Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A. Adamkienės fondas, LRT ir leidykla „Nieko rimto“ tęsia paramos akciją bibliotekoms

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Sušilsi pats, sušildysi ir juos!" - iniciatyvai šildyti vaikus knygomis ir vėl susivienijo Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondas, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija ir leidykla „Nieko rimto".

„Sušilsi pats, sušildysi ir juos!" - iniciatyvai šildyti vaikus knygomis ir vėl susivienijo Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondas, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija ir leidykla „Nieko rimto".

Iki Šv. Kalėdų truksiančio projekto organizatorius subūrė tas pats požiūris į socialinę atsakomybę, paramą ir skaitymą, kaip vertybę, kuri labai svarbi augančiam vaikui. Provincijų mokyklų ir globos namų bibliotekų mažieji skaitytojai, kurių ir taip nelepina įvairūs užimtumo pasiūlymai, dažnai neturi galimybės nemokamai skaityti naujos ir kokybiškos vaikų literatūros. Nors bibliotekų reforma, sumažinusi jų finansavimą, įvyko prieš kelis metus, situacija nesikeičia ir šiandien. Naujos vaikiškos knygos iki provincijos tiesiog dažnai neatkeliauja. „Manome, kad tai ydinga praktika, kurią galime pakeisti" - teigia leidyklos „Nieko rimto" direktorius Arvydas Vereckis.

Pernai įvykusios labdaros akcijos dėka, S. Kozlovo knygos „Ežiukas rūke" surinktų lėšų dėka buvo gerokai praturtinti bibliotekų fondai. Tad pagrindinis kalėdinio projekto tikslas nesikeičia ir šiemet - Lietuvos provincijoje gyvenantiems vaikams suteikti galimybę skaityti naujausią kokybišką literatūrą. Kaip teigia A. Adamkienės labdaros ir paramos fondo projektų vadovas Tadas Bojarskas, fondui yra reikšminga kiekviena parama. Ji plečia galimybių ribas ir parodo žmonių neabejingumą ir jautrumą egzistuojančioms problemoms. Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondas jau daugiau nei dešimtmetį globoja Lietuvos provincijos mokyklas, bibliotekas, rūpinasi, kad kaimo vaikai turėtų lygiavertes galimybes su miesto vaikais siekti mokslo, ugdyti savo talentus. Taip pat vykdo socialinius ir kultūrinius projektus vaikų globos namų auklėtiniams.

Šiais metais labdaros projekte pristatoma ypatingas Keneto Greihemo (Kenneth Grahame) knygos „Vėjas gluosniuose" leidimas. Šią knygą puošia specialiai šimtmečiui sukurtos garsaus australų dailininko Roberto Ingpeno (Robert Ingpen) iliustracijos. Kai daugiau nei prieš 100 metų knyga buvo išspausdinta pirmą kartą, herojų istorijos pavergė tiek mažų, tiek didelių skaitytojų dėmesį. Tai nuostabiai jauki istorija, kviečianti į savo pasaulį visą šeimą. Čia didelė draugystė telpa mažoje valtelėje, o guvios širdys atviros nuotykiams. Ši knyga - tai ištisas vertybių rinkinys. Vertybių, kuriomis gyvena ir tiki visi, dalyvaujantys šiame projekte.

Kartais tam, kad įvyktų stebuklas, reikia labai nedaug. Kiekvienas, kuris kalėdiniu laikotarpiu įsigys knygą prisijungs prie projekto ir parems Almos Adamkienės fondo veiklą. Dalis surinktų lėšų virs knygomis, kurios papildys kaimo mokyklų ir vaikų globos namų bibliotekėlių lentynas.

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, aktyviai dalyvaudama Skaitymo skatinimo programose, ir šiemet tapo šio labdaros projekto pagrindiniu informaciniu partneriu ir draugu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt