Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apie žmogaus gyvenimo veiksnius

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Žvelgimas į visuomenę – neišvengiamas. Žmogus privalo komunikuoti, nes kitaip asmuo susinaikintų.

Žvelgimas į visuomenę – neišvengiamas. Žmogus privalo komunikuoti, nes kitaip asmuo susinaikintų. Jeigu kalbėtume apie vienuolius, ar imtų kas šį teiginį sieti su asketinio gyvenimo propaguotojais, kaip atsparą galiu pridėti, kad atsiskyręs asmuo savyje išgyvena dvasinius potyrius, kurios eigai vadovauja materinio komunikavimo su aplinka rezultatas. O tai gali suteikti amžinybės formulę, kurią krikščioniai vadina Rojumi ir Pragaru, o ten – panėrimas į palaimą arba į kančią. Dar kitaip, asketas, turėdamas protėvių atneštus genus, bei savo sąlytį su aplinka, atsiduoda nežinomybei, kovodamas su tam tikrais, savyje iškviestais demonais.

Bet grįžkime prie žvilgsnio į visuomenę.

Komunikuodami mes sėjame aplink save informaciją. Tarsi vibracinėmis bangomis imponuojame kiekvienam ateinančiam judesiui. Pasisveikinimas, šypsena, pykčio emocijos ir visa kita asmuo perteikia nuolatos. Tai neišvengiamas judėjimas pirmyn. Asmuo tobulėja. Vienokiu ar kitokiu būdu. Mes gyvename technologijų pasaulyje. Viskas racionalu. Mokslas racionalus. Tikėjimas racionalus. Ir, tegu neįsižeidžia tikintieji, nes taip racionaliau diduomenėje, mokslas įrodo tikėjimo realumą, bei veiksnumą. Kai mokslas nepajėgia užpildyti visatos, į mus įsiliejanti abejonės banga priveda prie tam tikrų potyrių, kuriuos galima įvardyti maginiu rakursu.

Daugelis tiki, kad yra ateivių, daugelis įsitikinę, kad juos yra matę. Yra tikinčių ir su jais bendravusių. Daugelis tiki velniais, yra jų matę ar pabuvę dviese viename kūne kartu su jais. Daugelis tiki horoskopais, magija, burtais. Daugelis išbandė okultizmą, ezoterizmą ar taro kortas.

Kiekvienas tikintis atlieka tam tikrus burtus Kūčių vakare, paruošia apeiginį „altorių" dvylikos patiekalų pavidalu. „tikintieji" traukia šiaudus, eina klausyti gyvulių kalbėjimo, stebi veidrodžius ir panašiai. Papročiai ir archetipai.

Mes nenustembame išgirdę pranašystes – juk Nostradamas viską išpranašavo beveik prieš 500 metų! Bent kiek iš arčiau pažvelgę į Nostradamą, pamatytume, kad tai – matematikos, astronomijos, medicinos, literatūros, alchemijos mišinys. Tai leidžia suprasti, kad ryšys yra visur ir mokslas yra visur. Gilinantis į okultizmą, matytume, kad tai astronomija, energiniai srautai, dvasinės terpės ir juose besiveisiantys padarai.

Magija. Senasis Testamentas prieš 5 tūkstančius metų pasmerkė magiją ir ja užsiiminėjančius žmones. Begalės katalikų, toje pačioje Italijoje, reguliariai lankosi pas būrėjus. Magija – racionalus dalykas, egzistuojantis technologijų amžiuje. Gyvenimą veikia begalės faktorių ir tai įneša mūsų mąstymui judėjimo kryptį. Mes nuo jų priklausomi ir niekam nepavyksta jų išvengti, net ir mirus. Šamanai įrodo transcendentinius skrydžius, būrėjai – likimo vingius, magija – likimo keitimo kryptis.

Magija traukia žmogų. Horoskopai keičia asmens fiksacinį požiūrį į būsimą dieną. Ir ji veikia, galų gale, ji pradeda nurodinėti, kaip gyventi šią dieną. Magijoje visuomet taip pat. Galų gale ji įtrauks ir žmogus iš jos neišlįs. Žmogų traukia paslaptys. Bet labiausiai žmogų traukia troškimas sau. Garbės siekis, įtakos siekis, savo malonumų patenkinimo siekis. Magija tai gali pasiūlyti. Kadangi magijos principus pateisina mokslas, galime pasiduoti jos ieškojimui.

Nors apie pavojingumą rodo Katalikiškoji istorija, Raštai, inkvizicijos, nelaimės, magija funkcionuoja visu pajėgumu. Milžinišku. Vengdami krikščioniškų nurodymų, apeidami nurodytas Tiesas, eidami toliau magijos link, išgirstame patarimus –  nebūti savanaudišku, būti išsivadavusiu nuo kūniškų troškimų, galų gale, nesiekti naudos kenkiant kitiems.

Ar susidomėjimas veda toliau?

Suvokiame, kad žmogus – tai materija ir dvasia. Suprantame, kad tai fizinis kūnas ir neapčiuopiama substancija. Bandome tikėti, kad tarp materinio ir dvasinio yra astralinis kūnas. Ar dvasia ir siela tai tas pats?

Nebandysiu perteikti principų. Gyvenime svarbu neapsigauti, kas yra tikra, kas žmogui iš tiesų reikalinga. Dvasinė įtaka, kuri priimama komunikuojant su aplinka, būtina pasverti savo sau iškeltais stereotipais. Kuo jie konservatyvesni, tuo žmonės, vienaip ar kitaip, tampa laimingesni. Gyvenimas racionalus, įtaka neišvengiama, laisva valia leidžia priimti tai ar atmesti.

Visur vibracija, visur teigiami ir neigiami poliai ir, galų gale, nuo mūsų pačių priklauso, koks šis pasaulis bus ir kokie jame būsime mes patys. Taigi, gyvenkime protingai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt