiekus atokesnius kaimelius, vietiniai stebėjosi, nes pirmą kartą savo gyvenime matė baltuosius. Šiame krašte normalu eiti į mokyklą 10 ar 15 km., o prieš tai dar eiti nemažą astumą iki šulinio, kad galėtum nusiprausti prieš mokyklą, juk vandentiekio nėra. Pusryčiai, pietūs ir vakarienė vienodi kukurūzų košė.

Šio filmo metu, buvo galima aukoti Zambijos gyventojams, kuriems net dviratis palengvintų gyvenimą. Mat, susirgus vaikui, norint gauti vaistų reikia keliauti pėsčiomis 10-15 km., o kartais ir daugiau. Šiuo atveju, dviratis gali padėti gelbėti gyvybes. Džiugu, kad bare, kuriame vyko premjera, buvo galima matyti, ne vieną asmenį, kurie prisidėjo aukodami, kad Zambijos gyventojams gyvenimas būtų saldesnis.

Prieš pasibaigiant filmui, A.Kudabienė buvo pasveikinta praėjusio gimtadienio proga nuo TV3 komandos. Ilgiausių metų dainavo ne tik „TV3“ komanda, bet ir žurnalistai.

Komentarai
Temos Zambija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt