Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atradimas, pakeitęs dabartį: mikroschema

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Moksliniams tyrimams įrodant, kokios technologijos labiausiai pakeitė gyvenimą, buvo išrinkta, kad tai yra mikroschema, internetas ir kompiuteris. Bet, mano nuomone, labiausiai pakeitė mikroschema. Be jos nebūtų nei interneto, nei kompiuterio. Jei nebūtų buvusi išrasta moksroschema prieš penkiasdešimt dvejus metus, tai mūsų kompiuteris atrodytų penkiolikos namo aukštų dydžio dėžė, kurioje sudėta penkiasdešimt milijonų lempų.

Moksliniams tyrimams įrodant, kokios technologijos labiausiai pakeitė gyvenimą, buvo išrinkta, kad tai yra mikroschema, internetas ir kompiuteris. Bet, mano nuomone, labiausiai pakeitė mikroschema. Be  jos nebūtų nei interneto, nei kompiuterio. Jei nebūtų buvusi išrasta moksroschema prieš penkiasdešimt dvejus metus, tai mūsų kompiuteris atrodytų penkiolikos namo aukštų dydžio dėžė, kurioje sudėta penkiasdešimt milijonų lempų.

Elektronikos amžius prasidėjo 1904 metais, Ambrose Flemingui išradus elektroninę lempą – vakuuminį diodą. Po trejų metų du de Forestas jį patobulino – įstatė dar vieną elektrodą, leidusį valdyti lempa tekančią srovę. Taip gimė triodas, pradėjęs elektronikos revoliuciją.

1946 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose pradėjo veikti pirmas kompiuteris „Eniac“ kuriame buvo panaudota 18000 lempų, 70000 rezistorių, 10000 kondensatorių, 7500 rėlių – iš viso 75000 detalių. Mašina užėmė 150 kv. metrų plotą. Po metų „Bell“ laboratorijoje buvo padarytas atradimas: tarp dviejų skirtingomis priemaišomis užterštų silicio gabalų, įjungus lempą, atsirado elektros įtampa. Taip prasidėjo puslaidininkinių prietaisų era, o 1948 metais buvo pagamintas pirmasis puslaidininkinis tranzistorius.

1958 metais buvo pagaminta pirmoji elektroninė skaičiavimo mašina, kurioje elektroninės lempos buvo pakeistos tranzistoriais. Tuomet vienas populiariausių kompiuterių kainavo 4,5 milijonų dolerių. 1959m. Robertas Noisas išrado būdą, kaip vienoje puslaidininkėje plokštėje pagaminti ir sujungti keletą tranzistorių. Tokios schemos buvo pavadintos integralinėmis. Tai buvo mikroschemų eros pradžia.

1971 metais firma „Intel“ sukūrė pirmą mikroprocesorių, kuris leido pradėti dar vieną etapą – asmeninių kompiuterių revoliuciją. 1981 metais pagaminti pirmieji kompiuteriai „Intel“. 1986 metais „Nuklono“ gamykla pradėjo gaminti buitinius ir mokyklinius mikrokompiuterius.

Milžiniškas elektronikos technologijų progresas nuo lempos, tranzistoriaus iki mokroschemos, atvėręs vartus įvairių modernių elektronikos prietaisų – kompiuterių, mobiliųjų telefonų, buitinės, medicininės ir kitos technikos atsiradimui.

Jei kas pasakytų, kad labiausiai pakeitęs dabartį išradimas yra mobilusis telefonas ar kokia buitinė technika, tai jie būtų neteisūs, nes visos tos technikos išradimų pagrindas yra mikroschema. Jei nebūtų mikroschemos, tų prietaisų išvis nebūtų arba būtų daug didesnės apimties. Be mikroschemos nebūtų kompiuterio naudojamo kiekvienuose namuose, be kurio nebūtų ir interneto. Interneto pagalba mūsų gyvenimas yra žymiai palengvintas. Galime bendrauti su kitais, taip pat kaip ir mobiliojo telefono pagalba.

Kuo toliau, tuo labiau mažinamos prietaisų apimtys. Viskas prasidėjo prieš šešiasdešimt metų ir vyksta labai dideliu tempu. Dar atrodo, neseniai, prieš dešimt metų, kompiuterį ar mobilųjį telefoną turėjo tik vienetai, o dabar turi visi, nes tai tapo jau kaip ir privalomu dalyku, be kurio nebegalima išsiversti. O anksčiau žmonės, nes neįsivaizduodavo tokių dalykų – ir niekam tai buvo nereikalinga.

Mano nuomone, technikos tobulinimas labai greitu tempu vystosi. Ir tai yra į gerąją pusę. Bet, jei nebūtų išrasta vienintelė mikroschema, visas tobulėjimo tempas būtų daug lėtesnis, negu taip, kaip yra dabar.

Giedrius Baškys, XII klasės mokinys

KELMĖS RAJONO VAIGUVOS VLADO ŠIMKAUS VIDURINĖ MOKYKLA

Komentarai
Temos mikroschema
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt