Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„1 valanda Lietuvai“ – geram darbui atlikti užtenka ir vienos valandos

"1 valanda Lietuvai" sumanytojas Aivaras Daukantas ir asociacijos "Novi homines" vadovė Ieva Jasaitytė
"1 valanda Lietuvai" sumanytojas Aivaras Daukantas ir asociacijos "Novi homines" vadovė Ieva Jasaitytė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Projekto „1 valanda Lietuvai“, švenčiančio trijų metų sukaktį, įkūrėjas teisininkas Aivaras Daukantas pats kiekvieną savaitę skiria vieną valandą Kauno mokyklų moksleiviams...

Projekto „1 valanda Lietuvai“, švenčiančio trijų metų sukaktį, įkūrėjas teisininkas Aivaras Daukantas pats kiekvieną savaitę skiria vieną valandą Kauno mokyklų moksleiviams vesdamas paskaitas apie asmens duomenų apsaugą. Ir tai tik vienas iš būdų, kaip galima prisidėti kiekvienam projekto savanoriui. Sėkmingai gyvuojantis projektas „1 valanda Lietuvai“  skirtas suburti iniciatyvius, pilietiškus asmenis, siekiančius prisidėti savo patirtimi prie bendros gerovės kūrimo. Bet kuris Lietuvoje gyvenantis žmogus gali skirti nors vieną valandą per dieną, per savaitę, per mėnesį ar per metus savo laiko geram, visuomenei naudingam darbui atlikti. Šiai dienai tris metus gyvuojanti iniciatyva pritraukia vis daugiau verslo įmonių ir aktyvių piliečių. Apie tai kalbiname Aivarą.

- Aivarai, esate vienas iš projekto „1 valanda Lietuvai“ įkūrėjų. Kaip kilo idėja suburti įvairių profesijų asmenis, kurie skiria bent vieną valandą gerų darbų įgyvendinimui?

Visada stengiausi savo laiką panaudoti kuo efektyviau, man pačiam nesvetima neatlygintina veikla, todėl turėdamas šiek tiek laiko neatlygintinai rengdavau įstatymo projektus ir dalyvaudavau įvairiuose projektuose. Sveikinu visas ne pelno siekiančias veiklas, tačiau pastebėjau, kad dalyvaudamas jose nepanaudoju to, ką moku geriausiai – savo teisinių žinių.

Laikui bėgant, sutikau daugiau įvairių specialybių iniciatyvių žmonių, kurie taip pat norėjo prisidėti prie neatlygintinos veiklos projektų. Todėl man kilo mintis, kad reiktų suburti savo srities specialistus ir padėti jiems įsilieti į tokias veiklas, kur jie galėtų pritaikyti savo profesines žinias. Juk geriausias ir greičiausias rezultatas yra pasiekiamas tada, kai darai tą, ką moki geriausiai.

- Kokie yra jau įgyvendinti „1 valanda Lietuvai“ projektai?

Šių metų kovo mėnesį buvo surengtas konkursas „Nerūkymo diena“, kurio tikslas – skatinti kūrybišką moksleivių mąstymą kovoje su rūkymu. Jo metu daugiau nei 900 moksleivių iš visos Lietuvos siuntė piešinius, rašinius bei video filmus apie rūkymo žalą.

Taip pat šiais metais įvykdėme projektą „Karjeros laiptų beieškant“, kurio metu buvo vedamos paskaitos, seminarai, individualios konsultacijos karjeros tema. Buvo surengta konferencija Vilniaus universiteto matematikos ir informatikos fakultete, taip pat buvo paskelbtas konkursas, kurio laimėtojui buvo padovanota nemokama asmeninė konsultacija.

Projekto „1 valanda Lietuvai“ metu nuolat teikiame nemokamas pirmines teisines konsultacijas darbo teisės, asmens duomenų apsaugos, šeimos teisės ir kitais teisiniais klausimais.

Šiuo metu aš mokiniams skaitau paskaitas asmens duomenų apsaugos tema, kurių metu pristatau aktualiausias bylas, pasakoju, kaip reikia saugoti savo duomenis virtualioje erdvėje ir realybėje bei ką daryti, kai asmens teisė į privatumą yra pažeista.

Taigi įgyvendintų projektų yra nemažai, o žadamų įgyvendinti ateityje – dar daugiau.

- Kokie projekto ateities planai, vizijos?

2014 m. kovo 31 d. Asociacija „Novi Homines“ pasirašė  sutartį su Kauno tardymo izoliatoriumi, bendradarbiausime įgyvendinant projektus, susijusius su Kauno tardymo izoliatoriaus suimtųjų ir nuteistųjų socialine reabilitacija, įtraukimu į visuomeninę veiklą, suimtųjų ir nuteistųjų užimtumu, naujų darbo įgūdžių formavimu, gyvenimo sąlygų gerinimu, Kauno tardymo izoliatoriaus darbuotojų švietimu.

Taip pat Vilniuje organizuojame nemokamą jaunųjų programuotojų vasaros stovyklą 5 – 12 klasių mokiniams. Stovyklos metu vaikai semsis žinių iš profesionalių programuotojų bei informacinių technologijų studentų, išmoks programavimo, žaidimų kūrimo bei grafikos dizaino pagrindų.
Turime daug įvairių planų ir idėjų, kurių įgyvendinimui nuolat ieškome savanorių. Kiekvienas žmogus, kuris turi bent valandą laiko savo darbotvarkėje, gali prisidėti prie projekto „1 valanda Lietuvai“ ir  kartu kurti gražesnę Lietuvą!

 

Straipsnį parengė Sandra Stankaitytė, skyrusi „1 valandą Lietuvai“.

Projektą administruoja asociacija „Novi homines“.

Fotografė Mingailė Greičiūtė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt